Řešení pro masovou adopci Etherea. To je myšlenka Dether.io nebo alespoň to se můžete dočíst na úvod jejich WhitePaperu.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

V dnešní recenzi se zaměříme na jistě zajímavý projekt, který si klade za cíl přenést využití Etherea na ulici, do kamenných obchodů a mezi lidi. Celá myšlenka má být poháněna pomocí Detheru.

Co je Dether ?

Dether je první decentralizovaná mobilní aplikace, která umožňuje komukoliv na světe koupit ether pomocí hotovosti a také ho utratit v kamenných obchodech. Není potřeba používat bankovní účet. Jediné, co potřebujete, je mobil s internetovým připojením.

Dether umožňuje každému, kdo má smartphone, koupit a prodat ether v hotovosti nebo ho utratit v kamenných prodejnách uvedených na mapě Dether aplikace. Hlavním cílem je vytvořit celosvětový ekosystém kupců a prodejců Etherea, stejně tak jako kamenných prodejen, které jsou ochotné obchodovat s eterem za hotovost a přijmout ji jako platební prostředek. Dether je špičková aplikace pro masové přijetí Etherea.

dether.io

Tým Dether vydal před krátkou dobou alpha verzi této mobilní aplikace. Co víc, při snaze propagovat a přilákat uživatele k používání aplikace vybírá náhodně každý den jednoho uživatele a pokud se povede uskutečnit “imaginární směna ETH”, získáte $50.

Alpha verzi si můžete stáhnout zde!

Zatímco termín pro ICO ještě nebyl definitivně potvrzen, oficiální zpráva týmu Dether.io ujistila, že se ICO uskuteční do konce roku 2017.

ÐTR Token

ÐTR je ERC20 token, který umožňuje lidem z celého světa zapojit se do Dether ekosystému a jeho vývoje.

Dether podporuje model „freemium“, v němž jsou uživatelé motivováni k používání DTR tokenu, čímž získají přístup k dodatečným funkcím na platformě Dether, ať už jako prodávající nebo kupující.

 

Vývojový plán 

 

2017 Q1
Proof-of-concept (důkaz o konceptu)

Účast na Merkle Week Hackathon v Paříži; uživatelské testování a živá demo verze. Dále představení konceptu před porotou

Vítěz soutěže

 2017 Q3
Beta verze

Rozhraní: pokročilá aplikace dostupná na libovolném smartphonu; smart contracts, peer-to-peer konverzace: šifrované zprávy přes prostředníka (např .: Telegram)

Mapa: externí poskytovatel

Poskytovatel Etherea: Infura

 

2018 Q2
V1

Rozhraní: připravená pokročilá aplikace pro Tellery (prodejce); beta testování kamenných obchodů

Inteligentní smlouva (smart contract): Beta verze zónového aukčního procesu k rezervaci zóny na mapě

Mapa: centralizovaná demonstrace fyzických obchodů, aby se zabránilo podvodnému podnikání; App store: dostupné aplikace na Android a iOS

 

Výzkum a vývoj:

Platba: alfa verze sítě platebních kanálů pro platby v kamenných obchodech

Poskytovatel: prohlížeč IPFS / Swarm Ethereum „uzel“

Mapa: decentralizovaná mapa přes IPFS / Swarm

2019 Q1
V2

Rozhraní: hotový produkt pro kammené obchody, který jim umožní, aby byly viditelné na mapě pomocí modelu freemium; kamenné obchody mohou obchodovat s ÐTR tokeny, aby byly viditelnější na mapě aplikace Dether.

Inteligentní smlouva (Smart contract): proces zónové aukce pro rezervaci zóny na mapě; další funkce pro Tellery: okamžitá směna ETH na hotovost; peer-to-peer (uživatel – uživatel) konverzace: šifrovaný chat integrovaný do aplikace (Whisper)

Mapa: decentralizovaná moderování pro viditelnost podniků na mapě Dether

Další funkce: peněženka: externí stabilní integrace mincí pro konverze ETH /mince; obchodní sponzorství mezi uživateli; volitelná funkce: externí KYC (know your customer/poznej svého zákazníka) pro kupce a prodávající (Civic, uPort).

 

2020 Q1
V3

Rozhraní: vylepšení desktopové aplikace pro uživatele; automatizace služeb pro tellery a kammené prodejny (např. automatické obchodování Ether / fiat pro tellery, emise faktur).

Inteligentní smlouva (smart conract): proces aukce klíčových slov na Dether mapě pro kamenné prodejny

Mapa: IPFS / Swarm

Poskytovatel Ethereum: Uzel prohlížeče přes IPFS

Reputační systém: přidání decentralizovaného reputačního systému pro kamenné prodejny založené na připomínkách a zpětné vazbě poskytnuté uživateli po obchodování

2021 Q1
V4

Rozhraní: decentralizovaný front-end na IFPS / Swarm

Inteligentní smlouva (samrt contract): hlasovací práva pro členy komunity Dether, kteří mohou podávat návrhy a také hlasovat o budoucím vývoj společnosti Dether

Mapa: IPFS / Swarm

Využití externích služeb pro decentralizovanou soudní a obchodní arbitráž

 

ICO fakta:

Datum konání: Q4 2017
Celkové množství DTR tokenů během ICO – 100.000.000 ÐTR tokenů
Hard cap : $15 000 000 (americkým dolarů)
Podporované měny: ETH

Zapojte se do komunity Dether.io

Slack
Twitter
Medium
Facebook
Github
LinkedIn
Telegram

 

 

 

Závěr:

Dether.io se jeví jako velice zajímavá myšlenka a zajímavý projekt. Společnost se snaží řešit reálný problém, kterým je masová adopce Etherea a složitost platby kryptoměnou v kamenných obchodech. Doporučuji se spojit s komunitou na slacku, kde si můžete dopisovat s přímo s členy týmu, kteří Vám rádi případné dotazy vysvětlí. Za sebe dávám 9.1/10. Tým má před sebou mnoho práce a teprve reálné problémy na cestě k plně funkční aplikaci a platformě ukážou, zda se dokáže Dether prosadit!

Autor: Michal V.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář