Platební platforma Wires spouští na blockchainu kryptoměny Stellar 26 stablecoinů. Krypto prostor se tím ještě více přihlíží dennímu uživateli.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token
  • Jak koupit Bitcoin a kryptoměny – zde pro vás máme návod!

Britská společnost novinku oznámila ve čtvrtek. Celý balíček stablecoinů bude krytý fiat měnami včetně například amerického dolaru, eura, britské libry, hongkongského dolaru a singapurského dolaru.

Wirex je stálice, která je registrovaná pod regulátory na britském trhu. Financial Conduct Authority (FCA) dodává, že kryptoměny mohou být užívány skrze karty Visa. Karty Wirex umožňují uživateli libovolně konvertovat kryptoměny a využívat služeb Visa v téměř každém obchodě napříč celým glóbem. V době psaní článku Visa podporuje 8 kryptoměn a 10 fiat měn.

Firma komentuje, že stablecoiny mohou být dále instantně konvertovány do jiných stablecoinů za OTC ceny. Dále dodává, že kryptoměny budou k dispozici k platbám na všech terminálech Visa.

Síť Stellar byla vybrána, protože nabízí špičkovou bezpečnost a dobré možnosti škálovatelnosti. Během výběru hrály roli i faktory jako je cena poplatků a rychlost blockchainu. Wirex také na svoji platformu dodá možnost využívat token Stellar Lumens (XLM).

Blockchain Stellar využívá i technologický gigant IBM. Ten pracuje s platební sítí World Wire. Společnost podepsala dohodu s šesti bankami, aby kryly stablecoiny na síti WW. Tato zpráva obletěla svět před měsícem.

Trend krypto stablecoinů

Blockchain Stellar není jedinou sítí, na které se vyvíjí nové stablecoiny. Krypto svět naprosto zaplavily společnosti, které se snaží o vývoj vlastního stablecoinu. Nejvíce se v posledních měsících hovoří o sociální síti Facebook. Facebook má podle zpráv a fám pracovat na vlastním stablecoinu, který by byl k dispozici k platbám skrze aplikace Messenger a WhatsApp.

Mezi další společnosti se řadí platforma eToro. Ta má pracovat na osmi krytých kryptoměnách. Nicméně záplava nových hráčů na trhu je kladným znakem. Obzvláště poté, co Tether stíhá jeden skandál za druhým. Mezi další stablecoiny na trhu se řadí TUSD, PAX, USDC.

Získejte rychlé upozornění na nové krypto zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář