Z důvodu stále přísnější regulace se těžaři kryptoměn přemisťují do nových regionů kvůli levným a efektivnějším operacím. Jako originální Blockchain hub se Japonsko stalo vhodným domovem pro mnoho těžařů kryptoměn, kteří hledají bezpečné útočiště.
Přečtěte si také: Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny
Dotovaný pronájem a levná elektřina ve Fukui
Na rozdíl od Číny nejsou na malém ostrovním národě Japonska rozsáhlé těžební operace typicky známé jako prominentní. Nicméně, rostoucí zájem o kryptoměnu a cenově dostupná průmyslová elektřina však přitahují nové těžaře kryptoměn k příhodnému japonskému venkovu.
Malé pobřežní město Fukui s počtem obyvatel zhruba 250 000 nabízí program dotací, který zaplatí polovinu nájemného pro nové podniky, aby obsadily prázdný tovární prostor. Přestože náklady na elektrickou energii nejsou na světě nejlevnější, Fukui má mnohem cenově dostupnější elektřinu než Tokio a dává domácím těžařům snadnější přístup k zařízení.
Náklady na elektrickou energii jsou základním faktorem ziskových marží těžby kryptoměny, protože standardní zařízení může spotřebovat až 2000 kWh za den.
Od financí ke kryptoměnám – japonské hnutí
Společnost Alt Design zahájila svou činnost ve Fukui v září roku 2017. Operace Alt Designu využívají kolem 500 GPU a ASIC těžařů k provozu nepřetržité těžby bitcoinu a Etherea.
Podle publikace Nikkei Asian Review má společnost 10 zaměstnanců ve věku kolem 30 let, kteří pracují s cílem zajistit úrovně tepla, těžbu a elektřinu v průmyslovém zařízení.
Náklady na elektrickou energii mohou být nižší v oblastech jako je venkov Číny nebo Skandinávie, kvůli výrobě vodní energie, ale společnosti, které zřizují operace v Japonsku, tvrdí, že trh nabízí větší všestrannost pro domácí zákazníky.
Technik kontroluje servery ve společnosti Alt Design při těžbě kryptoměny
Bývalý bankéř a hlavní analytik společnosti Alt Design, Shuhei Fujise v rozhovoru uvedl:
“Ceny elektřiny jsou stále o něco vyšší než v zámoří, ale existuje poptávka po agilní společnosti jako jsme my.”
Migrace do venkovského Japonska z Číny nebo jiných centralizovaných těžebních center by znamenala větší decentralizaci kryptoměn. Podle serveru chipchain.info čínský výrobce čipů, Bitmain a jeho dceřiné společnosti BTC.com a AntPool ovládají více než 40 % světové těžby bitcoinu.
Mohlo by vás zajímat: Zakladatel Zcash (ZEC) Zooko Wilcox vzbuzuje kontroverzní reakce s výdělkem $300,000 měsíčně
Ačkoli se stále jedná o počáteční fáze, regulace kryptoměny se neustále mění a způsobuje těžařům kryptoměn dlouhodobý neklid. Stejně jako zlatá horečka z poloviny devatenáctého století, těžaři kryptoměn se vydávají na globální misi s cílem získat svůj podíl z digitálního zlata.