Obchodování kryptoměn – Supporty a rezistence
Pokud chcete úspěšně spekulovat na pohyby cen na trzích, existují 3 základní věci, které byste měli zahrnout do svého uvažování při obchodování kryptoměn:
- Síla aktuálního cenového pohybu (=momentum)
- Supporty a rezistence
- Vlastní vizualizace budoucího směrového pohybu
Článek je rozdělen do třech dílů. V této části se budu zabývat jednoduchým stanovením fungujících supportů a rezistencí.
Supporty a rezistence
Úrovně supportů a rezistencí se v praxi určují mnoha způsoby. Já uvedu jen ty, které považuji za nejdůležitější a zároveň nejjednodušší ke stanovení. Jde o úrovně, kde byl zobchodován největší objem obchodů a kde jsou největší čekající objednávky nyní. Jinými slovy kde byl největší zájem obchodovat v minulosti a kde je nyní. Na obrázku níže si můžete všimnout supportu vytvořeného z největšího objemu obchodů pod aktuální cenou Bitcoinu. Na této ceně lze očekávat, že se najdou znovu nakupující.
Na Tensorcharts grafu níže můžete vidět velké čekající objednávky nad aktuální cenou i pod aktuální cenou, konkrétně na cenách 10000 USD a 9700 USD. Zde lze taktéž očekávat, že trh zareaguje, a proto si je zaznamenáme do grafu jako supporty a rezistence.
Asi už chápete, že nejlepší situace nastává, pokud se úrovně supportu z již proběhlých objemů obchodů nacházejí na stejných cenách jako aktuální čekající objednávky. Kryptotrading není přiliš složitý. Při obchodování kryptoměn totiž tyto úrovně fungují dokonce lépe než na tradičních trzích. Sledujte tyto supporty a rezistence na trhu Bitcoin a uvidíte, jak dobře reagují.
Tip: Sledujte situaci kryptoměn na všech burzách dohromady!