Sponzorovaný článek

Když vznikne nový blockchainový projekt, první věc, kterou potřebuje tým získat, jsou peníze. V kryptosvětě se tato situace od roku 2017 řeší většinou přes něco, čemu se říká ICO (initial coin offering). Pokud obchodujete s altcoiny, určitě jste se s tímto termínem již setkali.

Během ICO se děje toto: startup, který potřebuje finance, vydá digitální tokeny. Tokeny si může během ICO koupit kdokoliv na trhu. Poté, co si token koupíte, jste jeho jediný vlastník a můžete s ním obchodovat, můžete ho drže, můžete si s ním dělat, co chcete. Neexistují zde žádné vládní regulace, alespoň zatím.

V lednu – březnu 2018 se do různých ICO nalilo kolem $6.3 miliard. Toto množství už teď přesahuje celý předchozí rok, což znamená jednu věc. Zájem o ICO roste a pro vás jsme si připravili seznam tří top ICO na příští dva roky.

Pojďme se podívat jaká jsou ICO pro některé startupy

Top ICO číslo 1 – Spectrecoin šetří váš rozpočet prováděním transakcí anonymně

Spectrecoin top ICO

Datum ICO: 18. listopad 2016 – 6. leden 2017

Kryptoměna: XSPEC

Vybrané finance: $20,000

Spectrecoin je jedním z 5 nejúspěšnějších ICO start-upů v oblasti blockchainu poslední doby. Myšlenkou Spectrecoinu je umožnit anonymní transakce pomocí tokenu přes Proof-of-Stake v3 konsenzus. Jádro pudla je v HD peněžence založené na ShadowCash protokolu. Tím pádem spotřebovává málo energie a nezanechává žádnou stopu v síti. Tržní kapitalizace Spectrecoinu je v době psaní tohoto článku přes $6 milionů.

Krize Spectrecoinu…

Když CEO Spectrecoin a motivace pro jejich tým – Mandica – vážně onemocněl, zdálo se, že tohle je konec. Investoři přestali nápadu věřit. Začali se vynořovat názory, že jediná věc, co pohání Spectrecoin je charisma jeho CEO, že jde o neperspektivní startup.  Většina podporovatelů, kteří už měli tokeny nakoupené, byli naštvaní a ztráceli důvěru. Dohromady se během ICO vyraisovalo kolem $20,000. Veřejné ICO skončilo 6. ledna 2017.

a jeho návrat!

Vše se však změnilo poté, co začal Spectrecoin vycházet z krize v srpnu 2017. Nový vývojářský tým vdechl do Spectrecoinu nový život a přišla druhá vlna jeho evoluce. Na projektu se pořád pracuje a plánují vyhnat cenu XSPEC coinu až k $100-150 za coin. Mějte na paměti, že původní cena v ICO byla $0.001 za coin. Investoři by tím pádem nabyli 103628% profit. Michael Morton, Director General Morton Bitcoin Managementu řekl o Spectrecoin ICO:

“Anonymní transakce existují už léta. Existují už i kryptoměnové společnosti na blockchainovém trhu, které nabízí takové služby pro bezpečnější transakce, třeba Monero, Zcash, nebo Dash. Ale používání startupovéhých řešení orientovaných specificky na anonymní transakce jako Spectrecoin, je mnohem levnější.”

CEO a zakladatel Nexxus Partners Bob Wood dodal, že diverzita, zda je o to zájem, možnost to prodávat, podpora infrastruktury, podnikatelský kapitál, přijatelnost prodejce a co to fakticky řeší jsou hlavní faktory, o které by jste se měli zajímat, když zvažujete investici do ICO.

Top ICO číslo 2 – Datum s ICO potenciálem  $45 milionů skončilo s $30 tisíci

Datum ICO altcoiny

Datum ICO: 27. říjen 2016 – 27 Listopad – 2017

Kryptoměna: DAT

Vybrané finance: $30,000

Silný tým s Rogerem Haennim – zkušeným profesionálem v práci s datovými startupy – v čele představuje nový projekt zvaný “Datum“. Myšlenkou Datum je zpracovávat a strukturovat uživatelská data a umožnit tvůrcům těchto dat, lidem, kontrolovat a prodávat je zúčastněným stranám za podmínek, které si sami stanoví. Data se sbírají ze sociálních sítí, bezdrátových periferních zařízení a dalších zdrojů informací o uživatelovi.

V říjnu 2016 se tým Datum rozhodl, že zkusí ICO. Tím pádem se také vynořili odhady, jak moc riskantní projekt to je a Datum obdržel hodnocení 2.5 z 10 možných. Tím pádem pochopitelně jakožto vysoce riskantní projekt neobdrželi moc, jen něco přes $30,000.

Proč tedy dát Datum šanci?

I přes toto všechno je však mnoho důvodů, proč by podpořit Datum mohlo být dobrý nápad.

  1. Koncept vlastnění dat není nový. Krom toho Datum nejde jenom o sbírání dat a následné prodávání, jde o regulování něčeho, co už existuje, tím pádem může Datum ve skutečnosti podpořit bezpečnost vašich dat.
  2. Největší množství dat dnes koluje v lékařství a medicíně. Usnadnění tohoto procesu, které projekt jako Datum nabízí, může jednoho dne zachraňovat životy.
  3. Je třeba, aby měli internetový giganti, jako Facebook a Google, kteří vlastní a prodávají obrovské množství dat o svých uživatelích, konkurenci. Datum by dávalo míč na uživatelskou stranu hřiště. Uživatelé by rozhodovali, jak se svými daty naloží, ne velké korporace.

Datum hodlá změnit tragickou situaci, ve které se momentálně nacházíme. Manipulaci s daty hodlají předat do rukou uživatelům tím, že jim dají možnost. Možnost extrahovat a zálohovat svá data z různých aplikací a služeb a následovně je prodávat. Nebo taky ne. Důležité je však taky, že veškeré sdílení je anonymní, což se bude zamlouvat lidem, kteří si svých osobních informací váží a nepřejí si, aby se dostaly do špatných rukou.

Top ICO číslo 3 – Paymon: průlomová technologie, nebo další ambiciózní troska?

Paymon blockchain ICO jak investovat do kryptoměn

Datum ICO: 2. únor 2018 – 13. červen 2018 (3 fáze)

Kryptoměna: PMNC

Vybrané finance: ICO pořád probíhá!

Dokážete si představit úplně nový blockchain, jiný než ten Satoshi Nakamotův. Dokážete si představit kryptoměnové transakce bez jakýchkoliv poplatků? Co kdybych vám řekli, že můžete takovýto produkt pomoci odstartovat teď. Tento projekt se jmenuje Paymon.

Pojďme se podívat, co za průlomovou technologii by toto všechno umožňovalo.

V roce 2016 dostala skupina studentů v jednom Ruském městě jménem Ekaterinburg nápad. Tento nápad pojmenovali Hive.

Během dvou let z nápadu vyrostla IT-společnost Paymon zaměřená na kryptoměnové holdery a uživatele blockchainových technologií. Tým se rozrostl na 20 členů s velkým poolem Big-3 poradců a podporujícími investory z Ruska i zahraničí. Celá komunita Paymonu rapidně roste, což odpovídá i vývoji jejich technologií.

Cílem této nové blockchainové technologie – Hive – je nabídnout víc příležitostí pro využívání kryptoměn. Chtějí zasáhnout dále, než jen do investování, obchodování a držení aktiv. Tým Paymon pracuje na crosschainu se smart-kontrakty, na které budou moci uživatelé směňovat coiny rychle a bez poplatků.

Hive má potenciál být revoluční pro celý krypto svět. To z toho důvodu, že nikdo jiný takovouto službu, která by umožňovala dělat transakce zadarmo používáním multifunkčního solution, neposkytuje. To má mimo jiné za výsledek taky to, že se vynořuje spousta špatných interpretací projektu.

Proč dát Paymon šanci?

Stejně jako u předchozího coinu, důvodů je spousta.

  1. Paymon pracuje na byznysové platformě “Profit”, která je specificky vyvíjená pro one-second bezpečné transakce a platby. Když se připojíte k Hive, připojujete se i k Profit a tím pádem nebudete muset hledat další platformu pro byznys.
  2. Paymon vám může pomoci začít firmu, začít prodávat zboží nebo služby a přijímat platby v kryptoměnách. Už žádné dlouhé fronty na finančním úřadě, když si chcete založit firmu.
  3. Je to úplně nový kus blockchainová technologie, který bude moci konkurovat předchozím svým DAG (direct acyclic graph) algoritmem.
  4. Paymon vám nabízí nejen způsob směňování a obchodování, ale i peněženku, do které můžete zahrnout všechny své předchozí peněženky a pomocí PMNC následovně zasílat BTC a ETH všem svým známým a obchodním partnerům.

Paymon je ambiciózní projekt, který rozšiřuje hranice toho, čeho jsou kryptoměny schopny. Je momentálně ve fázi ICO, ve které distribuuje své PMNT tokeny. Spousta webových portálů o tomto ICO zveřejnilo své názory. ICObench, ICOmarks, Foundico, všechny tyto stránky hodnotí Paymon jako velmi slibný projekt. Končí teprve druhá fáze ICO a už se týmu podařilo utvořit silnou Hive komunitu. Samotný tým se skládá z ambiciózních podnikatelů, poradců, vývojářů a analytiků.

Třetí fáze končí 13.6. 2018. Dáte mu šanci?

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář