Uživatelé směnárny Coinbase budou mít nově možnost obchodovat i v párech, které nabídnou směnu kryptoměny Bitcoin za jinou kryptoměnu. Směnárenský startup to oznámil v pondělí.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

“Společnost přidává svým zákazníkům možnost obchodování z kryptoměny do kryptoměny, tím přidává funkci, která již dlouho byla přístupná profesionálním obchodním službám v oboru.” řekla k tomu manažerka Anna Marie Clifton. Uživatelé Coinbase.com a přidružených aplikací na Android a iOS budou mít možnost obchodovat s Bitcoin páry s pomocí nové záložky, která se jmenuje Coinbase Convert.

Pro informační agenturu CoinDesk Clifton dodává, že ačkoliv jsou obchodní páry s Bitcoinenem “poměrně běžným paradigmatem”, není s nimi z maloobchodního hlediska nakládáno správně.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin Cash: Měsíc po hard forku

“Nová funkce dává zákazníkům možnost přejít přímo z jedné kryptoměny do druhé, což je naprosto nevídaný přístup” 

Nové obchodní páry byly vyvinuty na základě zpětné vazby od zákazníků, nezapomíná zmínit manažerka.

Na rozdíl od profesionálních směnáren, kde jsou páry využívány výhradně z hlediska fluktuace ceny, uživatelé Coinbase budou mít kryptoměnu okamžitě k využití.

Jako jeden ze příkladů uvádí zákazníky, kteří si koupili Bitcoin a okamžitě chtějí začít pracovat s decentralizovanými aplikacemi. Zákazníci Coinbase budou mít svoje zdroje ihned k dispozici, ale u konkurence je nutné počítat s poplatkem za výběr.

Mohlo by vás zajímat: LinkedIn: Kryptoměny mezi nejvíce rostoucími odvětvími

“Myslím si, že nejvíce bylo šokující zjistit, že mnoho zákazníků cítí frustraci, protože nemůžou začít okamžitě začít používat zakoupený produkt bez placení dalšího poplatku.” 

Coinbase Convert bude podporovat bitcoinové obchodní páry. Klienti dostanou možnost využít páry s Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin a 0x. Postupem času může být přídáno více párů, to vše záleží podle směnárny na přání zákazníka.

Směnárna přidávala páry skrze minulý týden. Malé procento uživatelů si je mohla vyzkoušet už minulý týden. Funkce bude postupně přidávána do jednotlivých států, ve kterých Coinbase operuje.

“Budeme pokračovat ve vývoji produktu a expanci jeho funkčnosti.” dodává Clifton. “Brzo bude mít funkci k dispozici většina uživatelů.”

Mohlo by vás zajímat: Venezuela nakupuje kryptoměnu Petro za důchody svých občanů

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář