Zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto by mohl být konečně odhalen. Záhadu slibuje vyřešit nový web, který odpočítává čas vedoucí k jeho odhalení. Nový hit přichází jen chvilku poté, co se John McAfee nechal slyšet, že ví, kdo za největším vynálezem 21. století stojí. Na druhé straně máme řadu lidí, jež se za Satoshi Nakamoto prohlašují. Mezi ně patří například proklamovaná vedoucí osobnost Bitcoin SV Craig Wright.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto a John McAfee

McAfee se nechal nedávno slyšet, že zná Satoshiho osobně. Tvrdí, že se jedná o skupinu lidí. Nicméně whitepaper měl být dílem jednoho jedince, který žije na území Spojených států Amerických.

Mohlo by vás zajímat: Decentralizace? Obchodní model Facebooku se musí změnit

Tvůrci webu Gotsatoshi.com, který byl aktivován minulý víkend, také tvrdí, že identitu nejhledanějšího muže ve světě kryptoměn znají. A podle všeho jsou si vědomi toho, jakou bouři by to v krypto komunitě vyvolalo.

Nový hit: Web odpočítává odhalení Satoshi Nakamoto

Teorie na internetu

Schovávat svou identitu v době digitálních technologií je téměř nemožné. Skupině lidí nebo osobě pod pseudonymem Satoshi Nakamotto se to povedlo po deset let. Pokud se odhalí, kdo za Bitcoinem stojí, možná se i dočkáme vysvětlení na desetiletí starou otázku: “Proč byl Bitcoin vytvořen? Jaký má účel a komu má sloužit?”

Mnoho jedinců věří, že tak geniální P2P systém plateb mohla vymyslet pouze CIA nebo NSA.

Mohlo by vás zajímat: Bitfinex: Našel se způsob řešení problému s pomocí IEO

Tato konspirační teorie o Bitcoinu říká, že byl vytvořen, aby se umožnilo sledovat kriminální živly na internetu. A historie ukázala, že Bitcoin si mnoho překupníků zbraní a drogových dealerů oblíbilo. Pokud je tato teorie pravdivá, tak Bitcoin splnil svůj účel, protože populární web SilkRoad byl v 2013 opravdu uzavřen a jeho zakladatel nyní sedí v americkém vězení.

Natalia Kaspersky je exmanželka zakladatele Kaspersky Labs. Ta nedávno prohlásila, že Bitcoin byl vytvořen americkou tajnou službou, aby se snadněji financovaly její operace.

Nový web slibuje odhalení za 10 dní

I o novém webu pomalu vznikají nové konspirační teorie. Několik komentátorů na sociální síti Twitter se shoduje, že stránka má odvrátit pozornost od opravdového Satoshi Nakamoto. Ten totiž nesmí být nikdy odhalen, jinak by to odsoudilo k záhubě celý projekt.

Nicméně, za deset dní se ukáže, co za stránkou stojí.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář