Bitcoin Cash – nejčastější dotazy

1. srpna 2017 proběhlo rozdělení bitcoinové sítě vedoucí ke vzniku nové kryptoměny zvané “Bitcoin Cash”. Zkratka Bitcoin Cash je BCC (ačkoliv některé směnárny ho označují jako BCH kvůli jiným kryptoměnám, které jsou na nich k dispozici).

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Co je Bitcoin Cash/BCH?

Kryptoměna vzniklá rozdělením (forkem) bitcoinové sítě. To znamená, že uživatel který měl v době forku (1. srpna 2017) BTC má nyní stejné množství BCC na oddělené blockchain BCH.

V čem je BCH odlišný od Bitcoinu/BTC?

Vznikl jako odpověď na dlouholetou debatu v rámci bitcoinové komunity ohledně nejlepšího způsobu, jak přizpůsobit Bitcoin většímu množství uživatelů. Nejjednodušší řešení, které si zvolil Bitcoin Cash, je zvýšit parametry maximální velikosti bloku v základním kódu BTC. Zatímco v případě bitcoinu zůstává maximální velikost bloku 1MB (což umožňuje okolo 250 000 transakcí denně), BCH zvýšil svůj limit na 8MB, což umožňuje aby za den proběhlo až 2 miliony transakcí.

Co se týká uživatelské stránky Bitcoinu/Bitcoin Cash, je mezi nimi jen malý rozdíl. Hlavním rozdílem je, že díky rozdílným hashovacím časům umožňuje BCC protokol více transakcí za sekundu, což znamená rychlejší platby a nižší poplatky.

Proč někteří lidé říkají “BCash”

Existují tací, kteří BCH neuznávají z osobních důvodů a přejí si podkopat jeho důvěryhodnost jako reálné alternativy k bitcoinu. Místo aby nabídli technickou nebo ekonomickou kritiku BCH, tito lidé mluví o Bitcoin Cash jako o “Bcash” v naději, že tato přezdívka povede na sociálních sítích ke zmatení a zmenšení pravděpodobnosti přechodu na platformu.

Pokud vaše směnárna nebo peněženka používá termín “bcash” mluví nejspíše o Bitcoin Cash, ale je nutno poznamenat že “bcash” není správným názvem, ani běžnou zkratkou a zpravidla je používání jako nepřátelský pokus o zmatení uživatelů. Je lepší postupovat s opatrností vždy, když jednáte s někým, kdo tento termín používá.

Měl bych používat Bitcoin Cash?

Rozhodnutí, zda používat BCH nebo ne, je jen na vás. I když má bitcoin v současnosti větší síť a podpůrnou infrastrukturu, mnozí uživatelé se k němu otáčejí zády kvůli stále rostoucím poplatkům a době potřebné na ověření transakce.

BCH nabízí nižší poplatky a spolehlivější transakce než Bitcoin.

Co se týče vývoje, většina kódu je stejná jako Bitcoinu. Z toho důvodu je tvorba software pro BCH, případně podpora již existujících aplikací, snadná.

TIP: Zaregistrujte se na binance.com a kupte si BCC!

Které směnárny podporují Bitcoin Cash?

Kraken

Bitfinex (tady je označeno jako BCH)

Bittrex

ViaBTC

Huobi

OkCoin

Bitthumb

Korbit

CoinOne

Binance.com

Poloniex

Coinbase 

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář