IBM se čím dál tím více vnořuje do trhu s kryptoměnami.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tento měníc newyorská investiční společnost Shuttle Holdings plánuje start beta verze řešení pro digitální aktiva postavená na soukromém cloudu IBM s využitím jejich šifrovací technologie. Společnosti sami o sobě nebudou držet žádné kryptoměny a tokeny, nicméně nabídnou ostatním prostor k tomu, aby na jejich síti kryptoměny drželi. Jedná se o další z řady projektů na blockchainu. Mezi ty se řadí i kontroverzní spolupráce s XLM.

Mezi potenciální zákazníky se řadí brokeři, banky, fondy a velcí investoři, kteří chtějí o své kryptoměny pečovat sami a zároveň využívat nabídek směnáren, komentoval celý projekt Brad Chun, jeden z představitelů projektu.

Mohlo by vás zajímat: Litecoin (LTC) oznámil velkou aktualizaci sítě

Dále komentoval:

“Máme seznam vybraných klientů, kterým v tomto měsíci nabídneme naší službu. Služba není zatím k dispozici pro veřejnost a na naše beta testování se vytváří velký seznam zákazníků.”

IBM představila své řešení na konferenci “Think 2019” , která byla minulý měsíc v San Franciscu. Nataraj Nagaratnam, CTO technologického giganta, nazval uchovávání kryptoměn jako hlavní cíl cloudového projektu Big Blue.

“Co je lepším příkladem než finanční technologie, která mění svět. Podívejte se na digitální aktiva. Jak zabezpečíte data? To je na mysli každého, kdo investuje ve finančním průmyslu.” Nagaratnam dále dodává.

Mohlo by vás zajímat: Ruská mafia a Bitcoin – To je hollywoodsky film Crypto!

“Pro DACS jsou výborné šifrovací možnosti nabízené IBM LinuxONE klíčem k výběru platformy IBM jako té nejbezpečnější na trhu.” komentuje celý projekt mluvčí společnosti.

Tento krok znamená, že se IBM čím dál tím více zajímá o blockchanovou technologii a kryptoměny. Není to přitom dlouho, co společnost vyvinula Hyperledger Fabric – soukromé blockchainové řešení pro společnosti, které chtějí nějak implementovat do svého obchodu kryptoměny.

Nejedná se o chladné úložiště

Jak přeložit vše zmíněné pro obyčejného smrtelníka? Řešení které IBM nabízí je v podstatě ukládání kryptoměn velkých institucí nebo velmi movitých investorů. Přitom se ale nejedná o klasické chladné úložiště, které nabízí většina společností. Při chladném úložišti se privátní klíče ukládají na zařízení, které nejsou připojené k síti.

Místo toho společnost IBM vyvinula cloudové úložiště, které je k síti připojené a zároveň nabízí špičkové šifrování. Zákazník tedy bude mít vždy možnost své kryptoměny z úložiště vybrat. Hlavní zprávou, kterou si můžeme z celé akce odnést je ale to, že velcí technologičtí giganti už nemohou kryptoměny nadále ignorovat.

Odebírejte čerstvé zprávy do vašeho telefonu a PC! Stačí kliknout na červenou ikonku v pravém dolním rohu.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář