Obchodování kryptoměn – Supporty a rezistence

Pokud chcete úspěšně spekulovat na pohyby cen na trzích, existují 3 základní věci, které byste měli zahrnout do svého uvažování při obchodování kryptoměn:

  1. Síla aktuálního cenového pohybu (=momentum)
  2. Supporty a rezistence
  3. Vlastní vizualizace budoucího směrového pohybu

Článek je rozdělen do třech dílů. V této části se budu zabývat jednoduchým stanovením fungujících supportů a rezistencí.

Supporty a rezistence

Úrovně supportů a rezistencí se v praxi určují mnoha způsoby. Já uvedu jen ty, které považuji za nejdůležitější a zároveň nejjednodušší ke stanovení. Jde o úrovně, kde byl zobchodován největší objem obchodů a kde jsou největší čekající objednávky nyní. Jinými slovy kde byl největší zájem obchodovat v minulosti a kde je nyní. Na obrázku níže si můžete všimnout supportu vytvořeného z největšího objemu obchodů pod aktuální cenou Bitcoinu. Na této ceně lze očekávat, že se najdou znovu nakupující.

Martin Stibor - kryptotrading

Na Tensorcharts grafu níže můžete vidět velké čekající objednávky nad aktuální cenou i pod aktuální cenou, konkrétně na cenách 10000 USD a 9700 USD. Zde lze taktéž očekávat, že trh zareaguje, a proto si je zaznamenáme do grafu jako supporty a rezistence.

Asi už chápete, že nejlepší situace nastává, pokud se úrovně supportu z již proběhlých objemů obchodů nacházejí na stejných cenách jako aktuální čekající objednávky. Kryptotrading není přiliš složitý. Při obchodování kryptoměn totiž tyto úrovně fungují dokonce lépe než na tradičních trzích. Sledujte tyto supporty a rezistence na trhu Bitcoin a uvidíte, jak dobře reagují.

Obchodování kryptoměn

V příštím dílu věnovanému obchodování kryptoměn se budeme zabývat vizualizací budoucího směrového vývoje ceny.

Tip: Sledujte situaci kryptoměn na všech burzách dohromady!

 

Sdílet

Autor

Bc. Martin Stibor, MBA je podnikatel, trader a průkopník technické analýzy v obchodování kryptoměn. Bohaté zkušenosti má na poli automatických obchodních systémů, především pak zaměřených na HFT (High Frequency Trading). V minulosti působil jako trader a manažer rozvoje pro 1. evropského online brokera Directa SIMpA a podílel se na stanovení a exekutivě korporátní strategie v rámci regionu CEE.

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ