Centrální banka Jižní Koreje dnes uvedla ve svém reportu, že hodnota aktiv v jihokorejských komerčních bankách v kryptoměnách dosáhla v prosinci roku 2017 hodnotu 1,79 miliard USD.

„Množství investic do kryptoměn není příliš velké v porovnání s investicemi do ostatních aktiv na trhu, tím pádem je možnost ohrožení lokálního finančního trhu skrze kryptoměny bezvýznamná“ uvedla centrální banka, která neočekává zásadní vliv kryptoměn na finanční trh v Jižní Koreji. Hodnota aktiv v kryptoměnách přitom tvoří přibližně 8 % celkové hodnoty aktiv, celkově se jedná o 23 miliard USD.

Mohlo by vás zajímat: Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny

Sesazení Číny z trůnu

Jedná se vůbec o první zemi, která zveřejnila podobná čísla. Jižní Korea se tak díky tomu dostává na prestižní pozici a získává náskok před svým sousedem, kde se kryptoměny také těší velké oblibě – Čínou. V prosinci 2017 nebylo nic zvláštního, že se na čínských směnárnách Upbit nebo Bithumb obchodovalo v peněžním objemu až 1 mld. USD za den, to je ale dnes již minulostí. Do hry totiž vstoupila čínská vláda s regulací, která mala původně internetové směnárny kryptoměn kompletně zakázat. Díky kompromisu – propojení účtů na směnárně a bankovního účtu za účelem identifikace klienta a zásady KYC (Know Your Customer) – ke kompletní regulaci naštěstí nedošlo, zákaz se omezil jen na provozování ICOs, co mělo za následek pokles poptávky a celkového trhu s kryptoměnou.

Příznivé vyhlídky do budoucna

Naproti tomu v Jižní Korei trh a s kryptoměnou neoslabuje, právě naopak. Jihokorejský technologický gigant Samsung se nedávno přidal k dalším společnostem a vstoupil do Ethereum Enterprise Alliance,  zatím co další nákupní portál WeMakePrice (WMP) ohlásil plány na akceptování plateb v kryptoměně.

Vyhlídky pro akceptování plateb v kryptoměně jsou ovšem příznivé – procento Jihokorejců, kteří v současnosti vlastní kryptoměny, se odhaduje na přibližně 13%, u mladších ročníků se procento zvyšuje až na 20%. V Jižní Koreji se kryptoměnám opravdu daří, trh má stabilní základy a existuje dostatečná poptávka pro další rozvoj, proto v tomto ohledu Jižní Korea rozhodně představuje jednu z nejperspektivnějších zemí na světě.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ