Simplecoin je česká směnárna, která se specializuje na jednoduchost samotného obchodu. Ostatně to odráží i samotný název směnárny. Směnárna Simplecoin je na trhu od roku 2013. Silnou stránkou směnárny je velmi aktivní zákaznická podpora a jednoduchost. Oproti ostatním českým směnárnám nabízí Simplecoin i dobrý kurz. Záporem je relativně nízký práh obchodu bez ověření identity. Simplecoin recenzi najdete níže.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Pro účely recenze rozdělím článek do několika bodů:

 1. Základní informace
 2. Simplecoin a konkurence
 3. Jak obchodovat na Simplecoin návod
 4. Možnosti registrace a verifikace
 5. Poplatky a kurz na Simplecoin
 6. Zákaznická podpora

1. Základní informace

 • Typ stránky: Směnárna kryptoměn
 • Jednoduchá pro začátečníky: Ano
 • Provozovatel: Simple Coin s.r.o.
 • Sídlo společnosti: Praha, Holešovice, 170 00
 • Založení společnosti: 2013
 • Dostupné kryptoměny: BTC, LTC, BCH, ETH, XRP
 • Fiat měna: CZK, EUR
 • Verifikace: Nepovinná do 1000 EUR mesíčně
 • Důvěra ve společnost: Silná
 • Poplatky: Při zrušení objednávky
 • Zákaznická podpora: Velmi aktivní
 • Jazyk: Čeština, Slovenština, Ruština, Španělština, Angličtina, Polština
 • Stránka: https://exchange.simplecoin.eu

Kde kúpiť Bitcoin a kryptomeny? Kde predať Bitcoin a kryptomeny?

2. Simplecoin a konkurence – Simplecoin recenze

České směnárny mají specifikum, že si neúčtují žádné poplatky. Nicméně to se odráží na kurzu. Simplecoin stojí mezi směnárnami v pomyslném středu. Směnárna nabízí oproti jiným českým směnárnám relativně velký počet jazyků, čímž směle konkuruje největším směnárnám na našem trhu.

Pokud se podíváme na kurzy, zjistíme, že oproti například stálici EasyCoin si vede Simplecoin o drobet lépe. Prodává o téměř 400 levněji a vykupuje o 300 dráž. Tento údaj koresponduje s cenou BTC na 5158 amerických dolarů (118 528 Kč). Pro účely článku samozřejmě počítám s kurzy z online plateb, nikoliv z terminálů.

Oproti zahraničním službám, jako je Coinbase, si vede Simplecoin tradičně hůř. Na Coinbase zakoupíte Bitcoin zhruba o 3,5 % levněji. To je pro mnohé nezanedbatelná částka. Nicméně si musíte dávat pozor na poplatky za převod do cizí měny, které mohou účtovat banky. Tyto poplatky se mohou ještě prodražit, protože jsme v době ekonomického růstu a kurz české koruny se dostává na hodnoty před zásahem České národní banky.

3. Jak obchodovat na Simplecoin – Simplecoin návod

směnárna simplecoin - simplecoin - česká směnárna - simplecoin recenze - simplecoin návod

Na směnárně je možnost obchodovat pět kryptoměn. Mezi ty patří Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash (ABC). Uživatelské rozhrání je velmi jednoduché. Směnárna si dokonce u jednotlivých účtů pamatuje čísla účtů a peněženek, takže opakovaný obchod se velmi rychlý a snadný.

3.1 Chci koupit Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash (ABC)

Jako úplně první věc je potřeba projít základní registrací, která z informací vyžaduje pouze emailovou adresu. Následně vstoupíme do sekce “Účty”, kde vložíme svůj bankovní účet do systému. Pak můžeme vstoupit na hlavní stránku, Na hlavní stránce, kterou vidíte výše, je dobře rozpoznatelné rozhrání, ve kterém si navolíte požadovaný obchodní pár. Nejdříve navolíte kryptoměnu, kterou byste rádi koupili, a následně zvolíte požadovaný fiat. Směnárna Simplecoin nenabízí vlastní peněženku, čímž se znevýhodňuje oproti zahraniční konkurenci. Nicméně v sekci Pomoc můžete najít podrobný návod, jak používat peněženku Electrum a Blockchain.

3.2 Chci prodat Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash (ABC)

Opět se jako první krok přihlásíme s pomocí naší emailové adresy. Následně vstoupíme do sekce “Peněženky” a zde vložíme vlastní peněženku kryptoměn. Směnárna nenabízí vlastní peněženku, nicméně v sekci Pomoc je zevrubný návod na vytvoření peněženky Electrum nebo Blockchain. Po přidání peněženky vejdeme na hlavní stránku. V té si navolíme požadovaný pár a vložíme čásku, kterou bychom rádi prodali. Systém automaticky propočítá cenu, kterou nám nabídne. Pokud ji přijmeme, musíme odeslat požadovanou částku na adresu směnárny. To je velmi jednoduché, protože na email přijde i QR kód, který naskenujeme a odešleme tak požadovanou částku. Samozřejmě je možné zadávat i ručně.

4. Možnosti registrace a verifikace – Česká směnárna (české zákony)

Směnárna  pracuje s třemi úrovněmi ověření.

První, kde je vyžadován jen email, vám umožní obchodovat až do 1000 EUR měsíčně.

Druhá úroveň, o které však stránka referuje jako o první, vám umožní obchodovat do 10 000 EUR měsíčně. To je oproti jiným směnárnám relativně nízký práh. I vyžadované dokumenty přesahují rámec klasického ověření. Je totiž potřeba důkladně vyplnit formulář a následně ještě zaslat jak občanský, tak řidičský průkaz. Cizinci žijící na našem území doloží pas.

Obchod nad 10 000 EUR měsíčně je potřeba domluva s provozovatelem. Je nutné uvést zdroj příjmů a důvody potřeby transakce.

5. Poplatky a kurzy

Směnárna Simplecoin nemá žádné poplatky, což je vykoupeno horším kurzem. Nicméně poplatky se aplikují na zrušené transakce. V sekci Pomoc je explicitně napsáno, jaké poplatky za zrušení transakce směnárna účtuje.

6. Zákaznická podpora

Se zákaznickou podporou mám osobně velmi dobré zkušenosti. Nákup kryptoměn je někdy velmi složitý proces, proto je dobré udržet si s obchodníkem kontakt. Sekce Pomoc je velmi rozsáhlá, nicméně informace o nepřetržitém provozu podpory jsem nikdy nenašel. Ovšem z osobní zkušenosti vím, že Simplecoin je velmi aktivní na Facebooku a často odpoví do hodiny.

Za nás rozhodně doporučujeme českou směnárnu. Zakupte si své kryptoměny u SimpleCoin

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář