Co je Electroneum a čím je zvláštní?

Nejzajímavější věc na Electroneum je, jak jednoduché je tuto měnu vydělat. Nemusíte utrácet obrovské sumy za těžební hardware a nemusíte být ani vzdělaní o blockchainu a jak funguje, stačí si stáhnout mobilní aplikaci. Tímto bořením bariér, které bránily v dřívějších dobách široké veřejnosti se zapojit do těžení, doufá tým Electroneum, že se takto těžení rozšíří mezi masy. Je spousta lidí, která by se ráda zapojila do kryptosvěta, ale nechce se jim posílat fotky pasu, nebo křečovité selfie na webové stránky, o kterých v podstatě nic neví. Také se jim nechce platit obrovské poplatky a spojování bankovních účtů s účty na směnárnách je dodnes občas problematické.  Electroneum tvrdí, že našli řešení a my vám teď popíšeme, co toto řešení obnáší.Co je Electroneum

Jak Electroneum funguje?

Electroneum (téže ETN), je vybudované na základech kódu Monero, což umožňuje transakce na decentralizovaném blockchainu. Stejně jako Monero je Electroneum soustředěno na soukromí. Jednou z hlavních kritik Bitcoinu je, že dohledat stav a adresu jakékoliv peněženky není až tak obtížné. Tento problém je vyřešen něčím, čemu se u Electroneum říká stealth adress – jednorázová adresa, která chrání recipientovy peníze před tím, aby si je někdo spojil s peněženkou. Tato adresa totiž může být poté využita třetí stranou jako důkaz, že transakce proběhla.

Recipient obdrží své finance přes private view key jeho peněženky, který skenuje blockchain. Poté, co je detekován a přijat peněženkou, vytvoří se jednorázový klíč (odpovídající odesilatelově public key).

Recipient teď může odeslat své finance pomocí tohoto soukromého spend key. To se odehraje, aniž by odesilatel, recipient, ani množství financí bylo kdekoliv veřejné zapsáno.

Pokud vás víc zajímá, jak funguje tato technologie, doporučujeme vám náš článek o Monero.

Transakce jsou relativně rychlé, přičemž poplatky za transakce se odvíjejí od úrovně trafficu na síti. Nedávné blocky si můžete najít zde. Drtivá většina blocků má méně než 0.2 ETN v poplatcích a nové blocky se tvoří každou minutu.

Kód Electroneum je navržen, aby nenastala situace jako s Bitcoinem, kdy mají vlastníci supervýkonných ASICů obrovskou výhodu nad těmi, kdo těží pomocí CPU. Těžba používá memory bound algoritmus, který by měl CPU těžařům lehčí přístup k ETN. Tato vlastnost je důležitá a bude se o ní ještě několikrát mluvit v tomto článku.

Mobilní Appka

Věc, která nejvíce odlišuje Electroneum od ostatních měn je určitě jejich mobilní aplikace. Dnes je už přístupná pro Android a iOS verze je také na cestě s očekávaným datem vydání někdy tento rok.Co je Electroneum - mobilní těžba

Appka zahrnuje funkci digitální peněženky, která vám umožňuje přijímat a zasílat ETN transakce. Pro dodatečnou dávku zabezpečení si můžete udělat offline papírové peněženky. V tom případě doporučujeme rozprostřít své finance přes několik peněženek pro případ, že byste jednu ztratili.Co je Electroneum

Aplikace vás nabádá k tomu, abyste svoje vědomosti o Electroneu šířil do světa. Kdokoliv, kdo přizve 5 přátel do aplikace se zapojuje do soutěže o 5000 ETN. Noví uživatelé se do této soutěže zapojují také.Co je Electroneum

Mobilní těžba

Nejzajímavější prvek spojený s ETN je jeho, momentálně beta testovaná, schopnost mobilní těžby. Již zmíněná aplikace také umožňuje CPU vašeho mobilu zúčastnit se “simulace těžby”. Nemusíte se však bát, že by to váš telefon přehřívalo, nebo že by to mělo dopad na životnost vaší baterky, ani internetových dat to nevyžaduje moc. To z toho důvodu, že při mobilním miningu fakticky nepotvrzujete nové bloky na blockchainu, stále ale dostanete odměnu. Aplikace využívá vaše CPU pouze k učení lidí o spojení mezi výkonem jejich zařízení a jejich schopností těžit. To vše za účelem inspirovat více lidí k počítačovému miningu. Pokud se chcete zapojit i vy do mobilního miningu, připravili jsme pro vás i návod jak zde.Co je Electroneum

Ale proč by lidé platili za virtuální mining? Electroneum tvrdí že proto, že to přináší lepší šanci pro virální marketing. Je důležité si pamatovat, že oni nepřináší nějaké nové zvratné využití blockchainu, přináší něco jiného – potenciálně obrovské množství uživatelů za směšně nízké CPA, což umožňuje Electroneum virální růst.

Pro návod, jak začít těžit Electroneum sami, klikněte zde.

Již mají přes 400,000 stažení a to ještě ani nevyšla iOS verze.

Historie Electroneum

Při počátečním ICO Electroneum dosáhlo 40 milionů dolarů. Jejich Github byl vypuštěn 1. listopadu, ale před vypuštěním aplikace je zasáhl DDoS útok (denial of service). Tým musel vypnout všechny servery a pracovat přes 26 hodin v kuse, aby se s útokem vypořádali. Nakonec ale, i přes tento nepříjmný start, ICO inverstoři obdrželi své coiny a Electroneum začalo pracovat na šíření dalšího ETN mezi masy. Přes 690 milionů ETN se přesunulo během prvních 24 hodin. Poplatky za všechny tyto transakce dohromady byly pouhých 430 ETN.

Tým Electroneum a pokrok

Electroneum se nazývá prvním britskou kryptoměnou. Tým 12, se základnou v Kentu, je veden Richardem Ellsem, spoluzakladatelem SiteWizard a Retortal.com. James Atkinson je hlavou vývojářského týmu Electroneum, jde o muže se zkušeností přes 10 let v developmentu a je také ve vedení ohledně Electroneum aplikace. Další, kdo si zaslouží respekt, je Dean Cole – člen týmu s nejméně naspanými hodinami…a s největší spotřebou kofeinu. Dean se stará o údržbu a vývoj serverů, které jsou absolutně nutné pro těžbu a transakce Electroneum.Co je Electroneum

Partnerství

Tým Electroneum aktivně vyhledává partnerství, aby dále rozprostřeli ETN. Nedávno uzavřeli partnerství s XIUS, obrovi v telekomunikačních službách. Electroneum si přeje využít toto partnerství pro reklamu jejich mobilní těžební aplikaci, která by mohla kompenzovat drahý nákup smartphonu.

BMedia, japonská social media a e-platební společnost, se také spojila s Electroneum. 500,000 Facebook followerů BMedia a jejich masivní dosah k 10 milionům uživatelů měsíčné bude hrát klíčovou roli v marketingovém plánu ETN.

Společnost Fanfare rozdává ceny a odměny uživatelům, kteří uploadnou svá videa o produktech, které milují. Electroneum s nimi uzavřelo partnerství, které má za cíl jednoho dne zařídit, že tyto odměny budou distribuovány v ETN.

Online gaming

Electroneum tým má také za cíl nahradit in-game měny, jako jsou goldy ve World of Warcraft, svým ETN. Představte si, že zabijete desátého Murloca a jako odměnu dostanete skutečnou kryptoměnu, kterou můžete následovně směnit za fiat, nebo utratit za nového mounta v aukci. Představte si, jak jednoduché by se stalo vydělávání této kryptoměny. Nejen, že by tento systém pobízel hráče, aby hráli víc, což by mohlo zajímat herní společnosti, které by si mohli účtovat poplatky za vytahování, nebo ukládání ETN do svého ekosystému. Electroneum by mohlo následovně formovat spoustu partnerství a měnu v jedné hře by si uživatel mohl vyměnit nejen za skutečné peníze, ale i za měnu v jiné hře. Existují také hry, které hráče odměňují ETN jako třeba jedna, která je zrovna v beta testování. Cílem je doletět s raketou na měsíc a nasbírat co nejvíce ETN. Když hráč umře, musí shlédnout video, což pomáhá financovat celou tu záležitost.

Gambling

Existuje množství hazardních stránek, které přijímají Bitcoin, ale problém je, že je obtížné pro spoustu lidí ho nabýt. Spousta online gamblingu se odehrává v zemích, kde operuje jen omezené množství směnáren a ty, co tam operují, mají často poplatky 7% nebo vyšší. V čemž vidí Electroneum šanci nabídnout alternativu.

Těžba Electroneum

Jak už bylo zmíněno, vzhledem k ASIC-rezistentnímu charakteru Electroneum těžebního algoritmu, je pořád možné těžit pomocí vašeho CPU. Program na to si můžete rychle stáhnout a do poolu se můžete připojit zde. Průměrná odměna za blok je 7000 ETN.

Jak těžit Electroneum na počítači

Nabídka coinů a udržitelnost

Tým má 4.4 miliardy ETN pro investory v ICO. Ti, kteří sdíleli ICO a nebo přeložili relevantní informace obdrželi dohromady 20 milionů ETN. Dvanáctičlenné jádro týmu má pro sebe vyhrazeno 20 milionů ETN pro finanční účely. Momentální zásoba v oběhu je 6 442 522 852 ETN, přičemž dosáhne maxima 21 000 000 000 ETN díky minerům. 21 miliard coinů bylo vybráno přes 21 milionů, které má Bitcoin z psychologických důvodů. Měli pocit, že uživatelé by byli spokojenější, kdyby získávali celé coiny, ne jenom části, stejně tak s transakcemi.

Obchodní historie

ICO cena ETN byla 1 cent, což přineslo původním investorům víc jak 10x návrat, prodali-li před pohromou, kterou byl začátek 2018. Avšak mobilní aplikace je pořád ještě v plenkách a je teprve beta testovaná, z toho důvodu je obtížné zatím určit stabilní cenu. Bude zajímavé sledovat, jak se pohne, až vyjde verze pro iOS.

Kde koupit Electroneum?

ETN můžete momentálně nakoupit na směnárnách Cryptopia a Kucoin a jsou momentálně v procesu zapisování se na Bittrex, Binance a spoustu dalších.

Kde můžete držet Electroneum?

Manažer Electroneum peněženky můžete najít zde.Co je Electroneum - těžba Electroneum, Kde koupit Electroneum

Přes manažer peněženky si můžete zařídit online i offline peněženky. Online peněženka je jednoduše přístupná přes appku, máte dokonce stejné login informace.

Závěr

Pokud jste v cryptosvětě nováček a máte problém se směnárnami, stáhnout si Electroneum appku, abyste vyhráli nějaké coiny zadarmo pro vás může být dobrým způsobem, jak se zapojit. Pokud vám z ceny ASICů běhá mráz po zádech, zkuste Electroneum CPU mining. I když je Electroneum pojmenováno po elektronu, je těžké nemít kladný pohled na jejich budoucnost.

Pokud vás tento projekt zaujal, zkuste navštívit tyto jejich portály:

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář