7. května Microsoft oznámil spuštění Azure Blockchain Service. Jedná se o službu, která nabídne zákazníkům z řad firem vytvářet, udržovat a spravovat blockchainové sítě. Tato služba je momentálně ve veřejném testování a jedná se o pokračování snahy Microsoftu o vytvoření nástrojů pro tvorbu platforem na blockchainové technologii. Vitalik Buterin a Satya Nadella vysvětlovali další podrobnosti.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Mohlo by vás zajímat: Burza Bitfinex: Uživatelé nemohou vybrat prostředky, 430 mil. $ chybí

Microsoft a konference v Seattlu

V Seattlu se konala 7. května konference, kde byl celý záměr s platformou prezentován jako připraven ke spuštění. A Vitalik Buterin okamžitě začal vyjmenovávat, co se mu na Azure Blockchain Service líbí. Jako jeden z bodů uvedl, že Microsoft uzavřel strategické partnerství s JP Morgan Chase a jejich dceřinou společností Quorum. Ta se zaměřuje na využívání ledgerové technologie. Quorum je velmi podobné tomu, co vidíme u kryptoměny Ethereum. Jediný rozdíl je údajně v tom, že Quorum se zaměřuje na zábavní průmysl.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin aktuality: Proč je BTC vyspělejší než v roce 2017?

Quorum nabízí Microsoftu spravovat blockchainové sítě jako jakoukoliv jinou soukromou síť ve svém byznyse. Centralizace jednotlivých projektů se může například odvíjet od potřeb zákazníka. Tato flexibilita znamená i to, že zákazník může vytvořit síť se svými vlastními nody místo využívání externích “údržbářů” sítě.

Confidential Consortium Framework

Confidential Consortium Framework je rozhraní, které vyvinul Microsoft, aby mohl pracovat s takzvaným TEE (Trusted Execution Environment). S pomocí tohoto rozhraní se má zajistit hladký průběh transakcí na síti. To funguje tak, že se vytvoří síť “dálkově ovládaných enkláv”, které vedou k vytvoření šifrovacích citací, jež následně potvrzují celou síť.

Tyto nástroje nicméně nejsou jediným tahákem z řad Microsoftu. Další sada nástrojů umožní pracovat každému zákazníkovi s tím druhem kódování, na který je zvyklý. Tuto integraci Buterin obzvláště chválil. Řekl:

“Microsoft podporuje otevřenou komunitu blockchain vývojářů a nabídl zákazníkům vývojářské nástroje, které umožní vytvoření další vlny decentralizovaných aplikací. S Azure Blockchain Services a integrací nástrojů jako je VS Code může vzniknout řada aplikací pro síť Ethereum. Microsoft dokazuje svůj závazek k otevřenému blockchainovému vývoji.” 

Zde se na video z konference můžete podívat:

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář