Dnes, 30. března, napsala kryptoměnová směnárna Bithumb na svůj Twitter, že výběry a vklady byly dočasně uzavřeny.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Vydělávejte s Brave: Brave odměňuje uživatele prohlížeče 70 % z výdělku – návod v článku

Ve vysvětlení přiloženém k tweetu směnárna píše, že v 10:15 (neznámá časová zóna) 29. března 2019 detekovali něco, co popisují jako nezvyklou aktivitu výběru. Na neobvyklou akci upozornil vnitřní systém směnárny.

Směnárna dále dodává, že “zabezpečila všechny kryptoměny přesně v době detekce s pomocí pevného úložiště a kontroluje je díky uzavření vkladů a výberů.”

Podle překladu tiskové zprávy byl incident dílem “někoho zevnitř”. Ve svém aktualizovaném příspěvku Bithumb poukazuje, že bylo chybou směnárny soustředit se pouze na ochranu vnějších útoků. Za celým incidentem má stát nedostačující verifikace svých zaměstnanců. Zpráva dále slibuje, že se incident nebude opakovat. Společnost vyvíjí nový systém pro nabírání pracovní síly.

Mohlo by vás zajímat: Proč Mark Zuckerberg a Jack Dorsey obdivují blockchain

Peněženka kryptoměny EOS začala posílat EOS na adresu útočníka včera, dokud si společnost útoku nevšimla a nezačala přesouvat aktiva do pevného úložiště, které nebylo kompromitováno.

Více jak 3 miliony EOS (zhruba 12,5 milionu dolarů) bylo přesunuto z peněženky směnárny (hot wallet). Společnost od té doby vyzdvihla, že aktiva, o které přišla, byly pouze směnárny a že aktiva uživatelů jsou v pořádku na pevném úložišti. Podle informačního webu zaměřeného na kryptoměny The Block Crypto bylo ukradeno i kolem 20 milionů XRP (zhruba 6,2 milionu dolarů).

Druhý hack za rok

Jedná se o druhý hack, který směnárna zažila za méně než rok. Při vyšetřování minulého hacku se směnárně podařilo získat zpátky 14 milionů dolarů, které byly směnárně zcizeny. Směnárna předpokládá, že se jí i tentokrát podaří získat zcizené aktiva zpátky. Bithumb dodává, že spustí důkladné prošetření celého problému s pomocí kyber-bezpečností společnosti KISA

Společnost dále dodává:

“Uděláme co je v našich silách, abychom znovu obnovili vklady a výběry jak je to bude možné vzhledem ke stabilitě služby”

Jeden z analytiků udělal na Twitteru rozsáhnou analýzu toho, kam ukradené aktiva mířily. Ukazuje, že část aktiv je již předávána směnárnám a prodávána, zatím co ostatní se přemisťují do jiných adres. Směnárna která obdržela nejvíce z kradených aktiv (662 000 EOS) je EXMO. V závěsu stojí Houbi (263 000 EOS), Changelly (192 000 EOS), ChangeNOW (140 000 EOS), KuCoin (96 000 EOS) a další.

Tento uživatel Twitteru také vyzdvihuje fakt, že hack může úzce souviset s nedávným propouštěním z týmu směnárny.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin: Faktory za dnešním růstem

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář