Guvernér Bank of England uznává, že ‘kryptoměny nejsou hrozbou’
Mark Carney, guvernér Bank of England, se zúčastnil Canada Growth Summit, akce Public Policy Forum v Torontu. Vyjádřil tam svůj názor, že napříč veškeré nezákonné aktivitě, kterou kryptoměny umožňují, nepředstavují ve svém momentálním stavu hrozbu globální ekonomice. Tento názor podpírá tvrzením, že “kryptoměny jsou ještě poměrně malá instituce a nejsou příliš zapojené do finančního systému.” Ostatně tak se vyjadřoval i na G20 Summitu tento březen.
Následovně strávil hezkých pár minut prosazováním svého názoru, že kryptoměny umožňují spoustu nelegálních aktivit, jako praní špinavých peněz, což se přímo rozchází s objevy jeho vlastní zprávy z roku 2017 s názvem National Risk Assessment of Money Laundering and Terrorist Financing 2017 kde píše:
NCA [National Crime Agency] shledala riziko digitálních měn, jako nástroje praní špinavých peněz, relativně nízké.
K překvapení absolutně nikoho se snažil prosadit názor, že kryptoměny by měli být více státem regulované, což vzbudilo vlnu pobouření mezi kryptoměnovými nadšenci. Tvrdil, že s bytím součástí finančního systému představuje množství privilegií, ale zároveň to vyžaduje velikou zodpovědnost. Ať už citoval poslední slova, které Peteru Parkerovi věnoval strýček Ben, nebo ne, všechny strany se shodují aspoň na tom, že by měli být jasně nastavené hranice, co je legální a co není.
zdroj: bitcoinist.com
Bitcoin je v souladu s právem Šaría, kryptoměnový trh je otevřený arabským investorům
“Užití jakékoliv zákonné věci pro nezákonný účel nečinní věc samotnou nezákonnou.”
Takto ukončila debatu v islámském světě na téma kryptoměny Indonéská Blossom Finance. Debat vznikla z toho důvodů, že dle několika šejků nejsou kryptoměny v souladu s Šaríou, protože ho mohou používat kriminálníci. Zároveň také přednesli obavy z volatilnosti, kterou kryptoměny disponují. Matthew J. Martin, CEO Blossom Finance, tyto argumenty smetl ze stolu, je však otázkou, jestli to bude stačit.
Tradiční bankovnictví samo o sobě není v souladu s peněžními principy Šaría, protože fakticky tvoří nové peníze z ničeho. Krom toho Šaría, jako většina náboženských práv, zakazuje lichvu, což je něco, na čem je momentální debt-based ekonomie založená.
Blockchain je technicky vzato více v souladu s těmito principy, protože vám dá matematický důkaz vlastnictví, což digitální fiat peníze nemohou. Krom toho kryptoměny nevznikají jako bankami tvořené fiat peníze. Jsou skutečná věc, jsou kus kódu, který nemůže být zreplikován či zfalšován.
Indonésie je však jen zlomek islámského světa, progresivnější zlomek, který si uvědomuje, že staré argumenty, které se omývají třeba v Egyptě technicky vzato zakazují využívání aut, protože zločinci používají auta. Je to ale i tak velmi dobré znamení pro kryptoměnový trh. Indonésie s ročním hrubým domácím produktem v hodnotě $3.5 bilionů je země, kterou chcete mít na své straně.
zdroj: trustnodes.com
Red Flag pro držitele Verge?
V posledních 24 hodinách byly zaznamenány přesuny obrovských částek v XVG. Developeři Verge tvrdí, že tyto peníze jsou na zaplacení Ledger integrace, avšak CTO Ledgeru napsal na redditu, že neví o nikom z jejich týmu, kdo by pracoval na XVG.
Objevilo se množství lidí, kteří společnost Verge podezírají z podvodu, že snaží rozprodat své podíly, než bublina praskne. Přirovnávají to k nedávné situaci s Bitconnect, kdy se také objevila spousta zmatečných informací a veliké přesuny kryptoměny na směnárny.
zdroj: /r/CryptoCurrency
Wall Street Analytik předpovídá; Bitcoin bude $25k do konce roku. “Nikdy jsme neopustili bull market!”
Tom Lee, dřívější Chief Strategist u JP Morgan & Chase, je velmi optimistický co se týče konce tohoto roku. Tvrdí, že největší kryptoměna je pořád na bull marketu a i přes 60% drop od konce 2017 zůstává pozitivní. Předpovídá, že koncem roku 2018 by se Bitcoin mohl vyšplhat až na $25,000.
12.dubna Lee vyjádřil svůj postoj na CMT Sympóziu v New Yorku. Tvrdil tam, že Bitcoin je pořád na bullish marketu, i když se to tak nemusí zdát. To podpírá těmito tvrzeními:
- Kryptoměny jsou bezpečné a soukromé; což je v dnešní době vlastnost velmi vyžadovaná. Když se podíváme na nedávný skandál Facebooku, tak pochopíme proč je blockchain tak důležitý.
- Technologický skok, který krypto představuje může přivést spoustu peněz do ekonomiky
- Hype Mileniálů, kteří představují přísun nových investorů na trh a nejen tak nějakých. Tato generace je vzdělanější a tím pádem lépe pochopí technologii za kryptoměnami.
- Je to celosvětový fenomen. Lee tvrdí, že v Japonsku 14% mužů vlastní nějakou formu kryptoměny a 23% v Jižní Korei. Země jako UK se velmi důkladně zabývají kryptoměnami a celý západní svět taky.
zdroj: bitcoinist.com
Dále vás může zajímat: Česká zmenáreň NakamotoX spúšťa betu, 0% poplatky!