Centrální banka Jižní Koreje dnes uvedla ve svém reportu, že hodnota aktiv v jihokorejských komerčních bankách v kryptoměnách dosáhla v prosinci roku 2017 hodnotu 1,79 miliard USD.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

„Množství investic do kryptoměn není příliš velké v porovnání s investicemi do ostatních aktiv na trhu, tím pádem je možnost ohrožení lokálního finančního trhu skrze kryptoměny bezvýznamná“ uvedla centrální banka, která neočekává zásadní vliv kryptoměn na finanční trh v Jižní Koreji. Hodnota aktiv v kryptoměnách přitom tvoří přibližně 8 % celkové hodnoty aktiv, celkově se jedná o 23 miliard USD.

Mohlo by vás zajímat: Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny

Sesazení Číny z trůnu

Jedná se vůbec o první zemi, která zveřejnila podobná čísla. Jižní Korea se tak díky tomu dostává na prestižní pozici a získává náskok před svým sousedem, kde se kryptoměny také těší velké oblibě – Čínou. V prosinci 2017 nebylo nic zvláštního, že se na čínských směnárnách Upbit nebo Bithumb obchodovalo v peněžním objemu až 1 mld. USD za den, to je ale dnes již minulostí. Do hry totiž vstoupila čínská vláda s regulací, která mala původně internetové směnárny kryptoměn kompletně zakázat. Díky kompromisu – propojení účtů na směnárně a bankovního účtu za účelem identifikace klienta a zásady KYC (Know Your Customer) – ke kompletní regulaci naštěstí nedošlo, zákaz se omezil jen na provozování ICOs, co mělo za následek pokles poptávky a celkového trhu s kryptoměnou.

Příznivé vyhlídky do budoucna

Naproti tomu v Jižní Korei trh a s kryptoměnou neoslabuje, právě naopak. Jihokorejský technologický gigant Samsung se nedávno přidal k dalším společnostem a vstoupil do Ethereum Enterprise Alliance,  zatím co další nákupní portál WeMakePrice (WMP) ohlásil plány na akceptování plateb v kryptoměně.

Vyhlídky pro akceptování plateb v kryptoměně jsou ovšem příznivé – procento Jihokorejců, kteří v současnosti vlastní kryptoměny, se odhaduje na přibližně 13%, u mladších ročníků se procento zvyšuje až na 20%. V Jižní Koreji se kryptoměnám opravdu daří, trh má stabilní základy a existuje dostatečná poptávka pro další rozvoj, proto v tomto ohledu Jižní Korea rozhodně představuje jednu z nejperspektivnějších zemí na světě.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář