Electroneum je první kryptoměna, která umožňuje svým uživatelům ji těžit mobilním telefonem. Tento mobilní miner umožní milionům vlastníků smartphonů po celém světě těžit kryptoměny. Jinými slovy vykonávat aktivitu, která byla do té doby rezervovaná pro počítačové mágy a šprty.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Pro hlubší analýzu a recenzi Electroneum klikněte zde.

Mobilní miner odstartoval 5. března 2018.

Jak těžit ElectroneumJak těžit Electroneum- mobilní miner

Těžba Electroneum pomocí smartphonu je poměrně jednoduchá a přímočará:

  1. Stáhnete si tuto aplikaci do vašeho zařízení a vytvoříte si účet na webové stránce Electroneum.
  2. Nalogujte se do aplikace pomocí vašich údajů.
  3. Jděte na záložku Miner dole a klikněte na Start Mining.

To je vše! Váš mobil se proměnil v těžařské zařízení. Na obrazovce vám bude taky ukazovat hash rate (rychlost, kterou vaše zařízení těží) spolu s vaším zůstatkem (množstvím, kolik měny máte vytěženo).

Teď si pojďme probrat, jak to funguje!

Mobile Mining Experience

Toto vás možná překvapí, ale to, co váš mobil dělá, když “těží,” není skutečná těžba (taková, kterou vykonává počítač), jde spíš o simulaci těžby.

Tým Electroneum to popsal svou aplikaci jako Mobil Mining Experience.

Místo využívání CPU zařízení pro řešení složitých kryptografických problémů (tak, jak to probíhá při skutečné těžbě) aplikace monitoruje přístupnou využitelný výkon CPU. Takto zjistí, kolik CPU energie mohlo být využito k miningu, kdyby mobil skutečně těžil.

Vašemu mobilu bude následovně přidělený hash rate (rychlost těžby, chcete-li) odpovídající té využitelné CPU energii. ETN coiny jsou následovně rozdávány s ohledem na tento hash rate.

Těžební aplikace je momentálně přístupná ke stažení na Google Play Store, ale verze pro iOS je stále ve hvězdách.

V tuto chvíli aplikace umí sloužit jako vaše online Electroneum peněženka, umí odesílat/přijímat ETN a můžete v ní také sledovat živé kurzy ETN na směnárnách.

Jako dodatečný bonus v ní také můžete hrát minihru, čímž můžete zvýšit množství coinů, které obdržíte. Tato hra je navržená jako nástroj k učení lidí víc o těžbě. Má je inspirovat k tomu, aby si zařídil svůj vlastní miner (počítačovou verzi), přes který by mohli minovat více coinů.

Podpořením webové stránky CryptoSvet.cz umožňujete pravidelný přísun informací: Po instalaci zapněte aplikaci a v položce Miner najdete úplně dole *EARN FREE COINs*. Poté klikněte na Scan Code a naskenujete tento QR kód. Tím si také zvýšíte o 1% rychlejší těžení! Anebo zadejte kód 9D6F23.

Děkujeme za podporu!

Jak moc energie a dat aplikace Electroneum využívá?

Dle CEO Electroneum, Richarda Ellse, aplikace nevyužívá příliš energie, konec konců nejde o skutečnou těžbu – jde o pouhou simulaci. Tím pádem se mobil nezahřívá, nevyužívá příliš baterie a neopotřebuje se kvůli těžbě.

Electreum mobilní mining - aplikace Electroneum

Aplikaci jsem posledních pár dnů používal na svém Galaxy S8 a nevšiml jsem si prakticky žádného rozdílu v délce života baterie. Screenshot dole vám ukazuje tyto statistiky:

 

  • Miner využil 10% baterie od posledního nabíjení.
  • Miner využil 107 MB paměti RAM za poslední 3 hodiny, což je méně než 4% přístupné RAM.

Využití dat

Podle Richarda Ellse aplikace nespotřebovává ani moc dat. Data jsou potřeba na komunikaci se serverem pro zůstatek na účtu a transakce, ale mělo by jít o minimum.

Richard také zmínil, že spotřeba dat bude minimální, aby uživatelé ze zemí třetího světa mohli využívat tuto aplikaci i napříč tamějším vysokým cenám dat.

Za asi 30 dní aplikace využila 4.66MB dat, většina z toho přišla na odesílání ETN a na live sledování cen.

Kolik vydělám těžbou?

Appka Electroneum těží na základě CPU kapacity vašeho mobilu, nevyužije jeho energii. Tím pádem musel tým vytvořit algoritmus, který přiřadí vašemu mobilu mining rate odpovídající výkonu vašeho CPU.

Aplikace bude konstantně číst výkon vašeho CPU na vašem mobilu a bude následovně nastavovat mining rate. Tím pádem když budete hrát CPU-namáhavou hru, budete spotřebovávat víc kapacity CPU vašeho zařízení, což se podepíše na přístupném výkonu vašeho zařízení a to se podepíše na vašem mining rate, který klesne.

Tím pádem bude namístě zbavit se zbytečných aplikací v pozadí.

Skutečné množství coinů bude kalkulováno pomocí emisního algoritmu na Electroneum serverech a bude záviset na několika faktorech:

  • množství Electroneum transakcí probíhajících po celém světě
  • množství aktivních minerů po celém světě
  • momentální kurz Electroneum

Pool coinů vyhrazený pro mobilní mining bude nezávislí na tom vyhrazeném pro počítačovou těžbu. Tím pádem, dojde-li k jakémukoliv problému s počítačovou těžbou, neodrazí se to na poolu mobilní těžby a opačně.

Whitepaper Electroneum zmiňuje, že všechny zbylé coiny z ICO (kolem 2 miliard) budou přičteny k množství coinů, které mohou těžit mobilní těžaři.

Dle tohoto článku na blogu Electroneum, Richard Ells zmínil, že vlajkové lodi, jako Samsung Galaxy S8, by měl zvládnout vytěžit kolem 70 coinů za den, dle jejich tehdejších výpočtů. Avšak vzhledem k obrovskému množství uživatelů, které se přihlásilo k Electroneum od té doby, se pravděpodobně toto číslo sníží.

Těžení Electroneum na počítači

Počítače jsou hlavní tažnou silou Electroneum blockchainu a jsou tím pádem mnohem rychlejší než mobilní telefony.

Návod jak těžit Electroneum na počítači

Richard Ells řekl, že appka pro mobilní mining by měla inspirovat uživatele, aby si nainstalovali plný miner node na své počítače, aby se připojili ke zbytku sítě.

Tým nedávno vydal prostý těžební software pro Windows, Mac a Linux, který si můžete stáhnout na jejich stránkách. Jde o velmi jednoduše uchopitelný, user-friendly software s grafickým rozhraním tam, kde byli těžaři doteď zvyklí na rozhraní příkazového řádku. Uživatelé ho mohou rozběhnout a těžit s ním s velmi omezeným technologickým vzděláním o blockchainu.

Závěř

Mobilní miner je obrovský skok kupředu pro kryptoměnový průmysl a umožní milionům nových uživatelů “sáhnout” si na kryptoměny, a to poměrně jednoduše.

Pokud vás aplikace Electroneum inspiruje k hlubšímu zapojení se do těžení, doporučujeme vám přečíst si tyto dva články:

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář