BitMEX je hongkongská obchodní platforma registrovaná na Seychelech, kterou v roce 2014 založili HDR Global Trading Limited (což je firma založená bývalými bankéři Arthurem Hayesem, Samuelem Reedem a Benem Delo).

BitMEX recenze

BitMEX – Bitcoin Mercantile Exchange, je jednou z největších Bitcoinových obchodních platforem momentálně na trhu, s přibližným obchodním objemem 35,000 BTC za den a 540,000 návštěvníky za měsíc. To ještě ani nemluvíme o obchodní historii, která čte $34 miliard v Bitcoinu od svého počátku.

Recenze BitMEX

Na rozdíl od velkého množství směnáren, BitMEX přijímá vklady pouze Bitcoinem, který může být poté použit na nákup různých jiných coinů, podobně jako na třeba Binance. BitMEX se specializuje na sofistikované finanční operace, jako je třeba obchod s marží, obchod s pákovým efektem. Podobně jako spousta jiných směnáren, BitMEX momentálně není regulována žádnou jurisdikcí.

Jak se zaregistrovat na BitMEX

Pokud si chcete udělat účet na BitMEX, musíte se zaregistrovat na jejich webové stránce. Registrace po vás požaduje pouze váš mail, tím pádem můžete použít anonymní mailovou adresu a zůstat v bezpečí. Tato adresa však musí být skutečná, budete totiž muset potvrdit registraci. Poté, co jste zaregistrovaní, vás nečekají už žádné limitace obchodu. Tradeři však musí být aspoň 18 let staří.

Bitmex recenze

Je třeba brát na vědomí, že BitMEX nepřijímá obchodníky ze Spojených Států a zkontroluje IP adresu každého, kdo se pokusí zaregistrovat. Toto lze obejít použitím VPN, avšak není to doporučováno, vzhledem k tomu, že existují alternativy, které jsou legální i za velkou louží.

Jak používat BitMEX

BitMEX umožňuje svým uživatelům obchodovat s kryptoměnami a množstvím fiat měn, jako jsou Americké dolary, Japonské yeny a Čínské jüany. Co se kryptoměn týče, v čase psaní tohoto článku obchodoval BitMEX s Bitcoinem, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Monero, Ripple, Tezos a Zcash.

Obchodní platforma na BitMEXu je velmi intuitivní a pohodlná pro každého, kdo je na podobné trhy trochu zvyklý. Není však vhodná pro začátečníky. Rozhraní působí znatelně méně vzhledně oproti tomu na směnárnách, jako již zmíněný Binance, nebo Kucoin.

Poté, co se uživatel zaregistruje, klikne na Trade, se mu zobrazí všechny nástroje, které mu jsou přístupné.

Kliknutím na některý, z těchto nástrojů otevře knihu objednávek, trades v poslední době a seznam objednávek nalevo. Kniha objednávek má tři sloupce, cenu nabídky pro konkrétní aktivum, množství v objednávce a totální cenu všech objednávek v USD.

Tyto widgety si můžete nastavit dle svých preferencí, uživatel má plnou kontrolu nad tím, co si přeje vidět ve svém okénku Trade. Platforma má také zabudovanou vlastnost TradingView charting. To nabízí spoustu tabulkových nástrojů, co se kvality poskytnutých služeb, jde o jednu z nejlepších tabulkových služeb na trhu.

Kde koupit altcoiny

Poté, co obchod projde, všechny objednávky si můžete jednoduše projít v rozhraní obchodní platformy. Jsou tam záložky, kde se zobrazují uživatelovi otevřené objednávky, všechny Stops, může si tam zkontrolovat vyplněné objednávky (úplně, nebo částečně) a obchodní historii. V záložkách Active Orders a Stops může obchodník zrušit objednávky kliknutím na tlačítko “Cancel”. Uživatelé také vidí všechny momentálně otevřené pozice s analýzou, zda jsou v černém, nebo červeném.

Ačkoliv je platforma BitMEX optimalizovaná pro mobilní zařízení, má pouze aplikaci pro Android (která není ani oficiální). iOS verze zatím bohužel neexistuje. Je doporučováno používat tuto platformu na desktopu.

BitMEX obchodování

BitMEX nabízí množství druhů objednávek:

  • Limit Order (objednávka je naplněna, když se dosáhne stanovené ceny);
  • Market Order (objednávka proběhne za momentální tržní cenu);
  • Stop Limit Order (stejná jako stop order, ale umožňuje uživateli nastavit cenu objednávky poté, co je Stop Price dosažena);
  • Stop Market Order (toto je stop order, který se nezapíše do knihy objednávek, zůstává neviditelný, dokud trh nedosáhne stanovené Stop Price);
  • Trailing Stop Order (podobná Stop Market order, ale uživatel zde může nastavit koncovou hodnotu, která se použije na zadání market order);
  • Take Profit Limit Order (toto může být použita, podobně jako Stop Order, pro nastavení cílové ceny pro pozici. V tomto případě je cílem vydělat, ne omezit ztráty);
  • Take Profit Market Order (stejné jako předchozí druh, ale v tomto případě spuštěná objednávka bude market order a ne limit order)

Směnárna také nabízí marginální obchod se všemi kryptoměnami. Také nabízí obchod s futures a derivativy – swaps.

Futures a Swaps

Futures kontrakt je v podstatě dohoda o koupi nebo prodeji daného aktiva někdy v budoucnu za stanovenou cenu. Na BitMEXu mohou využít uživatelé na některé kontrakty až 100x pákového efektu.

Perpetual swaps jsou podobné futures, avšak jejich platnost nikdy nevyprší a nikdy nedojde k vyrovnání. Dodatečně se s nimi obchoduje blízko k základní referenční indexní ceně, na rozdíl od futures, které se této ceně mohou dramaticky vzdalovat.

BitMEX také nabízí Binary series contracts, což jsou kontrakty založené na předpovídání, u kterých může dojít k vyrovnání buďto na 0, nebo 100. V podstatě je to trochu komplikovanější způsob, jak si vsadit na to, jak bude vypadat budoucnost dané měny. S Binary series kontrakty nelze obchodovat pod pákovým efektem, platí se 0% základový poplatek, 0.25% vybírací poplatek a 0.25% poplatek z vyrovnání.

Leverage – Pákový efekt

BitMEX umožňuje svým traderům užívat na pozice pákového efektu. Pákový efekt, neboli anglicky leverage, je schopnost zadat objednávku, která je větší, než uživatelův momentální zůstatek. To může znamenat větší zisky za menší množství vložených peněz. Obchodování pod těmito kondicemi se nazývá “Marginální obchod.”

Marginální obchod, nebo anglicky Margin Trading, má dva druhy: Isolovaný a Cross-Margin. První umožní svému uživateli vybrat jisté množství peněz ze své peněženky, které bude vsazeno při zakládání objednávky. V druhém případě však vkládá uživatel celý obsah své peněženky a tím pádem by se mělo jednat s Cross-Margin kontrakty jen s velkou opatrností.

Bitmex návod

Platforma BitMEX nabízí svým uživatelům možnost nastavit si úroveň pákového efektu pomocí leverage posuvníku. Maximální leverage je 1:100 a je přístupný na Bitcoin a Bitcoin Cash. Pro trochu kontextu, 1:100 je opravdu vysoká úroveň, průměrně se setkáváme na většině směnáren s maximálním leverage kolem 1:20.

Poplatky na BitMEX

Pro tradiční futures obchod má BitMEX přímočarý poplatkový plán. Jak už bylo zmíněno, BitMEX nabízí leverage až na 100% dle produktu daného. Je však třeba pamatovat, že takto veliký pákový efekt je myšlený pro profesionální investory, kteří dokáží zacházet dostatečně sofistikovaně se svými financemi, aby neskončili na ulici. Poplatky a leverage jsou takové:

 BitcoinBitcoin CashEthereumDashEth. Classic
TickerXBTBCHETHDASHETC
Počáteční marže1%1%2%5%5%
Údržba0.5%0.5%1%2.5%2.5%
Maker Fee-.025%-.025%-.025%-.025%-.025%
Taker Fee.075%.075%.075%.075%.075%
Poplatek z vyrovnání0.5%0.5%0.5%0.5%0.5%
LeverageX100X100X50X20X20
 LitecoinMoneroRippleTezosZcash
TickerLTCXMRXRPXTZZEC
Počáteční marže3%4%5%50%20%
Údržba1.5%2%2.5%25%10%
Maker Fee-.025%-.025%-.025%00
Taker Fee.075%.075%.075%.25%.25%
Poplatek z vyrovnání.05%.05%.05%.25%.25%
LeverageX33.33X25X20X2X5

Existují však také poplatky, které jsou skryté. Skryté objednávky platí taker fee, dokud neprojde celá skrytá kvantita. Poté se objednávka stane normální a uživatel obdrží maker slevu pro neschované množství.

Deposita a vybírání peněz

BitMEX si neúčtuje poplatky za deposita ani za výběr financí. Když si však chcete vybrat Bitcoin, minimální Network poplatek závisí na náloži blockchainu. Jediné náklady tedy spadají na banky a kryptoměnové sítě.

Jak již bylo zmíněno, BitMEX přijímá vklady pouze ve formě Bitcoinu a tím pádem Bitcoin slouží jako prostředník pro obchodní kontrakty, ať už chcete držet Bitcoin, nebo ne. Minimální možný vklad je 0.001 BTC. Na výběry nejsou žádné limity, ale mohou také být pouze ve formě Bitcoinu. Pro výběr stačí jenom vložit množství, které chcete přesunout ze své BitMEX peněženky na adresu, kterou zadáte.

Deposita můžete dělat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, vybírat však můžete pouze jednou denně. Ručně zpracovávané withdrawals mají zvýšit úroveň zabezpečení uživatelových financí tak, že mu poskytnou více času zrušit jakoukoliv nežádanou akci. Pokaždé, když totiž k výběru dojde, je uživatel upozorněný emailem.

Je BitMEX bezpečný?

BitMEX je známý pro svou špičkovou bezpečnost. Platforma užívá multi-signature depositní a výběrová schémata, která mohou používat pouze partneři BitMEX. BitMEX také využívá Amazon Web Services, aby ochránili servery s textovými zprávami a 2FA, stejně tak i hardware tokeny.

BitMEX má také zabudovaný systém kontroly rizik, který vyžaduje, aby součet všech holdů na stránce byl vždy roven nule. Pokud to tak není, veškeré obchodování je zatrhnuto. Jak už bylo řečeno, výběry jsou všechny individuálně ručně ošetřeny zaměstnanci a jsou externě verifikovány, aby se zajistilo, že obsahují souhlasné klíče. Pokud tomu tak není, systém zahájí okamžitě shutdown.

BitMEX zkušenosti

Krom toho, BitMEX obchodní platforma je napsaná v kdb+, databázi a toolsetu populárním mezi velkými bankami s vysokou frekvencí obchodů. Engine BitMEX se zdá být rychlejší a spolehlivější, než jeho konkurence, jako je Poloniex a Bittrex.

Mají emailová upozornění a PGP šifrování je používáno pro veškerou komunikaci.

Směnárna zatím nebyla ani jednou hacknuta.

Zákaznická podpora BitMEX

Obchodní platforma má 24/7 podporu na mnoha kanálech, mezi nimi email, ticketový systém a sociální media. Typická doba odpovědi od týmu zákaznické podpory je přibližně hodina a feedback většinou tvrdí, že tým je poměrně nápomocný v řešení veškerých problémů a nejde jen o automatické odpovědi.

BitMEX zákaznická podpora

BitMEX také nabízí knowledge base a FAQs, která nejsou vždycky nutně nápomocná v řešení problém, avšak mohou uživateli pomoct najít, kde k tomu řešení dojde.

BitMEX také nabízí obchodní návody, které si můžete prohlédnout zde.

Závěr

Zdá se, že na internetu najdete množství stížností na BitMEX, přičemž většina z nich se týká technických záležitostí nebo jiných komplexních témat. Starší stížnosti často také zmiňovali problém s nízkou likviditou, to se však už dnes nezdá být problémem.

BitMEX rozhodně není vhodná platforma pro začátečníka. Rozhraní je komplexní a tím pádem může být pro uživatele, kteří ještě nemají dostatečnou zkušenost obtížně uchopitelné. Tito uživatelé budou ze začátku mít obtíže s navigováním stránky. Avšak platforma BitMEX nabízí množství zajímavých nástrojů a poté, co uživatel okusí tu zkušenost, určitě ocení širokou nabídku služeb, které platforma může poskytnout.

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář