Wednesday, February 1, 2023

Nejlepší altcoiny vhodné k investování v roce 2023

Altcoinem se v investiční obci označují všechny kryptoměny kromě bitcoinu. V současné době je investorům k dispozici více než 18 000 altcoinů, které se mezi sebou liší použitím, přidanou hodnotou, cenou a tržní kapitalizací. V tomto průvodci se zaměříme na takové altcoiny, které mohou být pro investory zajímavé, a které nabízejí uživatelům zajímavou službu a investorům zas potenciál ke zhodnocení. Pojďme se tedy podívat na zajímavé altcoiny pro rok 2023.

Nejlepší altcoiny k investici v roce 2023

 • FightOut – altcoin spojující svět metaverse a fitness
 • Dash 2 Trade – altcoin analytické a obchodní platformy
 • C+Charge – altcoin pro odvětví uhlíkových kreditů
 • RobotEra – metaverzní altcoin a konkurent SAND a MANA
 • IMPT – token, který pomáhá snižovat uhlíkové emise
 • Calvaria – metaverzní P2E fantasy bojová a karetní hra
 • Tamadoge – metaverzní P2E hra s domácími mazlíčky
 • Battle Infinity – nejlepší altcoin k nákupu v roce 2023
 • Lucky Block – altcoin s prvky gamifikace
 • DeFi Coin – nativní token DeFi swapu DEX
 • Sandbox – altcoin metaverzní hry The Sandbox
 • Yearn.finance – altcoin pro investici do DeFi služeb
 • Cosmos – blockchainový ekosystém
 • Uniswap – populární altcoin DEX
 • Decentraland – investice do realit v metaverse
 • Solana – konkurent Etherea

Představení nejlepších altcoinů pro rok 2023

V tomto článku si blíže představíme ty nejlepší altcoiny pro rok 2023.

1) FightOut – altcoin spojující svět metaverse a fitness

Jedním z nejlepších altcoinů současné doby, který je vhodný k investování, je token FGHT. Token FGHT je nativním tokenem projektu FightOut, což je projekt určený především pro všechny fanoušky a nadšence zdravého životního stylu a pohybu. FightOut odměňuje své uživatele za jejich tréninkové úsilí prostřednictvím inovativní aplikace založené na konceptu Move-to-Earn.

Projekt FightOut
Projekt FightOut

V aplikaci bude na uživatele po každém tréninku čekat detailní analýza jeho pohybu, na základě které bude následně odměněn. Odměny budou vypláceny jak za dokončená cvičení, tak i za dokončení různých výzev, získávání badgů či za rozšiřování komunity. Aplikace k zaznamenávání tréninkových pohybů používá ty nejnovější a nejmodernější inteligentní technologie.

Uživatel bude mít dále v aplikaci přiděleného svého avatara, který se bude vyvíjet a měnit přesně podle toho, jak se bude vyvíjet a měnit uživatel v reálném světě. Účet si bude možné založit pomocí e-mailové adresy a předplatné FightOut si poté uživatel zakoupí v aplikaci.

Důvodem proč byl zvolen koncept M2E je především to, aby motivoval uživatele k dalším nákupům v aplikaci FightOut, a to prostřednictvím měny REPS. Token REPS je vlastní off-chain měna aplikace, která bude novým uživatelům Web3 usnadňovat vstup do tohoto prostředí. Token REPS budou moci uživatelé nakoupit i za nativní token projektu FGHT, jehož předprodej byl spuštěn v polovině prosince minulého roku.

Předprodej tokenu FGHT zaznamenal u investorů obrovskou vlnu zájmu a již během prvního týdne předprodeje se podařilo získat více než 1,2 milionu dolarů. Aktuálně je hodnota tokenu v předprodeji 60,06 FGHT=1 USDT.

Co se týče tokenomiky projektu, tak pevná nabídka tokenů je stanovena na 10 milionů tokenů FGHT, které jsou rozděleny následovně:

 • 60 % tokenů bude dáno do předprodeje
 • 30 % tokenů je rezervováno jako bonus pro early buyers (na základě zakoupené částky a zvoleného rozhodného období)
 • 10 % tokenů bude použito pro likviditu na centralizovaných a decentralizovaných burzách
 • jakýkoli zbytek bude investován do růstu a vývoje platformy
FightOut - tokenomika projektu
FightOut – tokenomika projektu

Kromě toho si tým FightOut pro investory v rámci předprodeje připravil i bohatý bonusový program. Jedním z bonusů je například možnost bonusového extra nákupu až 50 % dalších tokenů. Výše bonusu se odvíjí od výše zakoupených tokenů FGHT a od délky zvoleného rozhodného období.

FightOut - výše bonusu
FightOut – výše bonusu

Zúčastnit se předprodeje

2) Dash 2 Trade – altcoin analytické a obchodní platformy

Dalším zajímavým tipem na nejlepší altcoiny, do kterého lze v současné době investovat, je nativní token D2T platformy Dash 2 Trade. Tento altcoin bude zajímat především obchodníky, kteří díky němu mohou získat přístup na platformu, která poskytuje obchodní analýzy a signály.

Přehled nejdůležitějších nástrojů a metrik platformy Dash 2 Trade
Přehled nejdůležitějších nástrojů a metrik platformy

Platforma Dash 2 Trade společně se svým nativním tokenem D2T se nyní pomalu, ale jistě stává jedním z nejočekávanějších projektů v krypto sektoru. Jelikož byla platforma vytvořena obchodníky pro obchodníky, poskytuje tak všechny důležité funkce a metriky, které mohou obchodníkům výrazně pomoci při jejich rozhodování. Například nástrojový panel bude využívat celou řadu tržních dat a poznatků, které budou následně poskytovat obchodní signály, jenž pomohou obchodníkům zjistit, kdy je ten nejlepší čas vstoupit do obchodní pozice, nebo vybrat zisk.

Kromě již výše zmíněného bude také sledovat sentiment na trhu a využívat on-chain analýzu k včasnému rozpoznání trendů. Obchodníkům budou k dispozici i nástroje pro tvorbu strategie nebo backtesting pro důsledné testování obchodní strategie v reálném čase bez nutnosti riskování kapitálu.

Co je však asi největším tahákem platformy je na míru šitý tzv. bodovací systém krypto předprodejních projektů. Tento bodovací systém bude nejen sledovat, ale rovněž i hodnotit nejlepší nové krypto předprodejní projekty a také posílat obchodníkům upozornění na nové primární burzovní nabídky a listingy tokenů. Dash 2 Trade je předplatitelská služba, která bude mít celkem tři úrovně členství – bezplatnou úroveň, úroveň pro začátečníky a prémiovou úroveň.  Předplatné si budou moci obchodníci koupit pouze pomocí tokenu D2T.

Dash 2 Trade funkce a metriky
Dash 2 Trade funkce a metriky

Předprodej tokenu D2T od svého spuštění zdolává jeden milník za druhým a těší se stále obrovskému zájmu v kryptoměnovém prostoru. Díky tak obrovskému zájmu se nakonec tým Dash 2 Trade rozhodl předprodej ještě nastavit o tzv. fázi přefinancování, ve které byly k dispozici další tokeny D2T o celkové hodnotě přesahující 2 miliony dolarů. Finanční prostředky vybrané v této fázi pak budou použity na další rozvoj Dash 2 Trade. Ve fázi přefinancování byla cena tokenu 0,0556 USD.

Zalistování tokenu D2T na burzy proběhlo 11. ledna 2023 v 10 hodin UTC. Token byl v tento den uveden na celkem čtyřech velkých kryptoburzách. Jednalo se o centralizované burzy LBank, BitMark a Gate.io a decentralizovanou burzu Uniswap. Dash 2 Trade také podepsal dohodu o uvedení tokenu D2T na burze Changelly Pro ovšem až v následujících dnech.

3) C+Charge – altcoin pro odvětví uhlíkových kreditů

Obchodování s emisními povolenkami neboli s uhlíkovými kredity zažívá v posledních měsících doslova boom, z něhož se stal byznys s hodnotou přesahující 851 miliard dolarů za rok 2022. Ještě donedávna však z tohoto byznysu profitovaly především velké společnosti typu Tesla a běžní uživatelé, kterými jsou například i řidiči elektromobilů byli z tohoto výnosného obchodu vyloučeni a to navzdory svému odpovědnému chování.

Avšak i toto se v posledních týdnech začíná pomalu měnit a svou šanci dostávají i běžní uživatelé a drobní investoři. Na této změně má svůj podíl také nová revoluční platforma C+Charge, která vstoupila na investiční krypto trh prostřednictvím předprodeje svého nativního tokenu CCHG.

Přednosti C+Charge
Přednosti C+Charge

Princip C+Charge je zcela jednoduchý, jelikož se snaží vytvořit síť dobíjecích stanic, kde budou řidiči elektromobilů (EV) platit za nabíjení svých vozů pomocí tokenu CCHG. Za každé takové nabití svého EV poté dostanou odměnu ve formě tokenizovaného uhlíkového kreditu – Goodness Native tokenu (GNT). Uhlíkové kredity mohou být rovněž i přeměněny na NFT a uloženy v aplikaci C+Charge.

Každý uživatel bude mít v aplikaci C+Charge alokovanou kryptopeněženku, kterou bude používat pro platby za nabíjení EV. Výhoda této kryptopeněženky se skrývá v tom, že snižuje náklady i majitelům nabíjecích stanic, kterým tak odpadávají náklady na zřízení jednotného platebního systému.

Aplikace však neslouží jen k uložení NFT či placení, ale také jako zdroj důležitých informací. Uživatelé v aplikaci najdou informace v reálném čase o lokalizaci a dostupnosti jednotlivých nabíjecích stanic nebo o jejich technickém stavu, což řidičům pomůže vyhnout se jak čekání ve frontě, tak například i zbytečné cestě k nefungujícímu dobíjecímu spotu.

C+Charge fáze předprodeje
C+Charge fáze předprodeje

Pro investory, kteří se rozhodnou podílet se na tomto revolučním udržitelném řešení na podporu životního prostředí, je připraven předprodej nativního tokenu CCHG. Předprodej se nachází v první fázi, ve které je cena tokenu 0,013 USD, což je zároveň i nejnižší cena, za kterou bude token v předprodeji k dispozici. Předprodej je prozatím rozdělen do čtyř fází, přičemž v každé z nich bude cena tokenu automaticky vzrůstat. V konečné čtvrté fázi bude možné token CCHG koupit za cenu 0,0235 USD.

Zúčastnit se předprodeje

4) RobotEra – s metaverzní kryptoměnou TARO, konkurent SAND a MANA

Projekt RobotEra spolu se svým nativním tokenem TARO se chce stát jednou z velkých metaverzních herních kryptoměn, a proto se rozhodla, že vybuduje sdílený svět multivesmíru, ve kterém budou moci hráči začít budovat svůj vlastní svět a to hned na celkem sedmi kontinentech.

RobotEra
RobotEra

RobotEra umožňuje hráčům využívat NFT robota, ve kterého se ve hře přemění, aby se připojili jako virtuální avataři k planetě Taro. Planeta Taro byla však zcela zdecimována apokalyptickou událostí a na hráčích tak je, aby se pokusili znovuobnovit její slávu a založit novou kolonii. Planeta je rozdělena na sedm kontinentů, přičemž na každém z nich mají hráči přístup k jiným zdrojům. Hráči mohou pozemky na jednotlivých kontinentech získat prostřednictvím airdropu a poté je dále také mohou nakupovat a prodávat na tržišti RobotEra.

Nativní kryptoměna má stanovenou celkovou pevnou nabídku na 1,8 miliardy tokenů TARO. Z této pevné nabídky bude dáno do předprodeje celkem 270 milionů tokenů, a to po 90 milionech do každé fáze.

RobotEra - kontinenty
RobotEra – kontinenty

Investoři nyní mají možnost koupit nativní token TARO v předprodeji. Předprodej je rozdělen do tří fází s cílem získat 6,93 milionu dolarů. V současné době je předprodej v první fázi, ve které je cena tokenu TARO 0,020 USDT. V každé další fázi pak bude cena tokenu automaticky zvyšována.

Pokud by se investoři a hráči chtěli s projektem RobotEra seznámit blíže mohou si přečíst whitepaper a nebo se připojit k jeho kanálu na Telegramu.

Zúčastnit se předprodeje

5) IMPT – token, který pomáhá snižovat uhlíkové emise

Projekt IMPT je zaměřen na ochranu životního prostředí. Problematiku rostoucích uhlíkových emisí řeší pomocí propojení tokenů a uhlíkových kreditů, které si investoři mohou koupit s tím, že peníze utracené za tyto uhlíkové tokeny budou použity na obnovu životního prostředí. Tohoto projektu se již účastní tisíce velkých i menších společností, které svou činností narušují rovnováhu životního prostředí, a díky IMPT se jí snaží opět navrátit. Tokeny IMPT jsou investorům dostupné na centralizovaných burzách BitMart, Gate.io a LBank a decentralizované burze Uniswap.

Cenový graf kryptoměny IMPT
Cenový graf kryptoměny IMPT

6) Calvaria – metaverzní P2E fantasy bojová a karetní hra

Projekt Calvaria se od jiných blockchainových projektů liší především v tom, že nabízí rovnou dva altcoinové odměnové tokeny. Z obou tokenů tak mají investoři hned několik výhod, které jim umožňují získávat odměny a podílet se na budoucnosti platformy. Nativním tokenem Calvarie je token RIA, který si mohou investoři až do 31. ledna 2023 nebo do dosažení cílové částky 3 075 000 dolarů koupit v předprodeji za výhodnou cenu 0,0325 USDT předtím, než bude token RIA uveden na burzu.

Projekt Calvaria
Projekt Calvaria

Jak token RIA, tak i token eRIA jsou obchodovatelní na burzách. To může být další lákadlo pro hráče, kteří nakupují herní aktiva, protože mají nulovou daň z prodeje. Oba tokeny je také možné využít k různým nákupům ve hře, avšak mají i své rozdílnosti. Token RIA totiž slouží primárně k řízení celého ekosystému a také umožňuje investorům a hráčům přispívat na jeho údržbu a fungování. Kromě toho se mohou držitelé tokenů RIA podílet i na hlasování při rozhodování o nejdůležitějších aspektech ekosystému a určování budoucího směru projektu. Váha každého hlasujícího je určena podle počtu držených tokenů. Pevná nabídka tokenu RIA je 1 miliarda, z čehož bylo dáno do předprodeje pouze 30 %. Token eRIA pak slouží k vyplácení odměn ve hře.

Výhody projektu Calvaria
Výhody projektu Calvaria

Calvaria, jejíž vlajkovou lodí je Duels of Eternity, je nová fantasy bojová karetní hra odehrávající se za závojem smrti. Hráči v této hře mají za úkol sbírat a následně bojovat pomocí NFT karet. Tyto karty představují vždy jednu postavu, která má své specifické zkušenosti a dovednosti. Pomocí různých kombinací těchto NFT karet a dobře zvolené strategie se pak hráči snaží vyhrávat jednotlivé bitvy. Vítězem celé hry je ten hráč, který zůstane jako jediný přeživší. Velkým plusem těchto NFT karet je i to, že jsou obchodovatelné. Hráči tak mohou tyto karty v průběhu hry sbírat a vytvořit si tak svou jedinečnou sbírku, kterou mohou následně i dobře zpeněžit na NFT tržišti hry.

Více o celém projektu Calvaria se mohou investoři a hráči dozvědět v whitepaper a nebo na kanálu Telegram.

Zúčastnit se předprodeje

7) Tamadoge – metaverzní P2E hra s domácími mazlíčky

Tamadoge je decentralizovaná platforma “play-to-earn” (P2E), která umožňuje uživatelům bojovat mezi sebou, vytvářet, chovat a také soutěžit se svými NFT avatary představující domácí mazlíčky, a to vše za odměny. Tokenem tohoto ekosystému je token TAMA, který získají uživatelé za vítězství v jednotlivých soubojích. Každý avatar je ve hře využíván jako NFT, vytvářené pomocí smart kontraktu. Token TAMA je deflační token, což znamená, že po uplatnění slev, část použitých tokenů zmizí. Tím se tak stále udržuje bezinflační ekonomika této P2E hry. Tokeny jsou v omezeném množství 2 milionů kusů.

Cenový graf kryptoměny Tamadoge
Cenový graf kryptoměny Tamadoge

8) Battle Infinity – nejlepší altcoin k nákupu v roce 2023

Tento ekosystém udělá velkou radost všem, kteří se rádi porovnávají s ostatními. Battle Infinity je fantasy sportovní liga, která využívá technologii NFT a blockchainu k tomu, aby hráčům zprostředkovala ten nejlepší zážitek z hraní a soupeření. Uživatelům je k dispozici tržiště, na kterém mohou se svými NFT obchodovat. Navíc se jedná o open source tržiště, takže na něm mohou hráči prodávat a propagovat svá vlastní vyražená NFT. V této hře lze také investovat do metaverzních pozemků (Battle arén), a tím si tak vytvářet vlastní pasivní příjem. Vývojáři tohoto ekosystému byli ověřeni v rámci KYC na CoinSniper a projekt byl plně auditován společností SolidProof.io.

Cenový graf kryptoměny Battle Infinity
Cenový graf kryptoměny Battle Infinity

9) Lucky Block – altcoin s prvky gamifikace

Zde představujeme další zajímavý projekt, který sjednocuje velké množství transparentních play-to-earn her. Lucky Block je postaven na blockchainovém protokolu a uživatelé k němu mají přístup přes mobilní aplikaci. Losování výher je zajištěno pomocí smart kontraktů. Loterijní systém her v rámci Lucky Block je postaven na globalizační fázi, což znamená, že uživatelé mají stejné odměny a stejnou pravděpodobnost výhry bez ohledu na to, v jaké zemi žijí.

Cenový graf kryptoměny Lucky Block
Cenový graf kryptoměny Lucky Block

10) DeFi Coin – nativní token DeFi swapu DEX

Dalším zajímavým altcoinem, vhodný jako diverzifikace stávajícího portfolia, je DeFi Coin. Jedná se o nativní token, který patří decentralizované burze. Tato burza nabízí svým uživatelům klasické směnárenské služby, dále pak swapování, staking a yield farming. Tato burza má také svou interní měnu token DEFC, který je podporován komunitou více než 6 000 členů, kteří se sdružují na Twitteru.

Cenový graf kryptoměny DeFi Coin
Cenový graf kryptoměny DeFi Coin

11) The Sandbox – SAND altcoin metaverzní hry

Tato metaverzní hra si již svůj díl slávy dokázala u uživatelů vydobýt. Jedná se totiž o ekosystém, ve kterém mohou hráči prozkoumávat zcela nový svět a to za pomoci svého digitálního avatara. Ve hře je možné navazovat kontakt i s jinými hráči, získávat odměny a rozvíjet svou postavu. Dále je možné po splnění herních úkolů dostat odměnu v podobě tokenu SAND, který lze směnit za NFT. Tyto tokeny lze také využít pro nákup pozemků, na kterých si hráč může postavit svou nemovitost, kterou lze opět prodat na místním tržišti.

Cenový graf kryptoměny Sandbox
Cenový graf kryptoměny Sandbox

12) Yearn.finance – altcoin pro investici do DeFi služeb

Tato společnost si vydobyla jisté postavení na poli kryptoměnových půjček. Jejich platforma spojuje investory, kteří kapitál nabízejí s investory, kteří kapitál poptávají. Díky této službě se krypto půjčky staly mnohem levnějšími a také dostupnějšími, protože již není potřeba vyhledávat třetí stranu pro sjednání dohody. Vypořádání mezi věřiteli a dlužníky je prováděno pomocí smart kontraktů.

Věřitelé jsou v tomto systému povinni složit určitou část digitálních aktiv jako zástavu a až poté si mohou půjčit kapitál. Tento systém dělá krypto půjčky transparentními. Po uplynutí sjednané doby půjčky bude muset dlužník věřiteli vyplatit i úrok z poskytnuté půjčky. Na stejném principu to funguje i u investorů, kteří složí svůj kapitál na účet, ze kterého je poskytována půjčka, a na něž jsou poté i vypláceny výnosy z úroků.

Cenový graf kryptoměny Yearn.finance
Cenový graf kryptoměny Yearn.finance

13) Cosmos – blockchainový ekosystém

V IT praxi je poměrně běžné, že dva rozdílné systémy spolu musí začít komunikovat, sdílet mezi sebou data nebo spolupracovat na jejich vyhodnocování. Stejný problém nastává i mezi dvěma odlišnými blockchainovými sítěmi. A právě ekosystém Cosmos nabízí řešení, kdy vytváří most mezi dvěma sítěmi, čímž tak zajišťuje plynulou výměnu a analýzu dat. Poptávka po těchto službách s rostoucí oblibou a množstvím digitálních sítí jistě dále poroste, což hraje do karet systému Cosmos a jeho tokenu ATOM.

Tento systémový most již nyní propojuje velké blockchainové sítě jako je Bitcoin a Cardano, nebo EOS a Ripple. Díky těmto neocenitelným službám je token ATOM zařazen mezi 16 nejlepších altcoinů.

Cenový graf kryptoměny Cosmos
Cenový graf kryptoměny Cosmos

14) Uniswap – populární altcoin DEX

Uniswap byla jedna z prvních burz, která zavedla decentralizovaný systém obchodování. Takže případní investoři budou vkládat své finanční prostředky do ikony kryptoměnového segmentu. Burza Uniswap je jedinečná tím, že nepoužívá klasický model objednávkové knihy, ve které se párují nákupní a prodejní objednávky, ale využívá systém AMM – automatizovaný model tvůrce trhu. To znamená, že obchodník může své altcoiny burze poskytnou, ta je použije na tvorbu likvidity, díky čemuž je pak schopna svým investorům vrátit úrok za jejich poskytnutí. Díky této jedinečné službě je token Uniswap zařazen mezi nejzajímavější altcoiny pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Uniswap
Cenový graf kryptoměny Uniswap

15) Decentraland – investice do realit v metaverse

Tento projekt byl založen již v roce 2017 a dnes jej využívají tisíce lidí každý den. Jedná se o projekt působící v oblasti metaverze, který umožňuje uživatelům nakupovat virtuální pozemky, které budou následně sloužit pro stavbu nových nemovitostí. Díky tamní ekonomice lze tyto parcely na místním tržišti následně prodávat a tak generovat zisk. Hlavním altcoinem, který slouží jako měna v tomto ekosystému, je nativní token MANA, který byl díky své unikátní funkci zařazen do nejzajímavějších altcoinů pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Decentraland
Cenový graf kryptoměny Decentraland

16) Solana – konkurent Etherea

Mnoho fanoušků této platformy věří, že by se jednoho dne mohla Solana stát jedničkou na poli NFT smart kontraktů. Hlavními výhodami tohoto ekosystému jsou především jeho rychlost, škálovatelnost a také nízké poplatky. Pro porovnání je například systém Ethereum schopen vypořádat 16 transakcí za sekundu, zatímco Solana jich za stejný čas zvládne provést 65 000. Díky těmto schopnostem se Solana stala jedním z nejlépe kapitalizovaných krypto projektů, které jsou v současnosti investorům k dispozici.

Cenový graf kryptoměny Solana
Cenový graf kryptoměny Solana

Co je to altcoin?

Jedná se o zkrácený název „alternativní coin“, který označuje všechny kryptoměny kromě bitcoinu. Pokud investor nemá BTC ve svém portfoliu, tak se z něj automaticky stává altcoinový investor. Vzhledem k velkému množství altcoinů, by si měli investoři dávat pozor na to, aby kupovali takové měny, které disponují tržní kapitalizací, legitimitou, mají svojí komunitu, a které jsou vytvořeny v rámci nějakého projektu. Velké množství altcoinů totiž nemusí být určeno pro realizaci projektu, ale jedná se pouze o nástroj k obohacení bez jakékoliv protislužby pro investory.

Vyplatí se do altcoinů investovat?

Ukažme si názorný příklad, kdy bitcoin jako hlavní kryptoměna na světě vykázala v posledních dvou letech větší cenový pokles, než například jeho hlavní konkurent ze světa altcoinů Ethereum. Rozdíl mezi těmito dvěma měnami je dlouhodobě poměrně významný, což znamená, že jako instrument, který dokáže udržet hodnotu investice, se více vyplatí altcoin Ethereum než bitcoin.

Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH
Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH

Posledním a možná i tím hlavním důvodem pro některé investory je cena altcoinů. Především investoři s nižším rozpočtem ocení, že mnoho altcoinů se dá pořídit za skutečně nízké ceny, což umožňuje jejich pořízení do portfolia ve skutečně vysokém počtu, čímž se ziskovost investice maximalizuje. Přeci jen pořídit si jeden bitcoin, jehož cena se pohybuje v řádu desítek tisíc dolarů, nemusí být pro mnoho investorů reálné. S nízkou cenou velmi úzce souvisí také růstový potenciál altcoinů. Díky diverzifikaci totiž investor zvyšuje pravděpodobnost toho, že onen altcoin bude tím, jehož projekt vystřelí vzhůru, což s sebou může přinést i pohádkové zhodnocení.

Také by se na závěr slušelo si říci i něco o rizicích investice do altcoinů. Hlavním rizikem těchto měn je jejich volatilita. Na cenu altcoinů má velký vliv jak všeobecný sentiment na kryptoměnových trzích, tak i mikro prostředí. To znamená oblíbenost ekosystému mezi uživateli, do kterého altcoin patří. Mnohdy si mohou tato dvě hlavní kritéria i protiřečit, proto by investoři měli vždy investice do altcoinů zvážit.

Kde altcoiny koupit?

Ještě před tím, než si otevřete obchodní účet u brokera nebo u některé z obchodních platforem, doporučujeme se zamyslet nad následujícími faktory:

 • Je poskytovatel regulován některým z licenčních orgánů, jako je SEC?
 • Nabízí poskytovatel obchodování s mými oblíbenými altcoiny?
 • Má poskytovatel nízké poplatky pro obchodování altcoinů?
 • Je poskytovatel ověřený uživateli a má nějaká doporučení?
 • Nabízí poskytovatel otevření obchodního účtu i pro nízko kapitalizované investory?

Závěr

Altcoiny jsou investiční nástroje vhodné do diverzifikovaného portfolia, protože každý jeden altcoin má svojí přidanou hodnotu. Jedná se totiž o měnu určitých projektů, které se specializují na rozvoj prostředí web 3.0, čímž jej rozšiřují a podporují. Investor ovšem musí investici do altcoinů volit moudře, protože jejich velké množství bohužel obsahuje i takové, které nemají žádné větší ambice, než je pouze vybrat peníze.

Výše uvedené altcony nabízejí investorům přidanou hodnotu, jsou uživateli a komunitou ověřeny a již disponují silnou tržní kapitalizací, proto mohly být zařazeny do výběru těch nejlepších altconů pro investici v roce 2023.

Nejčastější dotazy

Co je to altcoin?

Kolik existuje altcoinů?

Jaká jsou jejich výhody oproti bitcoinu?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.