Po krátkém tržním vystřízlivění, kdy se během minulého týdne kryptoměny pomalu začaly oklepávat z téměř ročního propadu, začal tento trh opět klesat. Na vině tentokrát není silný dolar ale především odliv investorů z trhu. Například fundament na nejznámější kryptoměně bitcoin počítá s dalším znehodnocením této měny, kvůli blížící se emisi nových tokenů.
V tomto článku ovšem necháme bitcoin bitcoinem a podíváme se na jednu celebritu z řad kryptoměn, na Dogecoin. Tato kryptoměna má opět v zádech negativní fundament, který je spojen jak jinak, než s nejbohatším mužem planety Elonem Muskem. Jaký vliv má fundament na Dogecoin a jaké je jeho technické nastavení si ukážeme právě nyní.
Dogecoin a Twitter
Kryptoměna Dodgecoin a sociální síť Twitter spojuje jeden člověk, nejbohatší muž planety, Elon Musk. Poté, co majoritní vlastník této sociální sítě dal veřejně najevo, že je připraven propustit přibližně 3700 zaměstnanců, snesl se na jeho hlavu hněv investorů, kteří výrazným způsobem ovlivnili cenu Dogecoinu, jehož je Elon Musk dlouhodobým podporovatelem. Propuštění takto velkého počtu zaměstnanců je rovněž předmětem žaloby, protože oznámení o propouštění neproběhlo v dostatečném předstihu, což je v rozporu se zákony USA a Kalifornie.
Technická analýza
Poté, co Dogecoin vytvořil na cenovém grafu sérii výrazných nákupních svící se dostavila volatilní konsolidace ceny, která místo toho, aby pokračovala ve svém růstu, předvedla střemhlavý pád. I když se jednalo o korelační propad, tedy cenový pokles napříč celým kryptoměnovým segmentem, Je neoddiskutovatelným faktem, že na propad ceny Dogecoinu měla i žaloba. Cenový propad této kryptoměny byl totiž více jak 50%.
V současné době se Dodgecoin obchoduje pod hodnotou proraženého supportu, který nyní plní roly rezistentní zóny. Vzhledem k síle výprodeje lze nyní předpokládat, že trh bude pokračovat v poklesu minimálně na úroveň dalšího supportu, který se nachází na ceně 0.0700 USD.
I když tato kryptoměna právě zažívá poměrně razantní pokles své hodnoty, technické indikátory až tak negativní nejsou. Indikátory na bázi oscilátorů, což jsou technické nástroje pro identifikování síly tržních pohybů, značí neutrální nastavení. To znamená, že trh nepřekročil svou obvyklou volatilitu a obchoduje se v konzistentním cenovém pásmu.
Na druhou stranu indikátory na bázi klouzavých průměrů signalizují prodejní sentiment. Souhrnně lze konstatovat, že byť je Dogecoin velmi volatilní, nejedná se o žádné extrémní pohyby a trh obchoduje v rámci svých dlouhodobých úrovní.