Co čeká Bitcoin a kryptoměnové směnárny v roce 2019?

2018 nebyl pro nikoho na kryptoměnovém trhu jednoduchým rokem. Kdo celou situaci odskákal nejvíc? Velké Bitcoin a kryptoměnové směnárny. Hlavní profit získávají směnárny z poplatků za výběr a uskutečňování obchodů. Stagnující trh plný nekvalitních projektů vyvolat u nejednoho z nás velmi nepříjemné pocity, které vedly k nižší obchodní aktivitě.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Dnes shrnu v tomto článku trendy, kterými si Bitcoin a kryptoměnové směnárny prochází v roce 2019.

Vydělávejte s Brave: Brave odměňuje uživatele prohlížeče 70 % z výdělku – návod v článku

1. Větší a tvrdší konkurence

Jako první je potřeba zmínit zvyšující se konkurenční prostředí, ve kterém se kryptoměnové směnárny nacházejí. Mnoho zpráv hovoří o bankrotech malých směnáren. Za všechny zmíním anglickou Cubits a ukrajinskou Liqui. Nicméně takových bankrotů využívají velcí finanční giganti, kteří následně kupují platformy pod cenou a vrací je zpátky na trh. Japonská směnárna Zaif, která nemohla pokrýt 60 milionů dolarů z hacku, byla koupena společností Fisco za pouhých 44 milionů. Coincheck jen za 34 milionů dolarů. A kupující? Bývalý ředitel gigantu Goldman Sachs.

Mohlo by vás zajímat: Litecoin (LTC) oznámil velkou aktualizaci sítě

2. Aktivní lokalizace

Tento bod s konkurenceschopností velmi souvisí. Huobi vstupuje na ruský trh, EXMO turecký trh s podporou pro tureckou lyru. Největší směnárna Binance vstupuje do Malty, Singapuru, Jižní Koree a Lichtenštejnska. Coinbase otevírá kanceláře v Evropě.

3. Bitcoin ETF

Ačkoliv je každý už značně unaven z neustálých předpovědí Bitcoin ETF, jedná se o asi největší zprávu, která nás může v roce 2019 čekat. Všichni známe písničku, která opakuje, že ETF dá možnost velkým hráčům ke vstupu na trh.

Pro účel tohoto článku bych proto rád zmínil další projekt z Wall Street – platformu ErisX. Ta nabídne obchod s fyzickými futures nejen pro Bitcoin, ale také pro Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

4. Striktní pravidla jednotlivých států

Někdo by mohl namítat, že důsledná kontrola státem je přesně to, proti čemu chtějí kryptoměny bojovat. Ano. Ale i tak bude hrát pro trh největší roli právě jeho regulace.

Mohlo by vás zajímat: Ruská mafia a Bitcoin – To je hollywoodsky film Crypto!

Jako příklad uvedu Jižní Koreu. V té prošlo státní kontrolou úřadu pro obchod pouze 7 směnáren z 38. Korea si čím dál tím více ve světle nedávných událostí, kdy představitelé směnárny Komid navyšovaly uměle objem své směnárny o 45 milionů amerických dolarů, uvědomuje, že kontrola na trhu s kryptoměnami je nutností.

5. Pojištění majetku a zvýšení bezpečnosti

Díry v zabezpečení směnáren daly hackerům možnost ukrást přes 850 milionů amerických dolarů jen během roku 2018. A to počítám pro účel článku jen 10 největších úniků.

Coinbase nedávno potvrdila, že přemístí 5 miliard dolarů v kryptoměnách do modernějších zařízení. Binance uzavřela strategické partnerství s bezpečnostní firmou CertiK. K tomu vytvořila směnárna fond SAFU, ze kterého se mají financovat případné oběti hacku platformy.

Odebírejte čerstvé zprávy do vašeho telefonu a PC! Stačí kliknout na červenou ikonku v pravém dolním rohu.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář