Krypto komunita se několikrát pokusila přesvědčit Elona Muska, aby vznikla kryptoměna SpaceX nebo společnosti Tesla. Elon Musk se však nenechal zlákat vidinou kryptoměnového světa. Poslední pobídka pochází z úst šéfa Binance zvaného CZ (Changpeng Zhao).

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Changpeng Zhao vyzval na Twitteru Muska k vytvoření vlastní kryptoměny zvané “SpaceXcoin”. Jako argument uvedl, že by se vesmírný průzkum měl řídit nejnovějšími technologiemi a měl by se financovat globálně s pomocí kryptoměn. Kryptoměna SpaceX by tak umožnila investorům zapsat se do blockchainu, aby nikdo nemohl jejich díl pomoci zpochybnit.

Mohlo by vás zajímat: Bitfinex: Našel se způsob řešení problému s pomocí IEO

Elon Musk má velmi zajímavý vztah ke kryptoměnám. Před několika měsíci sdílel na svém Twitteru Dogecoin. Před pár dny se ptal na budoucnost kryptoměny Ethereum a o Bitcoinu jednou prohlásil:

“Papírové peníze skončí. Kryptoměny jsou mnohem lepší k přesunu hodnoty, než kus papíru.”

Nicméně se nezdá, že by se osobně do nějakých větších investic hrnul. Dokonce řekl, že by nebylo “dobrým nakládáním s prostředky Tesla, pokud by se snažil vytvořit kryptoměnu.”
Nicméně CZ má odlišný názor. Kryptoměny by měly fungovat jako způsob financování projektů. Je nutné ironicky dodat, že stejný pohled má v poslední době i Bitfinex.
Changpeng Zhao přesně tweetnul:
“Průzkum vesmíru by měl být financován globálně s pomocí kryptoměn. Investoři by měli mít své jména zapsány do blockchainu.”
Ačkoliv Musk stále neodpověděl na výzvu, krypto komunita se začala zabývat tím, na jakém blockchainu by měla nová kryptoměna vyrůst. A zde najde kriticky smýšlející člověk jistou účelnost, protože Binance před několika týdny spustila svůj vlastní blockchain.

Je Elon Musk Satoshi Nakamoto?

Mnoho komentátorů se staví také za to, že Elon Musk je ve skutečnosti Satoshi Nakamoto. Tyto podezření jsou založeny převážně na tom, že v roce 2008 byl originální whitepaper napsán někým, kdo měl hluboké porozumění v problematice ekonomiky a kryptografie. A Elon má značné zkušenosti v obchodu a v té době napsal například software pro Zip2 a X.xom / PayPal.

Musk odmítl, že by byl Satoshi Nakamoto a dodal, že všechny své Bitcoiny ztratil před léty, kdy mu je jako zajímavý projekt poslal jeden z jeho přátel.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář