Jak koupit Dash ve 3 jednoduchých krocích – Návod pro začátečníky

Dash je populární open source, peer to peer (P2P), decentralizovaná kryptoměna, která nabízí spoustu výhod, které fiat měny (měny s nuceným oběhem), Bitcoin a další kryptoměny nemají. Dash Core tým se skládá z kolem padesáti zaměstnanců, kteří neustále vylepšují protokol. Vzhledem k tomu, že se soustředí hlavně na jednoduchost používání, expozici a technologický pokrok, můžeme předpokládat, že Dash se stane jedním z dlouhodobých hráčů ve světě kryptoměn. V tomto článku si také ukážeme jak jednoduše koupit Dash.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Dash odstartoval s cenou asi $11 začátkem roku 2017 a narostl na cenu větší než $200 během roku s limitem trhu přes $1,5 bilionu. Momentálně je to 5. největší altcoin na trhu.

Jaké jsou výhody Dash

Podle webových stránek společnosti Dash, Dash je „digital cash“, který může být utrácen kdekoliv. Dash má funkci zvanou PrivateSend, která kombinuje coiny skrz Masternodes za účelem udělaní vaší transakci prakticky nemožnou sledovat od začátku do konce.

Dash má také funkci zvanou instantSend, která umožňuje platbám být potvrzené za méně než vteřinu, vyhýbajíce se problému s double spendingem, který straší většinu kryptoměn. Ještě k tomu je Dash bezpečný, vzhledem k tomu, že transakce jsou potvrzovány minery, kteří kolektivně hostují tisíce serverů kolem světa.

Prostě a jednoduše, Dash umožňuje lidem nakupovat každodenní předměty jednoduše, rychle a bezpečně, jako kdyby používali hotovost.

V čem je Dash lepší než Bitcoin

Dash má spoustu výhod, které Bitcoin neposkytuje, vzhledem k tomu že zajišťuje skoro okamžité a soukromé transakce. Tyto dvě vlastnosti, spolu s velice kvalitním zabezpečením Dash umožní větší podporu, hlavně pro transakce ve skutečném světě, které vyžadují rychlost a anonymitu.

Když se na věc podíváme realisticky, tak Bitcoin pravděpodobně nikdy nebude využíván ke každodenním transakcím, jako nakupování mléka nebo tkaniček do bot, pokud se jeho core protokol drasticky nezmění. Krom toho, kdokoliv, kdo klade důraz na soukromí si vybere Dash spíš než Bitcoin, vzhledem k tomu, že Bitcoin není kompletně anonymní.

Chcete si koupit Dash? Tady je návod:

Krok První – Kupte si Dash Peněženku

Než začnete s procesem nakupování Dash, budete si muset koupit Dash peněženku. Podobně, jako Bitcoinové peněženky, existuje několik druhů Dash peněženek. Pro větší množství Dash vždycky používejte hardware peněženky. Pokud si s touto měnou jen „hrajete“, používání mobilní nebo desktop peněženky vám bude stačit.

Dash Desktop Peněženky

Nejjednodušší způsob, jak používat Dash je přes desktop peněženku jako Electrum Dash Wallet. Ale tato peněženka nenabízí příliš široké spektrum vlastností, jako InstantSend nebo PrivateSend, takže pro uživatele, kteří vyhledávají peněženky, které využívají všechny možnosti, které Dash poskytuje.

Pokud je toto vaše situace, tak vám doporučuji Dash Core wallet, dostupná pro Mac, Linux a Windows.

Dash hardware peněženky

Používání Dash hardware peněženky z Trezor, KeepKey nebo Ledger je nejbezpečnější způsob, jak skladovat a používat Dash po delší časové úseky.

Tip: Směnárna? Changelly!

Dash mobilní peněženky

Existuje pár Dash peněženek ke stažení pro jak Android, tak iOS. Jaxx je nejpopulárnější pro obě tyto platformy. Jinak, vlastníci iPhonu mohou také použít DashWallet v.0.9. . Hash Engineering Solutions a Coinomi vyrábí také Dash peněženky exklusivně pro Android.

Krok druhý – nakupte Dash

Nakoupení Dash, nebo jakékoliv kryptoměny vlastně, včetně Bitcoinu, je často mnohem obtížnější, než by mělo být pro kohokoliv, kdo je do tohoto průmyslu nový. Osoby, které již vlastní Bitcoin ho mohou jednoduše prodat za Dash na několika různým kryptoměnových směnárnách jako třeba Changelly nebo Shapeshift. Můžete ale také nakoupit na burze Binance.

Bohužel, ostatní, kteří se budou pokoušet vyměnit své fiat peníze za Dash narazí na pár problémů. Všichni, kdo se ve světě kryptoměn pohybují už několik let si určitě pamatují, jak obtížné bývalo nakoupit Bitcoin. Nepanikařte, však časy se mění a jsou tu způsoby, jak nakoupit Dash přímo za hotovost, které teď probereme.

Nakupování Dash přes Wire Transfer

Binance – Spolehlivá burza s nejlevnějšími poplatky mezi burzama.

BitPanda – Bitpanda vám nabízí možnost nakoupit Dash vaší kreditní kartou, Skrill účtem, SEPA převodem, nebo SOFORT převodem. Nakupování na Bitpanda vyžaduje verifikaci a limit koupě jsou relativně nízké (kolem 600 €). Bitpanda je také pouze dostupná v Evropě.

Kraken –  Další respektovaná směnárna altcoinů. Kraken vám umožňuje nadopovat váš účet USD nebo EUR skrz Wire transfer a pak si Dash nakoupit rovnou.

AnyCoinDirect – Webová stránka, která vám nakupování Dash udělá relativně jednoduché skrz SEPA převod. AnyCoinDirect je další směnárna dostupná pouze v Evropě. Jsou zde největší směnárna kryptoměn a jejich poplatky nejsou příliš drahé. Poté ověření to zabere tak 2 dny, než dostanete svůj Dash.

Směna Bitcoin za Dash

Pokud jste si již nakoupili Bitcoin, přesunutím ho na jednu z hlavních směnáren jako Binance, Changelly, Kraken, Poloniex nebo Bitfinex vám umožní jednoduše prodat Bitcoin za Dash.

Krok Třetí – Přesuňte Dash Coiny do Vaší Peněženky

Poté, co dokončíte nakupování Dash, nezapomeňte přesunout vaše coiny do vaší osobní peněženky. Nikdy nenechávejte coiny na směnárně, jelikož mohou být ztraceny, nebo ukradeny. Poté, co své coiny přesunete do vaší peněženky tak jste oficiální vlastník Dash.

Potřebujete další informace? Zkuste Dash’s official documentation

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář