Bitcoin těžba: Čistá energie, nikoliv uhlí

Těžaři kryptoměny Bitcoin vyslali do světa jasnou zprávu: Bitcoin těžba probíhá se snahou o využívání čisté energie. Zvolání proběhlo na akci Mining Summit probíhající pod záštitou společnosti Fidelity. Společnost Fidelity se za poslední rok zapsala do vývoje kryptoměn hned několikrát. A čistá energie není jediným případem.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Fidelity je divize společnosti R&D, která se zabývá kryptoměnami. Od těžby po obchod. Konference se konala v hlavním sídle společnosti – v Bostonu. Společnost Fidelity tento rok oznámila přípravu a spuštění Fidelity Digital Asset Services, jež nabídne zákazníkům z řad institucí obchod s Bitcoinem a další služby spojené s kryptoměnami.

Mohlo by vás zajímat: Bitfinex: Našel se způsob řešení problému s pomocí IEO

Bitcoin těžba a čistá energie

Jedním s řečníků byl Belizaire, předseda společnosti Soluna. Ten vyjádřil myšlenku, že by se těžaři mohli stát katalyzátorem honby za čistou energií. Poptávka po levnější elektřině totiž v době kryptoměn raketově stoupá. A to i přes to, že kryptoměny znamenají jen 0,26 % celkové spotřeby energií. Společnost Soluna staví rozsáhlé větrné elektrárny v Maroku. Primárně se bude nově získaná elektřina používat na pohánění farem pro těžbu kryptoměn, nicméně určitá část má být prodávána občanům tohoto afrického státu.

Dále vyslovil myšlenku, že Bitcoin změní pohled na obnovitelnou energii jako takovou.

Dalším řečníkem byl Chris Bendiksen, hlava výzkumné divize společnosti CoinShares.

„Široce rozšířenou myšlenkou je, že Bitcoin je primárně poháněn špinavým čínským uhlím. To není pravda.“

Jeho tým se minulý rok zabýval výzkumem, ve kterém zjišťoval primární zdroje energie pro těžbu kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Obsáhlá analýza Bitcoinu a kryptoměn 29.4. pomocí Elliot Wave

Většina světové těžby probíhá v horských či náhorních oblastech, kde je dobrý přístup k obnovitelné energii. 48 procent světové těžby probíhá v čínské provincii Sečuán. Zde tvoří čistá dodávaná energie 90 % celkového energetického přísunu. 12 % světové těžby pak probíhá v jiných oblastech Číny, kde tvoří obnovitelná energie přes 50 % dodávky.

Trendy v energetickém průmyslu

Na konferenci se řečníci zabývali i trendy v energetickém průmyslu jako takovém. Stephen Barbour, prezident společnosti Upstream Data, hovořil o takzvaném sekundární plynu. Ten je uvolňován při těžbě ropy. Ropní giganti plyn nepotřebují a tak ho zapalují. Důsledkem toho se ročně spálí 140 miliard kubických metrů plynu.

O zachytávání tohoto plynu se společnost snaží. Jediným odběratelem této energie je farma na jihu Kanady.

Podobné články

Doporučujeme.

Hledáme lidi do týmu

Sledovat na Facebooku

Populární.

1xbit

Kalendář událostí

Po 22

Cashflow summer 2019

Červen 20 - Srpen 22

Přihlaste se níže na svůj účet

Fill the forms bellow to register

*By registering into our website, you agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.