Bitcoin to udělal zase! Pump $1000 za půl hodiny! Znamená to konec bear runu?

Před pár hodinami udělala cena Bitcoinu něco neuvěřitelného. V 10:35 UTC zaznamenal server Bitstamp nárůst, který dosáhl 13% z tehdejších 6855$. V čase psaní sedíme na $7611.99.
Ačkoliv se objevil jistý pullback, zdá se, že Bitcoin znovu ukazuje, že investoři mají přestat panikařit a věřit v hodl.

Bitcoin pump 12.4.

S cenou, která od all time high v prosinci 2017 jen propadala hloub a hloub lidé začali ztrácet naději a média k tomu také velmi silně přispěla. Vynořila se také spousta FUD kampaní proti kryptoměnám, která ještě umocnila tento bear run. Všichni potřebovali připomínku, čeho je Bitcoin schopný.

Není zatím jasné, co tento pump způsobilo, objevili se ale zprávy, které tvrdí, že by s tím mohl mít něco společného nový plán známý jako ‘building bridges’. Tento projekt má za cíl přinést novou likviditu Bitcoinu a kryptoměnovému trhu.

Mati Greenspan, senior market analyst u Etoro, se vyjádřil k projektu takto:

“Čím větší je likvidita trhu, tím lépe. Důležitější je však samotný fakt, že jsou ochotní přinést více nové likvidity na tento trh, to by mělo alespoň urovnat a stabilizovat cenu.”

Krom toho nás také čeká launch Lightning Networku pro Bitcoin, množství důležitých investorů se zapojuje na trhu a dokonce i samotná Evropská unie začíná jevit známky podpory blockchainu. Čekají nás dobré časy, prostě hodl!

zdroje:
usethebitcoin.com

ambcrypto.com
express.co.uk

Japonsko umožní velký růst kryptoměnového trhu

Japonsko kryptoměny

Japonsko je už dlouho známé pro svůj progresivní náhled na finance a technologickou vyspělost. Na ostrově je až 3.5 milionů lidí, kteří se nějak podílí na kryptoměnovém trhu a dle dat Financial Services Agency (FSA) je 80% z nich ve věku mezi 24-40.

Postoj japonské vlády se zdá také velmi optimistický vůči kryptoměnám. Ačkoliv se na jejich území udály dva největších hackerské útoky v dějinách kryptoměn (Mt. Gox 2014 a hackerský útok na Coincheck), pořád jsou tamější státní regulace velmi volné. Nové zákony o kryptoměnách by měli vejít v aktivitu tento měsíc, přičemž legální platební metodou je Bitcoin v Japonsku už od minulého roku.

Poslední měsíc byl také zajímavý kvůli zprávám kolem Yahoo, které naznačovali, že společnost by mohla koupit poměrně veliký podíl Japonské směnárny BitARG. Při tomto obchodu by údajně šlo o $19 milionů, což odpovídá 40% hodnoty této směnárně, která je jednou z největších na světě.

zdroj: https://71republic.com

Banka JP Morgan žaloba za údajný podvod s Bitcoinem

JP Morgan žaloba kryptoměny

A prý, že banky nemají rády kryptoměny.

Na americkou banku JPMorgan byla uvalena žaloba kvůli nařknutí z požadování nezveřejněných vrstev poplatků plus úroky poté, co ukázali záda kryptoměnovým investorům. Banka zakázala nákup kryptoměn kreditními kartami dříve tento rok. To je samo o sobě kontroverzní krok, zajímavější však jejich postoj k samotnému nakupování kryptoměn.  Za krypto nákupy si účtují poplatky, jako kdyby šlo o cash advances, přičemž tyto poplatky jsou poměrně vysoké. Spousta zákazníků si stěžovala a banka to ignorovala do té doby, než Brady Tucker uvalil tuto žalobu před Newyorský soud. Žalobce vyburcovala situace do které se dostal, kdy měl zaplatit $140 v poplatcích plus dalších $20 na úrocích. To vše zrovna ve stejnou dobu, co banka upevňovala již zmíněný ban. Takovýchto zákazníků je dle žalobce údajně spousta, stovky, možná i tisíce. Vyžaduje náhradu škody v hodnotě $1 milionu.

Poměrně ironické, obzvlášť když si vzpomeneme, že CEO JPMorgan Jamie Dimon byl ten, kdo tak slavně nazval Bitcoin jedním velkým podovem.

zdroj: https://steemit.com

Velká španělská banka Santander umožňuje peněžní převody na blockchainu

Blockchainoví nadšenci slyšte! Důležitá banka využívá distributed-ledger technologii, která dělá bitcoin použitelný pro mezinárodní platby fiat měnou. Banka Santander, která ji testovala mezi svými zaměstnanci, odstartovala tuto službu dnes, čímž se tento gigant připojuje mezi pár velkých finančních institucí, které se přizpůsobili této exktrémně nahypované technologii.

Satander kryptoměny

 

Služba by měla údajně být levnější a rychlejší než dosavadní systém. Momentálně je přístupná zákazníkům ve Španělsku, UK, Brazílii a Polsku, ale v nadcházejících měsících tento seznam poroste. Přesuny do Evropy by měli proběhnout během jednoho dne a do léta chce banka poskytovat okamžité platby dle Any Botín, výkonného předsedy Santander.

Služba využívá technologie Ripple, stejnojmenné kryptoměnové aktivum však nebude potřebovat. Aplikaci si uživatelé v Británii mohou stáhnout zdarma. Zasílat se z ní dají částky od £10 do £10,000 v librách, eurech, nebo dolarech.

Vzhledem k tomu, že banky jsou zatím neochotné využívat kryptoměny (v tomto případě XRP) jako nástroj přesunu peněz mezi účty svých klientů (zdroj Bloomberg News a New York Times, tento mezikrok je nutný pro širší přijmutí kryptoměn do světa finančních služeb.

zdroj: https://qz.com

Red Bux ICO stále s bonusem 35%

Tato zpráva je sponzorována

Ethereum nyní vyskočilo o 15% a možná je vhodná doba, vložit nějaké peníze do ICA. Možná by vás mohl zaujmout německý Red Bux. Jde o “peprné” ICO pro dospělé a firma Bric Invest ho nabízí s bonusem 35%. To znamená, že dostanete o 35% více tokenů a na burze budete moci okamžitě ziskově prodávat.

RedBUX ICO – více než 2,4 miliardy tokenů se celosvětově prodalo pouze během prvního týdne předprodeje. Virtual Reality (virtuální realita) bude patřit mezi revoluce v porno průmyslu na celém světě, protože VR umožní přímou interakci s fotkami/videy hvězd z tohoto průmyslu. Díky Virtual Reality budou moci fanoušci “vzájemně interagovat podle vlastní vůle” s trojrozměrnými avatary, kteří budou představovat jejich oblíbené hvězdy z filmů pro dospělé. ICO si můžete koupit na stránce Bric-holding.com

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář