Jak investovat do kryptoměn pro začátečníky – Kde začít a jak vydělat na kryptoměnách!

Když jsem se začal zajímat o svět kryptoměn, ničemu jsem nerozuměl a byl jsem ztracen. Jak investovat do kryptoměn? Kde začít? Jaká klíčová slova mám vyhledávat? Jaké zdroje informací jsou užitečné? Jak vydělat na kryptoměnách?  Tato příručka byla napsána právě proto, abyste během několika málo minut získali přehled a věděli, co očekávat na vaší cestě kryptosvětem a jak nejlépe začít.  Nebojte se prolistovat celou naší stránkou, kterou pro vás denně přináší tým CryptoSvět! Užijte si to, možná to bude nejvíce fascinující jízda ve vašem životě.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Vzestup kryptoměn

S nárůstem technické gramotnosti jsou kryptoměny stále více přijímány jako uchovatel hodnoty.
Titulky jako “Cena Bitcoinu dosáhla nejvyšší hodnoty” a “Ceny Etherea rostou” začínají probojovávat do zpráv pro širokou veřejnost.  Jisté je, že lidé, kteří byli dříve skeptičtí k Bitcoinům a technologii, která za tím stojí, se pomalu začínají orientovat a více se zajímat o kryptoměny. Když píšu tento článek psal, je tržní kapitál kryptoměn na 160 miliardách amerických dolarů. Před rokem činil 12miliard!!! Kolik bude za další rok?

Nynější složení cryptosvěta

Určitě jste syšeli o Bitcoinech a altcoinech. Tyto alternativní měny dostaly svou přezdívku v roce 2011, kdy se na trhu objevily jako odnože Bitcoinu. Odnože či klony se snaží usadit se na trhu a být lepší než Bitcoin. Od té doby se vyskytlo mnoho nových měn podrývajících tržní kapitál Bitcoinu. Tyto altcoiny získávají podíl na trhu s velkou rychlostí. Více než desetinásobný růst během krátkého časového období jako 6 týdnů zažil PIVX.

TIP: Nepropásněte další šanci zhodnocemí a vyměntě třeba právě PivX za kteroukoliv jinou měnu na Changelly!

 

Jak investovat do kryptoměn


Kryptoměna,  burzy a nepodloženost

Kryptoměny nejsou ničím podložené. I když se jim říká měny, jsou bližší spíše akciím než měnám. Když si kupujete kryptoměnu, ve skutečnosti kupujete technické akcie, část blockchainu a kus sítě.
TIP: Přečtě si náš článek o nejlepších burzách na trhu a kupujte kryptoměny s nejvýhodnějšími kurzy!

Směnárny s kryptoměnami

Nejčastějším místem, kde můžete obchodovat s kryptpoměnami jsou jejich směnárny. Je mnoho možností, jak měřit spolehlivost a kvalitu směnárny, jako je likvidita, rozsah poplatku, limity na vklad a výběr, objem obchodu, bezpečnost, pojištění či přívětivost prostředí. Coinbase se zdá jako nejlepší směnárna. Má prostředí přívětivé k nováčkům a neporazitelné 100% pojištění.

Kde kúpiť Bitcoin a kryptomeny? Kde predať Bitcoin a kryptomeny?


coinbase bonus 10usd

TIP: Zaregistrujte se na coinbase zde! A získejte $10 zdarma po uskutečnění obchodu v hodnotě $100!

Po založení zpostředkujícího účtu a ověření vašich infromací na Coinbase, vás čeká pouze 5 snadných kroků ke koupi Bitcoinů:

 1. Navštivte záložku Buy/Sell Bitcoin
 2. Vyberte metodu platby
 3. Zadejte požadovanou částku
 4. Klikněte na Buy Bitcoin Instantly
 5. Přesvědčte se, že se Vám na hlavní stránce Bitcoiny připočetly

Až se seznámíte s nákupem kryptoměn a budete chtít vyzkoušet výměnu (např. BTC/ETH), jednoduše měnu zdarma přesuňte z Coinbase na GDAX a začněte vyměňovat.
Coinbase by se dalo považovat za místo, kde pohodlně nakoupíte a skladujete kryptoměny a GDAX za volný obchodní nástroj. Přesuny mezi těmito dvěma nástroji jsou zdarma a okamžitě.

Určitě také dejte šanci platformě Coinmate.io, kterou založili čeští krypto nadšenci v roce 2014. Dobré je vědět, že při vkládání penež přes bankovní účet z České republiky neplatíte žádné poplatky a peníze přijdou max další pracovní den (u Fio banky jsou platby okamžité).

jak vydělat na kryptoměnách

U coinmate si musíte za “fiat” koupit Bitcoin. Tu si můžete na směnárně držet nebo poslat měnu na jinou směnárnu a nebo ji přesměrovat do své peněženky.

Pokud chcete koupit kryptoměny, tak doporučujeme burzu Binance

Peněženky na kryptoměny

Směnárny mají vestavěné online peněženky, aby mohly uchovávat vaše prostředky. Nicméně, kdo slyšel o hacku na Mt. Gox se může obávat tam peníze nechávat. Pokud si nepřejete nechávat peníze ve směnárně, máte dvě možnosti. Buď použít papírovou peněženku jako je myetherwallet.com nebo investovat do hardwarové peněženky.

TIP: Navštivte sekci “peněženky” a zjistěte nejlepší způsob úschovy vašich coins. Tým cryptosvět doporučuje velmi oblíbený TREZOR nebo Ledger wallet!

Zde je návod jak přesunout peníze ze směnárny do vaší hardwarové peněženky. Použijeme zde směnárnu Coinbase a peněženku TREZOR (recenze zde)

 1. Připojte TREZOR k počítači
 2. Otevřete klienta TREZOR (na stránkách trezor.io)
 3. Najděte adresu své peněženky
 4. Na Coinbase najděte záložku Send/Request a vložte adresu peněženky
 5. Potvrďte částku a klikněte Send Funds

TREZOR je jednou z nejuznávanějších hardware peněženek na trhu a co je na tom nejlepší? Je to český produkt! Chcete-li podpořit český trh, svůj TREZOR si můžete koupit zde.

Nejdříve vyzkoušejte převod malé částky. Můžou být účtovány poplatky za převod.

Rozhraní hardwarové peněženky umožňuje skladovat více druhů měn, což se hodí, když se budete účastnit ICO.

 TIP: ICO může být nejprofitabilnější způsob investice! Prolistujte naši sekci a zjistěte jak investovat do ICO zde!

Kryptoměna jako procento vašeho investičního portfolia – investovat do kryptoměn

Tato část bude hodně subjektivní. Kryptoměny mají potenciál Vás udělat bohatým, ale jejich nestálost je nepředvídatelná. Jako opatření byste měli utratit POUZE peníze, které jste ochotni ztratit.

Konzervativní portfolio, které navrhuje tým cryptosvět:

< 30 let (max) 30% krypto, 50% tradiční investice

30 – 40 let (max) 20% krypto, 60% tradiční investice

> 40 let (max) 10% krypto, 70% tradiční investice

Nemá to být diskriminační vůči věku, ale bereme v úvahu finanční odpovědnosti (hypotéky, rodina).

Ukažte mi prachy! Investice do kryptoměn

Teď to začíná být zajímavé.

Jak vybrat vítěze? Jak se vyvarovat výběru poraženého?

Pamatujte, že kryptoměny jsou býčí trh a cokoliv může narůst. Také nezavrhujte možnost, že to celé je bublina jako internetová horečka v 2000.
Než investujete, měli byste si klást tyto otázky:

 • Jsou moje investice v bezpečí v mém dev teamu? Prvním pravidlem by mělo být zachování kapitálu. Můžete svěřit dev teamu své peníze? Chystáte se nechat peníze u zakladatelů, kteří jsou známí podvody? Pokud zjistíte tyto příznaky, tak se obchodu vyvarujte. Cena měny může růst, jak chce, ale váš kapitál za takový risk nestojí.
 • Má měna, co mě zajímá, dlouhodobý plán? Pokud nevíte, co je yellow paper, alespoň si přečtěte jejich whitepaper. Co se jejich tým snaží dokázat? Mají prostředky, nebo už se dopracovali k cíli? Jaké jsou jejich timeliny a milníky?
 • Je měna, co mě zajímá, důvěryhodná? Mnoho ICO má dnes pouze pěknou stránku. Dávejte pozor, jestli jsou schopni skutečně uskutečnit to, co píšou ve svém shrnutí.
 • Jak dlouho se tomu věnovat? Mám mít únikový plán? Budou měny, které nechcete držet do konce života, ale budete je chtít prodat za krátkodobý zisk. V tomto případě se ujistěte, že si stanovíte časové okno nebo určitou částku, kterou nepřekročíte. Držte se plánu.
 • Musí to mít využití v reálném světě? Některé měny navyšují cenu jen díky faktorům nabídky a poptávky. Tento trend nemusí být udržitelný. Aby měla měna dlouhodobou hodnotu, musí mít nakonec stejně využití v realném světě. Dávejte pozor na měny, co vypadají až moc jako get-rich-quick a jejich reálné použití se rovná 0.

 

Krátkodobé obchodování s marginem!

Až se obeznámíte s kryptoměnami, možná budete chtít obchodovat s vašimi zásobami ve víře, že je navýšíte. Pro zkušené investory to není nic nového. Ale pro nováčky by se hodilo zestručnit informace o tom, jak udělat leveraged trade.

Krátkodobé obchodování využívá výhod nových zpráv za účelem rychlého výdělku. Pokud předvídáte příznivé zprávy v podobě vydání nové měny, můžete investovat a uvidíte jak se to podaří. Pamatujte, kupujte drby a prodávejte novinky; konejte rychle a buďte odvážní.

Těžba

Pro ty, kterým se více zamlouvá forma s jistotou zisku, je těžba. Těžba vyžaduje zařízení jako GPU nebo CPU a investování do elektřiny. Těžba je možná pouze u kryptoměn, které plní Proof of Work protokol. Tato forma je atraktivní hlavně z dlouhodobého hlediska, nicméně obnáší vedlejší investice do techniky.

TIP: Základní otázka při těžbě zní, jaká je výnosnost? Spočítejte si ji zde!

Staking

Staking je Proof of Stake verze těžby. Můžete si to představit jako dělání dividend na vaší akcii. Odměna  a metoda stakingu se liší hlavně v měnách Proof od Stake, ale obecně vyžaduje ménší nároky než těžba

Arbitráž

Až se prohrabete více směnárnami, můžete si přát kupovat na jednom trhu a prodávat na jiném. Berte v potaz dvě věci: poplatky a to, že se ceny můžou měnit I během přesunu mezi směnárnami.

Užitečné zdroje

Dále cryptowat pro ceny populárních měn v různých směnárnách. Vlákna na Redditu pro novinky. Nakonec hypercoaster udává, kolik ETH potřebujete pro koupi Lamborghini Aventador.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář