Thursday, October 6, 2022

Bitcoin ETF: Co zatím víme? Co požaduje SEC?

Bitcoin ETF je v krypto komunitě velmi skloňovaný výraz. Jednou z novinek, o kterých se často mluví je takzvaný Bitcoin Investment Trust (GBTC). Ten je popisován jako “první veřejně obchodovatelný produkt zaměřený a derivovaný z cen Bitcoinu”. To znamená, že všichni investoři z veřejného prostředí mohou bezpečně nakoupit Bitcoin v regulovaném a chráněném prostředí. Nákup kryptoměny Bitcoin se tak stal přístupným i pro ty, kteří se doteď báli.

Mohlo by vás zajímat: Bitfinex: Našel se způsob řešení problému s pomocí IEO

GBTC je nejblíže ideálu ETF, jak jen je možné se nyní dostat. Hlavní podobnost spočívá v tom, že investoři mohou dát své peníze do Bitcoinu aniž by se museli zabývat tím, kde ho uchovávat a chránit před osobami, které by rádi kryptoměny zcizili. Nicméně tato forma má také nevýhodu. A to šílených 18 % jako poplatek.

Nákup kryptoměny Bitcoin a SEC

Mnoho investorů z kryptoměnové sféry sleduje United States Securities and Exchange Commission (SEC) velmi obezřetně. Právě tato skupina úředníků by mohla rozhodnout o tom, jestli se Bitcoin vydá na další býčí běh.

SEC do dnešního dne citoval řadu problémů, proč nemůže ETF povolit. Mezi ně patří nedostatek regulace kryptoměnového trhu, kvalita objemu na mezinárodním trhu s Bitcoinem a velmi velká volatilita.

Nicméně na tyto problémy se komunita za poslední rok obzvláště zaměřila. Mnoho z těchto faktorů bylo buď napraveno nebo se situace výrazně zlepšila.

Mohlo by vás zajímat: Obsáhlá analýza Bitcoinu a kryptoměn 29.4. pomocí Elliot Wave

Mnoho trhů z Asie, jako je například Jižní Korea a Japonsko integrovaly přísnou politiku, kterou regulátoři tamních zemí vyžadovali. Dále se celá komunita zavázala bojkotovat směnárny, které výrazně šidí obchodovaný objem.

Hester Peirce, jeden z úředníků SEC, k Bitcoin ETF dodává:

“Všichni víte, že pracuji usilovně na tom, abych přesvědčil své kolegy k větší otevřenosti novým technologiím.”

Cílem ETF je to, aby si každý mohl koupit Bitcoin či jiné kryptoměny, aniž by se musel bát, že vstupuje do neregulovaného, nehlídaného a netransparentního prostředí. Celkově se jedná o ochranu běžného investora.

Se společnostmi jako je Bitwise Asset Management a řadou dalších, se snižuje celková nedůvěra veřejnosti v trh s kryptoměnami. Tyto analytické firmy denně pracují na tom, aby byly odhaleny podvodné směnárny a aby se trh stal bezpečnějším prostředím pro všechny. Problémy adresované SEC nemohou být vyřešeny hned. Je potřeba k řešení přistupovat postupně.

Telegram

 

Podobné články

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x