Společnost Voyager Digital začátkem týdne podala návrh na bankrot podle kapitoly 11 u amerického konkurzního soudu v New Yorku a od té doby vyplouvají na povrch zajímavé skutečnosti, které ovšem nepotěší hlavně klienty společnosti.
Voyager a vztek jejich klientů
Podle informací vyplývajících z dokumentů zkrachovalá společnost Voyager Digital nepočítá s tím, že by její klienti dostali zpět všechny své kryptoměny. Respektive nemá v úmyslu vrátit uživatelům jejich Ether, Bitcoin a ani další aktiva, která má uložena na platformě. Společnost má dle svého prohlášení na platformě kryptoaktiva v celkové výši 1,3 miliardy dolarů.
To se však údajně netýká klientů, kteří mají vklady v amerických dolarech na svých účtech. Tito klienti by mohli své peníze získat zpět po dokončení procesu odsouhlasení a prevence podvodů u Metropolitan Commercial Bank. I když už je jasné, že klienti budou poškozeni tímto procesem podle kapitoly 11 (podle které nedostanou nazpět přesně to co jim společnost dluží), chce společnost splatit závazky vůči svým klientům směsí kryptoměn, které si uložily, akcií v restrukturalizované společnosti, žetony Voyager a dále penězi, které společnost hodlá získat od zkrachovalého hedgeového fondu Three Arrows Capital. Právě tento hedgeový fond se nejvíce podepsal na bankrotu společnosti. Three Arrows Capital dluží Voyageru 650 milionů dolarů.
Aby Voyager alespoň trochu zmírnil nepříznivou situaci, kterou teď trpí hlavně její klienti, začal půjčovat vklady třetím stranám, což mu umožní zaplatit úroky klientům. Při detailnějším přečtení podmínek při registraci na platformu společnosti klient zjistí, že s tímto krokem při zakládání účtu souhlasil.