Localbitcoins svým uživatelům nabízí alternativní metodu, kde koupit Bitcoin a obchodování s ním. Tato stránka, chce propojit kupce a prodejce Bitcoinu přes otevřenou, peer-to-peer platformu, která by fungovala jako tržiště. Uživatelé si zde mohou udělat seznam nabídek, komunikovat s potenciálními kupujícími a prodávajícími a určit si a potvrdit všechny detaily před provedením transakce. Chcete-li vědět víc, pokračujte ve čtení recenze Localbitcoins

Localbitcoins slouží jako vstupní brána do světa Bitcoinového obchodu a umožňuje novým návštěvníkům kryptoměnnového světa si rychle zvyknout na nakupování a prodávání BTC. Localbitcoins si vyvinul dobrou reputaci a má dobré zázemí ve spoustě zemí – momentálně služeb této směnárny využívají uživatelé z více jak 15 000 měst ve 248 různých zemích.

Jak to funguje

Localbitcoins funguje jako decentralizované tržiště, které lidem umožňuje přímý obchod s Bitcoinem. Když navštívíte jejich stránku poprvé, jste uvítáni možností zadarmo se zaregistrovat.

Potom, co si účet založíte můžete začít vyhledávat prodejce Bitcoinu v okolí. Tato stránka vám nabídne velké množství hledacích metod, mezi nimi třeba přes prodejcovu adresu, přes přijatelné platební metody, či nějaké ID verifikační podmínky.

Když vyhledáváte, objeví se vám množství možných prodejců, u nichž si můžete dohledat jejich trading historii, jejich reputaci, můžete je také zkontaktovat přímo, chcete-li s nimi prodiskutovat nějakou relevantní problematiku. Potom, co průzkum dovedete ke konci, potvrdíte vše co je třeba, stačí jen kliknout na tlačítko “Buy”.Tím se vám umožní dokončit koupi Bitcoinu od prodejce. Než však nakoupíte, je třeba potvrdit dané množství, které si přejete koupit, vaši platební metodu, jak si přejete Bitcoin přijmout. Pokud jste se na tom domluvili, je také třeba uvést nějakou formu identifikace.Celý tento proces je poměrně přímý, jednoduše proveditelný, a aby Localbitcoins předešel potenciálním problémům, využívá několika prostředků, které by měli zpříjemnit vaši zkušenost s touto platformou.

Klíčové vlastnosti

Localbitcoins umožňuje nakupujícím i prodávajícím provádět transakce spoustou platebních metod. Mezi nimi jsou:

 • COD neboli dobírka
 • Peníze přes mail
 • PayPal
 • Webmoney
 • Western Union
 • Wire směnárna

Localbitcoins také využívá několika služeb, aby byl obchod zajištění a průběh hladký, jako například:

 • Escrow služby – Když obchodujete, všechny vámi zaslané peníze jsou drženy escrow administrací Localbitcoins. Tyto finance jsou vypuštěné až poté, co kupce potvrdí úspěšnou směnu.
 • Reputační hodnocení – Prodejci dostávají hodnocení založené na jejich aktivitě, jejich trading historii a dalších věcech. Vše si můžete sami zobrazit, než se s dotyčnou osobou dostanete do kontaktu.
 • Zákaznická podpora – Localbitcoins nabízí podporu přes email, přičemž jejich tým je obvykle poměrně rychlý ve své reakci. Na jejich stránce je také forum, kde uživatelé mohou mluvit o problémech, kterými prochází a pomáhat jiným s jejich potížemi.
 • Řešení konfliktů – V případě, že klient narazí na nějaký problém, Localbitcoin nabízí službu conflict resolution přes jejich zákaznickou podporu. Tento tým zkoumá případy a vyhledává možná řešení pro neshody mezi kupci a prodejci.
 • 2 Faktor Authentication – Vrstva ochrany na víc (ve formě PIN kódu) je velmi užitečná proti hackerům. 2FA umožní uživatelům potvrzovat si jejich přihlašování pomocí PIN kódu, který je zaslaný na jejich mobilní telefon.

Localbitcoin si také účtuje provizi pouze 1%, většinou požadovanou po prodejci (nebo po osobě, která postnula nabídku). Avšak kupci by si měli být vědomi faktu, že ceny Bitcoinu budou většinou vyšší, než na většině mainstreamových centralizovaných směnárnách. Větší směnárny jsou schopné generovat příjem účtováním si provizí z každé transakce na svých platformách. Ale vzhledem k tomu, že Localbitcoins je peer-to-peer tržiště, prodejci musí často generovat příjem tím, že o něco zvýší nákupní cenu.  Prodejci také čelí riziku, že budou prodávat kupci, které se pokusí iniciovat zpětné účtování (přes PayPal) a z toho důvodu jsou ceny na této platformě obecně vyšší, aby se prodejci vyplatilo toto riziko podstoupit.

Na co dát pozor

Vzhledem k tomu, že Localbitcoins operuje jako decentralizovaná směnárna, je na místě, aby uživatelé podstoupili jistá bezpečnostní opatření, chtějí-li využívat služeb Localbitcoins. Je sice pravda, že si tato stránka vyvinula poměrně dobrou reputaci, co se bezpečnosti týče, ale pořád existuje možnost, že narazíte na nějakou pofidérní osobu, která se vás pokusí podvést. Aby se uživatel vyvaroval špatných prodejců a možných podvodů, je dobrý nápad:

 • Podívat se na prodejcův profil a zjistit, jestli je dobrý nápad obchodovat s ním. Pokud možno je dobré hledat prodejce s účtem, který je alespoň rok starý, má rating kolem 98% a má alespoň 100 BTC transakcí. Krom toho je možné identifikovat potvrzené obchodníky, kteří ukazují detaily účtu své společnosti, svoje telefonní číslo a emailovou adresu.
 • Kontaktujte prodejce a vyžádejte si směnu přes tuto platformu. Nepouštějte se do obchodu s prodejci jinde, to totiž neguje escrow službu. Je taky dobrý nápad zařizovat všechnu konverzaci přes Localbitcoins message box a vyvarovat se kontaktu přes mail nebo textovky.
 • Vysvětlete svoje požadavky jak přesně to jen jde. Localbitcoins umožňuje osobám smlouvat o ceně, platebních metodách, způsobem doručení Bitcoinu a tudíž de důležité prodiskutovat ty nejdůležitější aspekty obchodu.
 • Kontaktujte zákaznickou podporu a využijte fóra pokud zažíváte jakékoliv problémy, nebo pokud máte jakékoliv pochybnosti o prodejcích. Ačkoliv je stránka poměrně přímá, vždycky je možné, že narazíte na problémy. Pomoc je vždycky přístupná.

Localbitcoins je jedna z nejpřístupnějších platforem pro získávání Bitcoinu. Tato stránka nabízí soukromé nakupování po celém světě. Umožňuje platbu různými metodami a netlačí na vás žádné nákupní či prodejní limity.

Avšak návštěvníci této stránky by neměli zapomenou, že mohou narazit na nedůvěryhodné prodejce a ti, kteří důvěryhodní jsou mohou mít jisté podmínky, které musíte dodržet. Také po vás mohou v případě, že jde o velikou transakci, žádat identifikaci a občas také odmítají přijímat reverzibilní platby, například přes PayPal. Ceny jsou taky obvykle trochu vyšší, vzhledem k tomu, že si prodejci účtují za Bitcoin víc jak mainstreamové směnárny.

Tým za Localbitcoins vám chtějí poskytnout službu, ze které získá něco jak uživatele tak komunita. Odkázal bych se zde na jejich domovskou stránku, která čte:

“We are ever expanding and want to bring a BItcoin exchange and economy to every city in the world. We believe Bitcoin to be a black swan event, something that fundamentally changes how the financial world works. This will be an enabler for more prosperity, especially in developing countries.”

Localbitcoins je ozkoušená a důvěryhodná metoda obchodu s Bitcoinem, kterou Bitcoin komunita přijala za svou. Stránka se pokouší udržet decentralizovaného ducha Bitcoinu a zaplňuje jistou důležitou část kryptoměnnového ekosystému. Tato stránka je dobrá volba pro ty, kteří jsou do obchodu s Bitcoinem noví, ale stejně dobrou zkušenost by s ní měli zažít i zkušení obchodníci.

Nejnižší nabídka je teď za:

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

 

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář