Binance, největší směnárna kryptoměn na světě, se rozhodla stvořit vlastní blockchain. Uvést do provozu ho má v prvních měsících roku 2019.

V novém příspěvku pro informační agenturu Medium Binance uvedla, že přesune svoji  kryptoměnu Binance Coin ze sítě Ethereum na svůj vlastní produkt – Binance Chain. Binance dodáva: “Detaily o migraci ze sítě ERC20 do domácí sítě Binance Chain budou brzo odhaleny.”

Binance dále v příspěvku ujišťuje, že nový blockchain nabídne miliónům vývojářům na celým světě možnost vytvářet tokeny.

Binance prosazuje adopci blockchainu a dělá mnoho věcí pro pokrok v průmyslu. Například bude v příštích měsících k dispozici náš Biannce Chain, na kterém můžou miliony projektů jednoduše vytvářet tokeny.”

Mohlo by vás zajímat: Ethereum Classic, konec jedné měny?

Binance dodává, že nový blockchain bude zároveň plně podporovat decentralizovanou směnárnu Binance DEX, která je ještě ve stádiu vývoje. Binance Chain nabídne mnohem víc, než jen nástroj pro distribuci kryptoměn. V plánu je navíc vytvořit platformu pro tvorbu “smart contract”, která by mohla plně konkurovat Ethereu.

Ačkoli se vývojáři Etherea shodli na hard forku “Constantinople”, který by měl v lednu roku 2019 vyřešit problém s transakcemi a posunout Ethereum blíže k systému POS, ředitel Binance Changpeng Zhao věří, že kryptoměny jako je Ethereum jsou jednoduše příliš pomalé. Tím se stávají nepoužitelnými pro široké publikum.

Zhao dává často najevo svou nechuť k Ethereu. Podle rozhovoru pro agenturu Fortune vidí Zhao budoucnost spíše v bezpočtu ledgerů, než v jedné velké platformě, jako je Ethereum.

Mohlo by vás zajímat: Zpráva: Stablecoiny používá víc a víc lidí

Binance tvorbou své vlastní sítě sleduje dlouhodobý cíl, který tkví ve vytvoření decentralizovaného finančního systému, který by plně spolupracoval s existujícím ekosystémem Binance. Ta již spustila několik větví, mezi které patří větev pro výzkum – Binance Labs, edukační platforma Binance Academy a několik sesterských směnáren.

Decentralizovaná směnárna Binance DEX má být spuštěna také v prvních měsících 2019. Společnost vydala nové video, ve kterém DEX prezentuje. Jako jednu z hlavních bodů vyzdvihuje možnost opustit systém privátních klíčů a přejít na 24 slov, které tak dobře známe ze seedových frází. Navíc DEX nabídne blockchainový prohlížeč, kde budou moci uživatelé sledovat jednotlivé bloky a transakce.

Uživatelské prostředí je velmi podobné původní směnárně. Mimo jiné nabídne aplikace vyhledávání adres a uživatelských zůstatků.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměna NEO chce decentralizovat 4 ze 7 nodů

Biannce dodává, že DEX se bude orientovat výhradně na bezpečnost a decentralizovatelnost.

“Částky uživatelů budou zabezpečeny decentralizovanou pěněženkou, velmi podobnou Trust Wallet, která má infrastrukturu nevyužívající servery, ale pouze zařízení uživatele. Tím bude mít přístup k financím pouze uživatel.”

Binance DEX nebude jediná decentralizovaná směnárna. NEO, Huobi, Bitbay a další brzo vytvoří zdravou konkurenci.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář