Síť peněženek Electrum je podle komentátorů na sociálních sítích pod útokem phishing hackerů. Zprávy o tomto incidentu obletěly svět 27. prosince a zatím se nezdá, že by braly konce. Útok se prozatím týká 250 BTC, což dělá k dnešnímu kurzu zhruba jeden milion amerických dolarů.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Electrum vydalo již zprávu, ve které před útokem varuje. Útok má charakter známý jako “phishing”, kde útočník převezme kontrolu nad účtem s pomocí falešného klienta nebo serveru, který se mu podaří rozšířit mezi uživatele. Následně útočníci sbírají přihlašovací údaje, které jim samotní uživatelé ve snaze přihlásit se do peněženky pošlou.

“Hackerská síť se skládá z celé sady infikovaných serverů” informoval uživatel internetového fóra Reddit u/normal_rc.

“Pokud se někdo s Electrum peněženkou připojil na jeden z těchto serverů a pokusil se odeslat BTC transakci, uvidí oficiálně vypadající zprávu, která informuje o tom, že si mají stáhnout novou verzi z infikované URL adresy.”

Mohlo by vás zajímat: Start Bakkt Bitcoin Futures může být opět odložen

Dotknutí uživatelé hlásí nemožnost přihlásit se do jejich peněženky poté, co zadají svůj “two-factor” kód. To je přitom něco, co Electrum běžně při přihlašování nepožaduje. Hackeři následně vyprázdní celou peněženku.

“Když jsem se přihlásil do své peněženky, okamžitě jsem byl dotazán, abych poskytl svůj kód. Myslel jsem si, že je to docela zvláštní, jelikož se Electrum na něj ptá pouze při odesílání částky.” přidává jeden z obětí. Dále dodává:

“Pokračoval jsem ve snaze poslat BTC. Stále jsem dostával chybovou zprávu, která hlásila, že nemůžu poslat větší poplatek než 50 sat/B. Poté jsem se přihlásil do svojí peněženky na jiném zařízení a zjistil jsem, že celá má peněženka byla vyluxována.”

Mohlo by vás zajímat: Studie: Asie má větší dopad na Bitcoin než Amerika a Evropa

Podle u/normal_rc posílá několik nakažených účtů BTC do hlavní adresy, ve které se momentálně nachází 243 BTC.

Electrum se k celému incidentu vyjádřilo na Twitteru. “Právě teď na síti operuje phishing útok proti uživatelům Electrum.” Dále administrátoři vyzvali všechny, aby si důkladně kontrolovali, jak se přihlašují.

“Naše oficiální stránka je https://electrum.org. Nestahujte z žádného jiného zdroje.”

Mohlo by vás zajímat: Představenstvo směnárny UpBit obžalováné z manipulace trhu

Útoky na peněženky jsou méně frekventované než ty na online směnárny. Mnoho z nás má ještě v živé paměti útok na japonskou směnárnu Coincheck, kde mnoho uživatelů přišlo v roce 2018 o miliony amerických dolarů.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář