Prohlížeč kryptoměnového projektu Basic Attention Token Brave byl vybrán jako defaultní prohlížeč pro telefon HTC Exodus. Ten se vydává za telefon, který bude plně synchronizován s blockchainovou technologií. Tím se BAT dostává celé nové škály potenciálních uživatelů.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Basic Attention Token je kryptoměna, která dělá z pozornosti komoditu. Cílí na uživatele, kteří jsou ochotní sdílet své data o pohybu na internetu se společnostmi, které tak můžou lépe zacílit svoji reklamu. V době psaní článku byla tato funkce zabudována pouze do prohlížeče Brave.

Mohlo by vás zajímat: Ethereum: Hard fork “Constantinople” v lednu!

Dnes Brendan Eich, předseda společnosti za BAT a Brave oznámil, že Brave bude zabudován jako základní internetový prohlížeč do nejnovějších telefonů firmy HTC – Exodus 1.

HTC Exodus 1

Z technického hlediska se jedná o telefon střední třídy. Najdeme v něm čipy Qualcomm Snapdragon 845, Android 8.1. Obrazovka nabízí příjemných šest palců a nic zvenku nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o přelomový telefon. Opak je ale pravdou. Z telefonu se stává unikát díky propojení s kryptoměnami. Vývojáři se snaží, aby telefon co nejvíce odrážel boom blockchainové technologie.

Pro začátek je dobré zmínit, že každý telefon Exodus 1 funguje jako uzel na blockchainové síti firmy HTC. S tím se úzce váže i to, že telefon funguje jako peněženka pro bezpečné ukládání a využívání kryptoměn. Telefon bude plně podporovat BTC, LTC, ETH a kryptoměny založené na ERC-721. To vše s pomocí integrace peněženky Zion.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase odhalila seznam kryptoměn, které by mohla přidat!

Phil Chen, HTC expert na decentralizovanou technologii a hlavní designér telefonu se nechal slyšet, že to, čím právě Exodus 1 prochází je nejvyšší úroveň beta testování. Pokud vše půjde v pořádku, společnost plánuje brzké vypuštění telefonu pro zákazníky.

Podle Chena je hlavním cílem telefonu dodání finančních služeb pro 1 – 2 miliardy lidí, kteří by k bankovnictví jinak neměli přístup. Dodáva: “V tom má zájem i Organizace spojených národů”

Podle oficiálních stránek HTC bude telefon stát kolem 1000 amerických dolarů v BTC, ETH nebo LTC. Telefon má být k dispozici ještě tento měsíc.

Mohlo by vás zajímat: Žaloba na Bitmain, Kraken a další: Hard fork manipulace

Brave

V červenci měl prohlížeč Brave přes 3,1 milionů aktivních uživatelů s tím, že číslo stabilně stoupá. Podle údajů z předprodeje telefonu lze odhadovat, že toto číslo se bude nadále jen zvyšovat. Ovšem je potřeba mít na paměti, že HTC se potýká s mnoha problémy. Podle jednoho Taiwanského deníku klesly tržby společnosti HTC v únoru na své třináctiroční minimum. Jedná se o důsledek růstu čínské konkurence.

Ačkoliv se jedná o velmi dobrou zprávu, investoři Basic Attention Token zůstávají chladní. BAT se stabilně točí kolem 4000 satoshi za kus. Není jisté, zda HTC do ceny tokenu zasáhne.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin prodělal v pondělí úpravu těžebního algoritmu

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář