Těžaři kryptoměn se hrnou do USA, což dělá ze země stále dominantnější místo. Bílý dům je ale znepokojen spotřebou energie a uhlíkovou stopou.
Snížení spotřeby energie
Bidenova administrativa údajně připravuje politická doporučení ke snížení spotřeby energie zařízeními na těžbu kryptoměn a ke kontrole emisní stopy.
Podle zpravodajství Bloomberg se očekává, že zpráva o spotřebě energie, která bude zahrnovat těžbu kryptoměn, emise, napětí sítě a hluk, bude zveřejněna v srpnu. Costa Samaras, hlavní náměstek ředitele pro energetiku Úřadu pro vědeckou a technologickou politiku Bílého domu, řekl:
„Pokud mají být [kryptoměny] nějakým smysluplným způsobem součástí našeho finančního systému, je důležité, aby byl tento sektor vyvíjen zodpovědně a minimalizoval celkové emise. Pokud jde o digitální aktiva, musí to být rozhovor o klimatu a energii.“
“Viděli jsme zprávy o hluku, místním znečištění, starších fosilních generátorech, které byly v komunitách restartovány. Tohle nejsou triviální zátěže.”
Zpráva, která se v současné době připravuje, by mohla být jednou z prvních studií po exekutivním příkazu prezidenta Joe Bidena, který požádal federální subjekty, aby monitorovaly aktivity těžby kryptoměn. Nařízení stanovilo časové rámce, většinou v rozmezí 120 až 180 dnů, pro zveřejnění zpráv ve spojení s dalšími řídícími orgány.
Minulý měsíc společnost Energy Web nedávno spustila bodovací mechanismus, který má změřit, jak těžaři BTC a další průmyslová odvětví využívají svou spotřebu ke snižování emisí. Samaras však nabídl pohled na věc.
„Musíme přemýšlet o tom, co je výhodnější, svět, který se posunul k proof-of-stake, nebo svět, který má nějakou nepřetržitou kombinaci proof-of-work a proof-of-stake. Proof-of-work je svým designem energeticky náročný, ale také zvyšuje bezpečnost.”
Nuance v přístupu Bílého domu kontrastuje s nedávnou kampaní Greenpeace „Change the Code, not the Climate“, která agresivně obhajuje, aby Bitcoin následoval Ethereum při odklonu od Proof-of-Work, aby se snížila spotřeba energie protokolu. Kampaň přinesla řadu pochybných tvrzení o spotřebě Bitcoinu, přičemž používala dlouho vyvrácené zprávy k argumentaci, že emise rostou spolu s tržní cenou mince a mohly by způsobit globálního oteplení o 2 stupně Celsia.
Také koalice sněmovních demokratů v dubnu tlačila na Agenturu pro ochranu životního prostředí (EPA), aby zakročila proti skleníkovým plynům z těžebního průmyslu kryptoměn.