Firmy ve Švýcarsku vyzývají švýcarskou vládu, aby povolila bankám ve své zemi používat kryptoměnový transakční systém. Švýcarský Zug je již známý tím, že je považován za “kryptoměnový údolí” a země neustále usiluje o vývoj v kryptoměnové oblasti.

Přečtěte si také: Spoluzakladatel burzy BitMEX je nejmladším britským miliardářem

Kryptoměny a švýcarské banky

Pokud švýcarská banka přijme kryptoměny, pak by mohlo dojít k překonání dominantního postavení na Maltě a Singapuru a možnosti zůstat na stejné úrovni s jinými státy, které jsou kryptoměnami ovládané. Takové národy přitahují finanční prostředky ve velkých objemech a vytvářejí ekosystém pro kryptoměnové transakce.

Zákony jsou ve Švýcarsku vytvořeny na zakázku pro snadné přizpůsobení a použití krypta ve švýcarské ekonomice. Zákony o bankovnictví, které se v současné době používají, se snaží omezit takovou adaptaci, protože chtějí striktně následovat tradiční transakční systém, a proto nemohou odpovídat očekáváním v kryptoměnovém odvětví.

Největší překážkou pro Švýcarsko, aby umožnilo používání kryptoměn, je strach z praní špinavých peněz. Problém musí být vyřešen efektivně a co nejrychleji, aby byl umožněn růst v odvětví. Zug přijal různé technologie s cílem ujmout se iniciativy v oblasti rozvoje. Nedávno byl oznámen úspěch technologie Blockchain v hlasovacích systémech.

“Doufáme, že nejpozději do konce roku vyjasníme vztahy. Není času nazbyt – ostatní jurisdikce, jako je Malta a Singapur, jsou velmi aktivní a snaží se přitahovat tyto společnosti. Nedostatek přístupu  k bankovním službám představuje významnou konkurenční nevýhodu,” uvedl Heinz Tannler, finanční ředitel Zug Canton v exkluzivním rozhovoru pro ekonomickou publikaci.

Heinz Tannler, finanční ředitel Zug Canton

Švýcarsko – národ známý pro tradiční bankovnictví

Nebe na zemi, Švýcarsko, je uznávaným národem pro tradiční bankovnictví, protože velké množství místních i světových institucí založilo svou činnost v alpském národě. Má rozvinutý ekosystém pro bankovnictví, potřebnou infrastrukturu a talent pro optimalizované bankovnictví v regionu.

Mohlo by vás zajímat: Země, ve kterých je držení Bitcoinu zločinem

Nejen tradiční bankovnictví, ale také filozofie kryptoměny je součástí bankovní kultury ve Švýcarsku. Proto orgány země musí přijímat procesy digitální měny s ohledem na potenciál a objem těchto vývojů.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář