Dnes si představíme velmi pochybný projekt – DasCoin. Tento projekt vytvořila společnost Net Leaders, dříve byl název společnosti Coin Leaders, která stála za jiným pochybným projektem OneCoin (DasCoin je více méně jeho kopie). Prvním varovným signálem je fakt, že Net Leaders nemá žádné reálné produkty a žijí pouze z affiliatů.

O DasCoinu se mluví jako o decentralizované kryptoměně. Bohužel ani jedno slovíčko neplatí. Měna není rozhodně decentralizovaná, naopak je založená na multi level marketingu. Kdokoli si totiž může zakoupit licenci, přes kterou pak nabízí balíčky DasCoinu. „Obchodník“ který takový balíček prodá, získá 20% z ceny prodaného balíčku. Alarmující je fakt, že tato měna se nijak netěží, zkrátka je jen na zlovůli společnosti Net Leaders, kolik jich vydají a komu.

Mohlo by vás zajímat: Jak rozpoznat podvodné kryptoměnové projekty

DasCoin

Platby DasCoinem?

To, že je DasCoin možným podvodným projektem potvrzují také chybějící důkazy o tom, že by měla kryptoměna co dočinění s blockchainem. Jedná se totiž o centrálně řízené tokeny s nulovým využitím. Tvůrci sice tvrdí, že s DasCoinem půjde platit v několika desítkách milionů obchodů pomocí Visa či MaestroCard spojených s touto měnou. Do dnešního dne ale nevydala ani jedna karetní společnost jakékoli prohlášení o tom, že by se něco takového chystalo.

DasCoin na burze

Zarážející je, že se DasCoin již dostal na tři burzy. Avšak na velmi pochybné burzy. První burzou, kde se tato pochybná měna zalistovala je European Blockchain Exchange. Chvilku vám zabere najít jejich webové stránky. O DasCoin zde není zájem a nemá ani příliš uživatelů. Druhou burzou je BTC-Alpha. Po krátkém rozboru zjistíme, že obchoduje ve třech měnových párech (USD, BTC, ETH). Orderbooky na DasCoin jsou ovšem zpravidla prázdné, navíc pokud se rozhodnete je prodat, neuvěřitelně proděláte. Poslední burzou je Coinfalcon. Zde ale stačí podívat se na volume burzy, která nepřesahuje 200 000 dolarů. Takže obchodovat zde je čiré bláznovství.

Mohlo by vás zajímat: VerWay – podvod na důvěřivce?

DasCoin scamSnaha DasCoin o to, aby vypadal co nejvíce jako reálný projekt je sice velká, ale všechny indicie jasně nasvědčují, že zrovna moc nezbohatnete. Za nás je tedy investice do tohoto projektu čiré bláznovství.

CryptoSvet.cz/sk si svými recenzemi neklade za cíl poškozovat jakékoli třetí strany ani ovlivňovat čtenáře v rozhodování. Chceme čtenáře pouze upozornit na projekty, u kterých doporučujeme provést si důkladnější vlastní výzkum informací a vyhodnocení. 

Za obsah recenzí nesou plnou zodpovědnost jednotliví autoři, nikoli portál CryptoSvet.cz. 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář