Bitcoin Cash – nejčastější dotazy

1. srpna 2017 proběhlo rozdělení bitcoinové sítě vedoucí ke vzniku nové kryptoměny zvané “Bitcoin Cash”. Zkratka Bitcoin Cash je BCC (ačkoliv některé směnárny ho označují jako BCH kvůli jiným kryptoměnám, které jsou na nich k dispozici).

Co je Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash (BCC) je kryptoměna vzniklá rozdělením (forkem) bitcoinové sítě. To znamená, že uživatel který měl v době forku (1. srpna 2017) BTC má nyní stejné množství BCC na oddělené blockchain Bitcoin Cash.

V čem je Bitcoin Cash odlišný od Bitcoinu?

Bitcoin Cash vznikl jako odpověď na dlouholetou debatu v rámci bitcoinové komunity ohledně nejlepšího způsobu, jak přizpůsobit Bitcoin většímu množství uživatelů. Nejjednodušší řešení, které si zvolil Bitcoin Cash, je zvýšit parametry maximální velikosti bloku v základním kódu BTC. Zatímco v případě bitcoinu zůstává maximální velikost bloku 1MB (což umožňuje okolo 250 000 transakcí denně), Bitcoin Cash zvýšil svůj limit na 8MB, což umožňuje aby za den proběhlo až 2 miliony transakcí.

Co se týká uživatelské stránky Bitcoinu/Bitcoin Cash, je mezi nimi jen malý rozdíl. Hlavním rozdílem je, že díky rozdílným hashovacím časům umožňuje BCC protokol více transakcí za sekundu, což znamená rychlejší platby a nižší poplatky.

Proč někteří lidé říkají Bitcoin Cash “BCash”

Existují tací, kteří Bitcoin Cash neuznávají z osobních důvodů a přejí si podkopat jeho důvěryhodnost jako reálné alternativy k bitcoinu. Místo aby nabídli technickou nebo ekonomickou kritiku Bitcoin Cash, tito lidé mluví o Bitcoin Cash jako o “Bcash” v naději, že tato přezdívka povede na sociálních sítích ke zmatení a zmenšení pravděpodobnosti přechodu na platformu.

Pokud vaše směnárna nebo peněženka používá termín “bcash” mluví nejspíše o Bitcoin Cash, ale je nutno poznamenat že “bcash” není správným názvem, ani běžnou zkratkou a zpravidla je používání jako nepřátelský pokus o zmatení uživatelů. Je lepší postupovat s opatrností vždy, když jednáte s někým, kdo tento termín používá.

Měl bych používat Bitcoin Cash?

Rozhodnutí, zda používat Bitcoin Cash nebo ne, je jen na vás. I když má bitcoin v současnosti větší síť a podpůrnou infrastrukturu, mnozí uživatelé se k němu otáčejí zády kvůli stále rostoucím poplatkům a době potřebné na ověření transakce.

Bitcoin Cash nabízí nižší poplatky a spolehlivější transakce než Bitcoin.

Co se týče vývoje, většina kódu Bitcoin Cash je stejná jako Bitcoinu. Z toho důvodu je tvorba software pro Bitcoin Cash, případně podpora již existujících aplikací, snadná.

TIP: Zaregistrujte se na binance.com a kupte si BCC!

Které směnárny podporují Bitcoin Cash?

Kraken

Bitfinex (tady je označeno jako BCH)

Bittrex

ViaBTC

Huobi

OkCoin

Bitthumb

Korbit

CoinOne

Binance.com

Poloniex

Coinbase 

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ