Směnárenský gigant ze Spojených států odhalil, že přemýšlí o zalistování tří desítek kryptoměn. Mezi potenciální uchazeče se počítá již tradičně Ripple, EOS a Cardano. Najdeme zde ale i úplné nováčky v podobě Civic nebo Dai. Coinbase to oznámila v tiskové zprávě uveřejněné v pátek 7. prosince.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Společnost odhalila seznam přesně 31 kryptoměn, u kterých uvažuje nad přidáním do své platformy. Na seznamu mimo jiné figurují i jména jako NEO nebo Tezos. Coinbase dodává, že “bude pracovat s místními bankami a regulátory, aby je mohla přidat do co nejvíce jurisdikcí”. Zde je nutno českému čtenáři osvětlit, co tím společnost zamýšlela. Totiž USA se jako federativní celek dělí na 50 států, které mají své vlastní zákony a regulační jednotky. Coinbase proto nemůže nabídnout všechny kryptoměny okamžitě a ve všech státech.

Mohlo by vás zajímat: Žaloba na Bitmain, Kraken a další: Hard fork manipulace

Coinbase důrazně dodává, že figurace kryptoměny nutně neznamená její budoucí zalistování. Každý ze zmíněných tokenů může narazit na nějaký legální problém a může být v konečném důsledku odmítnut.

“Přidání nového aktiva vyžaduje značný výzkum jak na poli legálním, tak na poli technickém. Nemůžeme garantovat, že všechny zmíněné aktiva budou nakonec zalistovány pro obchod. Navíc některé tyto kryptoměny můžou být podporované pouze částečně. Zákazník je bude moci nakupovat a prodávat, ale nikoliv přijímat a odesílat.”

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin prodělal v pondělí úpravu těžebního algoritmu

V září Coinbase oznámila, že připravuje nový proces, skrze který bude přijímat nové kryptoměny. Tento proces má urychlit zalistování na americké směnárně. Každopádně Coinbase tehdy dodala, že tento postup se vztahuje pouze na digitální aktiva, které jsou v souladu s lokální jurisdikcí a regulátory. Tento problém vede k tomu, že je ve výsledku zákazníkovi nabízen jen určitý sortiment aktiv s přihlédnutím k tomu, kde se zaregistroval.

V listopadu přidala americká společnost Ethereum Classic a později i ZCash. Tyto kryptoměny zažily chvilkový boom, ale medvěd se brzo zakousl i do nich.

Mohlo by vás zajímat: ASUS: Nové partnerství pro těžbu kryptoměn

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář