Friday, December 2, 2022

LinkedIn: Kryptoměny mezi nejvíce rostoucími odvětvími

LinkedIn ve zprávě 2018 U.S. Emerging Jobs publikované 13. prosince referuje o tom, že práce blockchainového developera patří mezi nejvíce vznikající nabídky pozic. Krytoměny se na americkém kontinentě počítají mezi nejprudšeji se rozvíjející odvětví.

Proces vytváření zprávy LinkedIn dále přibližuje. Internetová sociální síť použila data ze svého ekonomického grafu, aby analyzovala pozice, pro které firmy nejčastěji na síti hledají pracovníky. Druhým faktorem, který hrál významnou roli je, jaké schopnosti firmy shánějí a požadují. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že firma pracovala s daty za posledních pět let.

Za posledních dvanáct měsíců se počet míst, které se dají registrovat pod názvem “blockchain developer” zvýšil o 3300 %. Mezi města s největší poptávkou patří San Francisco, New York City a Atlanta. Mezi nejvíce požadované schopnosti se počítá odolnost pro stresu, blockchain, Ethereum, kryptoměny a Node.js.

Mohlo by vás zajímat: Venezuela nakupuje kryptoměnu Petro za důchody svých občanů

Mezi další nejvíce vznikající pracovní pozice se počítají specialisté na umělou inteligenci, kdy šest z patnácti nejvíce vznikajících prací s ní nějak souvisí, a strojoví inženýři, kde zaznamenaný nárůst dělá 1200 %. S tím souvisí další vyžadované schopnosti jako je snaha o celoživotní vzdělání, porozumění jazykům, Apache Spark a další.

Internetová informační agentura Cointelegraph v roce 2018 uveřejnila článek, že v roce 2016 bylo na LinkedIn publikováno 645 volných míst s tagy “blockchain”, “Bitcoin” a “kryptoměny”. Článek dále dodává, že do roku 2017 se číslo vyšplhalo na 1800 míst. V květnu letošního roku to bylo už 4500 pracovních pozic a právě teď se na síti nachází 13 800 záznamů se štítkem “blockchain” a 2479 s “kryptoměny”.

Zpráva pracovní agentury Glassdoor ukazuje, že v srpnu 2018 americké společnosti nabídly přes 1700 volných míst, která nějak souvisela blockchainem. Meziročně se toto číslo téměř ztrojnásobilo. Lídrem mezi kryptoměnami jsou tradičně Spojené státy Americké, protože 79 % míst se nachází v jejich patnácti největších městech.

Mohlo by vás zajímat: Binance vytvořila vlastní blockchain – nahradí Ethereum?

Mezitím sociální síť Facebook v minulých týdnech otevřela pět nových pozic. Všechny se týkají blockchainu a nabízí práci blockchainového inženýra v Blockchain Data Engineering Team. Reklama na práci charakterizuje práci jako technicky a duševně náročnou, která ale bude mít “dalekosáhlý celosvětový účinek”.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Podobné články

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x