Analytická výzkumná společnost Diar publikovala 10. prosince zprávu, ve které tvrdí, že adopce tzv. stablecoinů nadále roste. Čísla jsou podloženy na základě počtu transakcí. 

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Diar pracuje se čtyřmi kryptoměnami, kterým se podařilo dosáhnout hranice pěti miliard amerických dolarů v převedených částkách za dobu tří měsíců. První je ostřílený matador mezi stablecoiny – True USD. Na druhém místě najdeme projekt, na kterém se podílí směnárna Coinbase a společnost Circle – USD Coin. Za třetím stojí finanční společnost Paxos, která se nedávno rozhodla ve vydání vlastního stejnomenného stablecoinu. Posledním je coin směnárny Geminy, kterou založili známi bratři Winklevossovi – Geminidollar.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměna NEO chce decentralizovat 4 ze 7 nodů

Podle zprávy se během listopadu navýšil počet transakcí o neskutečných 1032 procent v porovnání s zářím. Není se čemu divit, protože na trh vstoupilo několik nových hráčů podporovaných směnárenskými giganty. Trh tedy na konci minulého měsíce překonal ohromnou hranici 2,3 miliard amerických dolarů.

Diar dodává, že Paxos zaznamenal během sledovaných tří měsíců obchody na blockchainu Ethereum za celých 1,8 miliard dolarů. Tato částka odpovídá zhruba dvojnásobku toho, čím se může chlubit americká Coinbase v případě USDC. 

Na trhu je vidět zajímavý trend, kdy se směnárny předbíhají v tom, kdo na svoji platformu přidá více stablecoinů. Například směnárna Bitfinex a sesterská směnárna Ethfinex přidali podporu jen za poslední dobu pro USDC, TUSD, PAX a GUSD. Tyto kryptoměny se tedy přidaly po bok DAI a matadora Tether. Je jen odhadem, na kolik je za těmito kroky politická snaha o oslabení měny Tether. 

Mohlo by vás zajímat: Basic Attention Token: Brave vybrán jako hlavní prohlížeč pro nový HTC

Další velký hráč – Binance se rozhodl přidat Paxos, True USD a USDC. A šel na to pěkně zhurta s tím, že obě měny byly na platformu přidané během několika dnů. 

Minulý týden mediální agentura Cointelegraph informovala, že čínský investor Li Xiaolai má v plánu vést další tým, který se pokusí vytvořit stabilní kryptoměnu, která by mohla ostatním efektivně konkurovat. Vše nasvědčuje tomu, že stablecoiny budou hrát v budoucnu větší roli. 

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář