Intercontinental Exchange (ICE), matěřská společnost za New York Stock Exchange, pravděpodobně znovu odloží start své platformy Bakkt, která by měla nabídnout obchodování s bitcoinem ve formě futures. S informací přišel web CoinDesk.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Společnost v prosinci odložila zahájení obchodování na platformě na 24. ledna. Nicméně faktem zůstává, že ICE musí stále získat povolení od U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a s rychlostí, kterou se zatím celá věc pohybuje, je těžko uvěřitelné, že by mělo datum zůstat neměnné.

Aby bylo jasno: Toto nutně neznamená, že CFTC nakonec obchod nepovolí. Osoba obeznámená s vnitřním fungováním agentrury uvedla, že ve hře je i start 30. ledna. To by znamenalo zpoždění jen několika dní.

Zdroje citované webem CoinDesk dále uvádějí, že CFTC ještě nevydalo povolení, které by umožnilo Bakkt “skladovat” bitcoin nakoupený klienty ve svých vlastních trezorech. Úředníci za normálních okolností vyžadují, aby byly zákaznické aktiva drženy bankou, důvěryhodnou společností nebo “futures commission merchant” (FCM).

Mohlo by vás zajímat: Studie: Asie má větší dopad na Bitcoin než Amerika a Evropa

Zaměstnanci agentury dokončili přezkum výjimky pro Bakkt v pátek, dodává zdroj. To by znamenalo, že komise už pracuje na svém ustanovení. Nyní budou lidé zasedající v komisi hlasovat o tom, jestli žádost posunou do další fáze, o které se referuje jako o “public comment”. Ta by trvala 30 dní, po kterých budou komisaři ještě potřebovat nějaký čas k pročtení veškerých nasbíraných materiálů.

Jenže to má háček. V pondělí a úterý jsou v Americe svátky, takže státní pracovníci zůstávají doma. Pokud se komisaři nerozhodnou pracovat o svátky, tak první den, kdy může proběhnout hlasování o přestupu do “public comment” fáze je 26. prosince.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin Cash: Měsíc po hard forku

Z toho je vidět, že už jen to by posunulo finální hlasování za cíl, který si Bakkt vytyčil. Přitom se ani nebere v úvahu čas, který budou úředníci potřebovat k přečtení veřejných komentářů.

Jiný zdroj blízký směnárně zmiňuje, že další datum startu nové platformy bude známo nejspíše příští týden.

Jedná se o druhé odložení termínu. ICE původně plánovalo vypustit Bakkt v prosinci, ale nakonec se vzhledem k velkému počtu práce rozhodlo termín odložit na leden.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář