[Recenze] Changelly vs ShapeShift – okamžitá směna kryptoměn

0

[Recenze] Changelly vs ShapeShift – okamžitá směna kryptoměn

Nedávný boom přilákal mnoho nových obchodníků s kryptoměnami a stále více lidí vyhledává rychlé a nákladově efektivní způsoby, jak koupit atlcoiny jako Ethereum, Litecoin, Monero a další.

V dnešním článku chci probrat relativně nový způsob koupě altcoinů. Říkám tomu okamžitá směna kryptoměn. Tyto směnárny Vám umožní směnit kryptoměnu za jinou relativně snadným a rychlým procesem za nízký poplatek a někdy dokonce i anonymně.

Existují 2 směnárny, které podporují tento druh služeb, Changelly a ShapeShift.
Již jsem vyzkoušel obě stránky a nutno podotknout, že každá má svá pozitiva, ale i negativa. Také jsem zkoumal obě stránky, četl recenze a porovnával jejich aspekty. Každému bude nejspíš vyhovovat jiná směnárna, a tak je to i v pořádku.

ShapeShift – nejrychlejší, nejsoukromější a nejpohodlnější směnárna

ShapeShift byla založena roku 2013 Erikem Voorheesem a a do plného provozu se dostala v roce 2015.
Přes ShapeShift se nedá kryptoměna koupit za tradiční měny (dolary, eura…). Můžete pouze směňovat mezi kryptoměnami.

Proces je jednoduchý:

  1. Vyberete si měnu, kterou chcete vyměnit.

  2. Vyberete měnu, kterou chcete obdržet a vložíte svou krypto-adresu.

  3. Shapeshift pro Vás vytvoří depositní adresu a jakmile odešlete příslušnou částku, nová měna bude na cestě.

Chcete mít svoje cryptoměny bezpečně uloženy? Zjistěte nejbezpečnější způsob jejich držení zde!

 

 

To je vše. Žádné emaily ani hesla. Žádné zdlouhavé přihlašování. Žádné účty.
Navíc ani neposíláte peníze na centralizovanou směnárnu, kde by byly drženy. 
Malé vklady ke zpracování nepotřebují žádné konfirmace. Větší vklady vyžadují konfirmaci alespoň jednu. Uvedený směnný kurz je přesně to, co obdržíte, kromě poplatku za těžbu, který síť vyžaduje. Směnárna neúčtuje žádné poplatky za směnu ani za služby. Úplný seznam poplatků na pokrytí těžby můžete najít zde 

 

Pokud bychom si prošli recenze uživatelů, můžeme si všimnout, že nejčastějším důvodem nespokojenosti je dlouhá doba transakcí a vysoké poplatky. Nicméně je potřeba brát recenze s nadhledem. Uživatelé se většinou nesnaží kontaktovat zákaznickou podporu, čímž by se mohla většina problému jednoduše vyřešit.
Určit stojí za zmínku, že Shapeshift Vám umožní zůstat anonymní.

 

Přesuneme se ke konkurenci – Changelly.

Changelly je burza s kryptoměnami, která tvrdí, že má intuitivní prostředí, nejlepší směnné kurzy a bezpečné transakce. Poplatky by měli být maximálně do 0.5%. Changelly bylo založeno v roce 2016 a během jednoho roku se mu povedlo přilákat přes 100 000 uživatelů, což je velmi působivé a zcela jistě stojí za naši pozornost.

Changelly založili stejní lidé jako MinerGate – to Vám umožní přidat se k ostatním minerům po celém světě pomocí mobilu či počítače. Jedinou drobností je, že Changelly nezveřejňuje, kdo společnost řídí.

Uživatelské rozhraní je velice intuitivní a elegantní. Od začátku je jasné, kolik peněz utratíte a kolik obdržíte. Poplatky jsou také přehledně zobrazeny spolu s transakcí.

Máte rádi přehlednost a jistotu, kolik množství měny dostanete? Zkuste Changelly!

Máte rádi přehlednost a jistotu, kolik množství měny dostanete? Zkuste Changelly!

Z obrázku je vidět, že za 2 500 dolarů (v době psaní článku cena za 1 Bitcoin na Bitstampu) dostanete pouze 0.8357 Bitcoinu. To se zdá jako více než 0.5%. Pod směnným kurzem ukazuje Changelly tuto zprávu:

“USD/EUR rates are slightly high now, sorry. Please check rates attentively before payment.” 

Neboli poplatky za směny za USD/EUR jsou nyní vyšší než obvykle.

 

Takže jsou si toho aspoň vedomi, to však nevysvětluje takový rozdíl. Kontaktoval jsem Changelly a ptal se na to. Vše je pravděpodobně způsobeno tím, že využívají nařízení třetí strany pro nákup Bitcoinů, kvůli tomu jsou poplatky u transakcí s touto měnou o tolik vyšší.
Když vezmete v potaz další směnné kurzy (ETH nebo LTC), uvidíte, že jsou ceny velice podobné těm jako u Poloniex nebo Shapeshift. V mnoha případech jsou ceny na Changelly lepší než na Shapeshift.
Oproti Shapeshiftu se ale na Changelly musíte zaregistrovat.

V recenzích si lidé nejvíce stěžují na vysoké směnné kurzy, poplatky a dlouhé trvání transakce.
Dalšími stížnostmi byl fakt, že po Vás Changelly může požadovat účet na sociálních sítích pro ověření identity.

Takže, kdo je vítězem?

Jakou směnárnu používáte vy?

Jakou směnárnu používáte vy?

Odpověď na tuto otázku je hodně těžká. Zdá se, že obě směnárny nabízí kvalitní produkt, ale i mnoho naštvaných uživatelů.
Navrhuji vyzkoušet obě společnosti s velmi malými částkami, které jste schopni obětovat a zjistit, co Vám více vyhovuje.
Nakonec se Changelly zdá lepší díky nižším poplatkům, ale Shapeshift má lepší reputaci. Naše porovnání tedy nepřineslo žádného jasného vítěze a volba je na Vás…

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

 

Sdílet
9999999999999999999999999999999999999

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář