Bitcoin v pondělí prodělal úpravu složitosti těžebního algoritmu. Tato úprava byla druhá největší v historii této kryptoměny. Čínský těžební fond BTC.com hlásí zjednodušení algoritmu o zhruba 15 %.

Za normálních okolností se Bitcoin automaticky udržuje v chodu zjednodušením algoritmu každé dva týdny. Cílem této údržby je udržení desetiminutových bloků. Tento týden zažil Bitcoin druhou údržbu za kalendářní měsíc, aby udržel stabilní klesající trend obtížnosti bloků.

Mohlo by vás zajímat: ASUS: Nové partnerství pro těžbu kryptoměn

Největší pokles v obtížnosti vytěžených bloků zažila tato kryptoměna 31. října 2011. Tehdy se obtížnost snížila o 18 procent. Říjen 2011 drží i třetí příčku, tedy pokles o 13 procent z původní hodnoty.

Poslední údržbě těžební obtížnosti předcházel masivní pokles cen na celém trhu. Bitcoin ztratil oproti 14. listopadu třetinu své původní hodnoty. Finanční experti dávají pokles na vrub tlaku ze strany regulátorů, kontroverzní válce na poli BCH a v neposlední řadě také příšernému stavu na globálních trzích.

Pokles složitosti algoritmu, panika na trhu kryptoměn a znehodnocování kryptoměn nutí těžaře stáhnout se. V září ředitel těžebního fondu F2Pool Shixing Mao odhalil data za profitabilitou těžení kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Jak kryptoměny ovlivňují ceny hardware a jejich výrobce

Ve své zprávě ukázal, že zařízení Antminer T9 od společnosti Bitmain jsou na momentální ceně až o tisíc dolarů pod hranicí své profitability. Zařizení Antminer S7 od stejné společnosti se dostalo pod hranici profitability už na 11 tisících. V době psaní článku bojuje Bitcoin o 4000 amerických dolarů.

Později v listopadu, týden po masivním poklesu cen kryptoměn, když se Bitcoin pohyboval kolem 4300 amerických dolarů, začali čínští giganti na poli těžby kryptoměn prodávat své těžební zařízení. Podle zprávy F2Pool se těžaři zbavují hlavně zastaralých zařízení. A to za minimální zlomek původní ceny. Mezi tyto zařízení se řadí hlavně výše zmíněná Antminer S7, Antminer T9 a Avalon A741, jelikož tyto zařízení se dostaly na cenu, ve které se už vůbec nevyplatí je udržovat.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměny, které vyplácí každý měsíc Binance

Přes víkend zaznamenal Bitcoin krátký běh v zeleném. Nicméně medvědi zaútočili a vrátili Bitcoin zpátky až pod 4000 amerických dolarů. Na této hodnotě se Bitcoin nyní drží a nic nenasvědčuje velkým pohybům.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář