Obchodování kryptoměn – Co je důležité vědět?

Pokud chcete úspěšně spekulovat na pohyby cen na trzích, existují 3 základní věci, které byste měli zahrnout do svého uvažování při obchodování kryptoměn:

  1. Síla aktuálního cenového pohybu (=momentum)
  2. Supporty a rezistence
  3. Vlastní vizualizace budoucího směrového pohybu

Článek bude rozdělen do třech dílů. V tomto článku se budu zabývat první klíčovou složkou – Momentem

1. Síla aktuálního cenového pohybu

Momentum trhu neboli sílu aktuálního cenového pohybu na grafu většinou nepřehlédnete. Respektive je snadné ho správně identifikovat. Na grafu Tradingview níže můžete naleznout situaci na Bitcoinu ze 7. března 2018. Během hodiny se BTC propadl vůči dolaru z ceny zhruba 10700 až někam k 9400 USD za Bitcoin. Toto se samozřejmě děje proto, že je větší objem tržních prodejních příkazů než čekajících nákupních. Jinak řečeno, někdo prodá buďto opravdu velký objem Bitcoinů a pohltí to všechny čekající nákupní příkazy na cenách pod 10700 nebo na cenách pod 10700 nejsou velké nákupní příkazy. V prvním případě většinou na grafu vidíte rychlejší a prudší pohyb. Samozřejmě obě dvě situace se spolu doplňují.

Příklad – Bitcoin

Bitcoin - momentum

Při trendovém cenovém pohybu však ne vždy musí být silné momentum. Na 30 minutovém grafu níže můžete vidět příklad pozvolného momenta trhu, který se na BTC odehrál začátkem března. Tento pozvolný pohyb směrem výše naznačuje, že jsou sice prodávající přítomni na trhu, nicméně neustále prohrávají svůj boj s nakupujícími. Když se pak dojde tímto způsobem k nějaké úrovni supportu nebo rezistence, je dosti možné, že i boj o tuto úroveň po chvilce vyhraje také strana, která dosud „vyhrávala“.

Obchodování kryptoměn

Poslední možnou situací je postupně klesající momentum. V takovém případě lze očekávat následný  prudký pohyb jedním směrem. Je to zhruba 50 na 50, zda-li se cena poté vydá nahoru či dolů. Podívejte se na 30 minutový graf BTC/USD níže. Můžete zde najít klasickou situace, kdy klesá momentum a poté dojde k silnému průrazu.

Martin Stibor - Kryptotrading

Sdílet

Autor

Bc. Martin Stibor, MBA je podnikatel, trader a průkopník technické analýzy v obchodování kryptoměn. Bohaté zkušenosti má na poli automatických obchodních systémů, především pak zaměřených na HFT (High Frequency Trading). V minulosti působil jako trader a manažer rozvoje pro 1. evropského online brokera Directa SIMpA a podílel se na stanovení a exekutivě korporátní strategie v rámci regionu CEE.

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ