YouTuber PewDiePie se stal partnerem blockchainové streamovací platformy DLive. YouTuber je přitom nejpopulárnější osobou podle odběratelů na platfromě Googlu – Youtube. Jeho YouTube kanál má v době psaní článku 93,7 milionů odběratel. Jeho poslední video získalo 4 miliony zhlédnutí za méně jak 24 hodin.

Vydělávejte s Brave: Brave odměňuje uživatele prohlížeče 70 % z výdělku – návod v článku

29 letý švédský tvůrce online obsahu, jehož pravé jméno je Felix Kjellberg, podepsal “exkluzivní” smlouvu s platfromou DLive. YouTuber má začít využívat platformu k živému streamování. DLIve přišla se zprávou v úterý.

od 14. dubna bude YouTuber PewDiePie streamovat jednou týdně na DLIve, decentralizovaném komunitním projektu s využitím pro Lino blockchain. Na svém oficiálním DLive kanále PewDiePie také řekl, že bude podporovat tvůrce obsahu pro platformu tím, že až 100 tvůrců do začátku zafinancuje 50000 dolary.

Mohlo by vás zajímat: Technická analýza kryptoměn – 10.4.2019

Podle online zdrojů, hvězda YouTube je devátou nejvýdělečnější osobností na platformě. Vydělal si 14,5 milionu amerických dolarů. Sedmiletý recenzent hraček s přezdívkou Ryan vede celý seznam s 22 miliony amerických dolarů za rok 2018.

DLive odměňuje jak tvůrce obsahu tak sledující s pomocí nativního tokenu “Lino points”. Ačkoliv některé platformy si vezmou až 50 procent z příjmu tvůrců, čímž podkopávají své vlastní tvůrce z řad komunity, DLive si neúčtuje žádné poplatky a nestrhává si žádný podíl z výdělků.

Komentáře smluvních partnerů

Spoluzakladatel Lino Network Wilson Wei komentuje:

“DLive je web, kde místo souboje jeden s druhým benefitují tvůrci tím, že se navzájem podporují. S nulovými poplatky zveme každého, aby tvořil obsah divácky té nejvyšší kvality.”

Lino vybralo v únoru 2018 20 milionů dolarů za účelem vyvinutí “YouTube na blockchainu”. Peníze získala společnost v soukromém prodeji tokenů vedené ZhenFund.

Wei řekl, že očekává tvůrce obsahu vydělat si od třikrát do pětkrát více, než kolik si vydělají na YouTube nebo na jeho konkurenci Twitch. Twitch je v držení gigantu Amazon.

PewDiePie řekl v dnešním oznámení:

“Těším se, až začnu opět streamovat pravidelně! DLive je pro mě ideální, protože je se mnou zacházeno jako s opravdovým partnerem. Stejně tak bude zacházeno i s ostatními streamery na unikátní platformě DLive.”

Chcete začít obchodovat kryptoměny? Zde je návod. 

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář