S dlouho očekávaným příchodem SEC (americká směnárenská komise) povolení o Bitcoin ETF (směnárenský obchodovatelný produkt) by se dalo předpokládat, že hlavím vůdcem na trhu kryptoměn jsou Spojené státy americké. Oproti tomu se staví nová studie, která v krypto-světě dává hlavní slovo nikoliv západu, ale Asii.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Zavádějící soustředění na západ

Jay Clayton, hlava United States Securities and Exchange Commission (SEC) se ke kryptoměnám a cenným papírům  vyjádřil v červenci roku 2018.

Děláme to již dlouho. Vytvořili jsme ekonomiku s obratem 19 triliónů amerických dolarů. Stvořili jsme trh, jehož práci s cennými papíry závidí celý svět a který je také mnoha státy následován.

Je pravda, že zapadní hemisféra dominuje trhu s klasickými cennými papíry a akciemi. To samé ale vůbec nemusí být nutností pro Bitcoinový a altcoinový trh. Přitom není vůbec neobvyklé vidět “bitcoinové experty” z USA lamařit o cenně aktiv, které jsou podle nich ovlivňované hlavně postojem americké vlády a kongresu. Bitcoin v době psaní článku sedí na příjemných 4010 amerických dolarů.

Podle výzkumné agentury Mosaic má přitom na trh s kryptoměnami mnohem větší dopad Asie, než její kolegové z evropské nebo americké části světa. Agentura se zaměřila na jedenáct novinek z vývoje, které obletěly celý svět.  Tyto novinky ovlivnily podle agentury cenu Bitcoinu o 18,61 procent.

Statistika bitcoinu Bitcoin

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin Cash: Měsíc po hard forku

Nejvýznamnější z těchto zpráv bylo, když CoinMarketCap odstranil na začátku letošního roku ze své databáze data jihokorejských směnáren. Podle Mosaic měla tato zpráva za důsledek více než 57% propad v kapitalizaci všech kryptoměn.

Když dřívě v roce 2018 zažil BTC růst z 6200 amerických dolarů na 8000 amerických dolarů, mnoho komentátorů ukazovalo na novinky a zprávy pocházející z Asie. V té době se bohatí čínští občané uchylovali k Bitcoinu jako k útočišti před cíleným znehodnocováním měny dané čísnkou politikou.

Asie dominuje těžbě a směně

Na začátek by se slušelo říct, že Asie dominuje jak těžbě, tak počtu fungujících směnáren. I když politika Číny není zrovna přívětivá, místa jako Singapur, Hong Kong, Japonsko a Jižní Korea se staly stěžejním bodem pro desítky směnárenských platforem. K velkému zájmu se samozřejmě váže i těžba, která pokrývá před padesát procent veškerého výkonu.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase přidává BTC páry

Proč jsou tyto informace důležité? Kromě velké kupní síly tu máme taky složku, na kterou často mnoho západních platforem zapomína. Tou je jazyk. Asijské směnárny jsou přístupné širokému počtu zákazníků, protože nabízejí služby v mnoha asijských dialektech. Tím se velmi přibližují zákazníkovi a nabízejí mu ty nejlepší služby, Faktorem, na který by se nemělo zapomínat, je relativně levná elektřina. Asijský region a hlavně Čína jsou stále dominantním hráčem co se týče těžby.

Na začátku letošního léta řekl ředitel známé směnárenské společnosti Bitmex, že obchod s kryptoměnami v Asii je mnohem více vyvinutý než ten za západě.

“Asie dominuje kryptoměnám, protože je mnohem více navyklá na obchod s digitálními komoditami. Jižní Korea pracuje s herními digitálními aktivy přes dvě desetiletí. Když je řeč o penězích, které by měly nahradit hotovost, asiaté mají větší cit a lépe problematice porozumí.”

Tím pádem vyvstává otázka, zda nejdůležitější novinky z asijského regionu budou mít větší dosah a sílu než ty z Evropy nebo Ameriky.

Vědci z Mosaic na to odpovídají jasně. “Asie hraje v kryptoměnách větší roli, než-li západ.”

Mohlo by vás zajímat: Herní gigant Atari vytvoří blockchainové verze dvou her

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář