V novém rozhovoru pro jihokorejskou tiskovou agenturu Xaoh se premiér Babiš přiznal, že uvažuje o vytvoření vlastní kryptoměny BabishCoin. Nový token by měl podle všeho fungovat na síti ERC-20 a měl by pomoci decentralizovat české agrikulturní bohatství, čímž Andrej Babiš kontroluje kritiku, jež tvrdí že nepřímou kontrolou koncernu Agrofert si udržuje monopol na poli agrikultury.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Celý rozhovor se nesl v duchu vánoční nálady. “Nikdy neprodám, nikdy! Nech si to všichni zapamatují.” atakoval Babiš otázku, zda má v plánu přerozdělit kryptoměnu do dolní sněmovny. Jak by tedy přesně měla decentralizace vypadat, není jasné, ale komentátoři na sociálních sítích počítají s osvědčenou taktikou přerozdělení mezi babičku z matčiny strany, dědečka, tetičku, strýčka, syna, manželku a možná i pejska a kočičku.

Nakonec došlo i na to, co si momentální česká vláda myslí o tomto kuriózním nápadu. Podle Andreje Babiše se k nápadu vyjádřil zatím jen ministr vnitřních věcí Jan Hamáček, který našel zalíbení v novém sociálním systému Venezuelské republiky, kde se část důchodových příjmů vydává ku velké radosti občanů v kontroverzní kryptoměně Petro.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain a Huobi propouští pracovníky

Opozice nenechala niť suchou. Česká pirátská strana v čele s etablovaným poslancem Vymazalem našla pro návrh velké porozumění, pokud by bylo docíleno decentralizace. K tomu by mělo ideálně sloužit těžení kryptoměny skrze osvědčené poslanecké byty, protože by tím měl každý občan možnost se svými daněmi na údržbě české kryptoměny podílet.

Světský nápad kritizuje KDU-ČSL. Pavel Bělobrádek nenašel pochopení, když označil kryptoměny a blockchainovou technologii za ďábelský výplod novátvorství, který nemá na světě stále žádné místo. Nicméně snahu Andreje Babiše o další decentralizaci svého koncernu uvítal s otevřenou náručí.

V duchu stranického programu se vyjádřil i Miroslav Kalousek ze strany Top09. Ten si dovolil citovat Bohuslava Sobotku.

“Kryptoměny jsou cesta, kterou využije miliardář Andrej Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát.“

Dominik Feri celou ideu zdánlivě komentoval na svém Instagramu, kde vyjádřil stranickému leadrovi plnou podporu.

Mohlo by vás zajímat: 250 BTC ukradeno ze sítě mobilních peněženek

Za SPD se rozpovídal poslanec Rozner, který smečoval “Určitě, možná s tím jakoby tak úplně nesouhlasím.“ Řečnický mistr navíc dodává, že ERC-20 neposkytuje dostatečnou rychlost a tolik slibovanou decentralizaci. Naopak Tomio Okamura se jako dlouholetý fanoušek kryptoměn připomenul, že jeho síť japonských restaurací si s myšlenkou také pohrává.

Jak celý projekt dopadne, není zatím vůbec jisté. Nicméně my přejeme, aby BabishCoin prorazil a posadil se po bok slovenských Boroviczka a Decent.

Připojte se k nám a komunitě také na Telegram anebo Discord kanál!

Za celou redakci vám přejeme příjemně strávené volno a hlavně dobře a zábavně prožitého Silvestra. A to i přes to, že Bitcoin mlčí a o naší kryptoměně si musíme leda vymýšlet.

*PS: informace v článku jsou vymyšlené a nepravdivé – ručí za něj autor.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář