Generální ředitel BNY Mellon Robin Vince vidí sektor digitálních aktiv jako budoucnost financí. V páteční zprávě o příjmech odhalil, že jeho organizace je odhodlána pokračovat ve zkoumání potenciálu Bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn, i když opatrně.
BNY Mellon oznámila 38% pokles zisků během čtvrtého čtvrtletí na 509 milionů USD z 822 milionů USD o rok dříve. Podle zprávy WSJ banka plánuje propustit 3 % zaměstnanců.
$BK announced fourth quarter 2022 financial results today. Earnings Release: https://t.co/e2X5QRcWZj
Financial Supplement: https://t.co/0icMEWcwEJ pic.twitter.com/ldIx7gxlnp— BNY (@BNYMellon) January 13, 2023
BNY Mellon se zajímá především o příležitosti nabízené digitálními aktivy
Uprostřed nejistoty a pochybností, které v posledních měsících zavládly v sektoru kryptoměn kvůli několika významným bankrotům, se generální ředitel BNY Mellon Robin Vince vyjádřil k přijetí digitálních aktiv ve finančním sektoru.
Robin Vince zopakoval svůj názor, že digitální aktiva by měla zůstat jedním z hlavních zaměření banky. Jedním dechem však dodal, že pozornost nebude tolik zaměřena na samotné kryptoměny, ale spíše na „širší příležitost, která existuje napříč digitálními aktivy a technologií distribuované účetní knihy“.
Generální ředitel BNY Mellon také vyjádřil své přesvědčení, že imploze, které otřásly širším kryptoprůmyslem v průběhu roku 2022 pouze zdůrazňují „potřebu důvěryhodných regulovaných poskytovatelů v sektoru digitálních aktiv“. V prosinci 2022 publikoval Robin Vince ve Financial Times svůj názor, v němž vyzval k restartu kryptoměnového průmyslu.
Vince nevěří, že se kryptoměny v blízké budoucnosti stanou hlavním zdrojem příjmů banky. Podle generálního ředitele očekávají, že digitální aktiva budou z hlediska příjmů zanedbatelná ještě možná dalších pět let. Uznal však, že ignorovat digitální aktiva „by bylo jako být správcem aktiv před 50 lety a držet se papíru a nepoužívat počítač“.
Vince věří, že pronikání digitálních aktiv do tradičního finančnictví je vítaným vývojem a investice do těchto aktiv považuje jeho společnost i další finanční giganti za dlouhodobou hru.
„Investujeme do budoucnosti, která pravděpodobně nastane, ale nemusí. Ale pokud k tomu dojde, musíme tam být… Myslíme si, že je pro nás důležité podílet se na širším prostoru digitálních aktiv.“
Velké instituce mají stále větší zájem o digitální aktiva
BNY Mellon oficiálně vstoupila do podnikání v oblasti správy digitálních aktiv spuštěním své specializované platformy loni v říjnu. Také v roce 2021 vytvořila jednotku pro vývoj řešení pro technologii digitálních aktiv, využívající společnosti Fireblocks a Chainalysis.
Banka také nabízí dvě kryptoměnové platformy, Digital Asset Fund Services a Digital Asset Custody. Digital Asset Fund Services poskytuje služby asi 19 kryptoměnovým ETF a podílovým fondům, včetně Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Její produkt Digital Asset Custody byl nedávno uveden na trh a je k dispozici pouze vybraným institucionálním klientům se sídlem v USA.
Mezi největší společnosti, které se zajímají o kryptoměny – především Bitcoin – jsou BlackRock a Fidelity.
Již v dubnu 2021 bylo oznámeno, že BlackRock v tichosti obchoduje s BTC futures. V květnu generální ředitel Larry Fink, dříve kryptoměnový skeptik, prozradil akcionářům, že BlackRock je v investigativním procesu kryptoměn. V srpnu 2022 dosáhl BlackRock přelomové dohody s Coinbase a začal institucionálním investorům nabízet přímou expozici vůči Bitcoinu.
We are proud to announce a partnership with @BlackRock. BlackRock’s Aladdin clients will now have direct access to crypto markets through Coinbase Prime.
Read more 👇https://t.co/LA3XeYYbvs
— Coinbase 🛡️ (@coinbase) August 4, 2022
Fidelity má historii s Bitcoiny sahající minimálně do roku 2014. Oproti předchozímu roku však udělala také skoky vpřed, pokud jde o digitální aktiva. V září Fidelity oznámila své plány začít nabízet kryptoměny svým 34 milionům zákazníkům a zachovala svou nabídku BTC ve svých penzijních plánech 401(k), přestože byla v roce 2022 při třech různých příležitostech pod tlakem skupiny amerických senátorů.
Thinking about taking money out of your 401(k)? Here’s what you should consider: https://t.co/At9425Gjf7
Have other questions about 401(k) withdrawals and loans? Let us know below!
— Fidelity Investments (@Fidelity) January 6, 2023
Rok 2022 byl pro kryptoměny těžkým rokem. To však neznamená, že se inovace v kryptoměnovém sektoru zastavily, nebo že by se neobjevily nové projekty, které na scénu přinášejí nové funkce, užitečnost a následně potenciál vysokých výnosů. Mezi takové projekty patří C+Charge a FightOut.
C+Charge
C+Charge je řešení podporované blockchainem, jehož cílem je dosáhnout jednotnosti mezi nabíjecími stanicemi pro EV a poskytnout jednotnou platební bránu pro řidiče a další účastníky tohoto sektoru. V současnosti dostávají všechny emisní povolenky výrobci a řidiči nedostávají žádné.
C+Charge si klade za cíl změnit toto paradigma poskytnutím skutečného nástroje, který zvýší šíření zelené energie v automobilovém sektoru, který je podle Greenpeace zodpovědný za 9 % ročních celosvětových emisí skleníkových plynů.
Předprodej C+Charge umožňuje investorům koupit nativní token projektu CCHG s jejich BNB a USDT za cenu 0,013 USDT za token. Cílem týmu je získat do 19. března 2023 něco málo přes 2 miliony dolarů. CCHG token umožňuje majitelům získávat emisní povolenky a využívat robustní peer-to-peer (P2P) platební systém C+Charge.
Projekt také pořádá giveaway tokenů CCHG v hodnotě 50 000 USD. Vše, co musíte udělat, je držet alespoň 100 USD v nativních tokenech platfromy.
FightOut
Růst monetizačního modelu move-to-earn (M2E) v posledních měsících s projekty jako SweatCoin a STEPN ukázaly potenciál pro projekty zaměřené na životní styl. FightOut využívá tento model a posunuje jej na další úroveň tím, že nepočítá pouze kroky, ale celkovou fyzickou aktivitu.
Uživatelé jsou tak motivováni ke zvýšení úrovně své kondice a dosažení vysoké základní úrovně síly, budování vytrvalosti, kardio a duševní odolnosti. Programy lze přizpůsobit na základě preferencí a fitness cílů každého uživatele. Nativní token FGHT projektu lze použít k platbě za nákupy v aplikaci a za předplatné fitness aplikace. Kromě FGHT lze druhý token platformy, REPS, získat plněním úkolů M2E.
Předprodej FightOut končí 31. března a tým cílí na úlovek 5 milionů dolarů. Zainteresovaní investoři si mohou koupit FGHT za 0,0166 USDT, což je značná sleva ve srovnání s očekávanou počáteční cenou na centralizované burze (CEX) ve výši 0,0333 USDT.
Tento projekt také pořádá giveaway. Dává jednomu šťastlivci šanci vyhrát tokeny FGHT v hodnotě 250 000 dolarů. Jediné, co musíte udělat, je v době slosování držet alespoň 250 USD ve FGHT.