Každý kdo alespoň trochu sleduje dění v kryptoměnovém světě moc dobře ví, jaký medvědí trend spustil pád stablecoinu Terra. Zároveň většina investorů doufá, že se nebude historie opakovat, protože kapitalizace největšího stablecoinu současnosti Tetheru klesla na své nejnižší hodnoty od října 2021. Je načase začít pumpovat peníze do Tetheru, s cílem jej zachránit? Nad tím se pokusíme v tomto článku zamyslet.
Tether pomalu vysychá
Podle údajů společnosti CoinGecko, klesla tržní kapitalizace tohoto největšího stablecoinu na své 18ti měsíční dno, kdy utvořila novodobé minimum na 69,4 miliardy USD. Tento stablecoin se příliš rychle propadá, přičemž pokles jeho hodnoty byl od 14. června téměř 3 miliardy USD. I tento stablecoin začíná připomínat pád Terra, což je i důvod, proč jej investoři ve velkém opouštějí.
Zároveň Tether na krátkou dobu ztratil kotaci vůči americkému dolaru v kurzu 1.000, ale dokázal se opět vrátit na tuto paritu. Provozovatel také statečně popírá, že 85 % akciového portfolia, kterým se snaží zajistiti stabilitu Tetheru, pochází z asijských a čínských cenných papírů, které od začátku roku klesly o více než 30 %.
Společnost také odmítá jakékoliv spekulace ohledně spojení s platformou Celsius, která poskytovala kryptoměnové úvěry a která pozastavila tok peněz na klientských účtech. Vzhledem k sérii mnoha spekulací, které nijak nepomáhají k udržení stablecoinu je možné, že v případě ještě výraznějšího poklesu kapitálu nebude mít provozovat kvůli klesajícím akciovým trhům dostatek financí na záchranu Tetheru.