Dnes si představíme jeden kryptoměnový projekt pojmenovaný BoodleX. Mnozí se přou, zda se jedná o projekt důvěryhodný, proto se na něj podíváme trošku z blízka, abyste si mohli obrázek udělat sami. Vyplatí se koupit Boodle coiny?
Vývoj a vše kolem Boodle
Na začátku BoodleX a jeho vývojářský tým chrlil jednu novinku za druhou. Bohužel, poslední dobou vývojářská aktivita upadá, a to může vést k zamyšlení, zda je BoodleX stále aktivním projektem. Případně to vyvolává otázku, zda je projekt vůbec důvěryhodný. Pokud vývojáři přestanou podávat nové informace, zpravidla to zavání problémem.
Poměrně nestandartní je také postup zakoupení mincí. Nekupujete totiž přímo samotné Boodle coiny, ale vouchery v určitých hodnotách, které platíte v eurech. Tyto vouchery pak můžete směnit za Boodle coiny. Při zakoupení voucheru pak platíte také poplatky, které se případně připočtou k ceně voucheru. Stejně tak platíte poplatek za „vyzvednutí“ svého voucheru. Tedy část investovaných peněz spolknou poplatky.
Mohlo by vás zajímat: DasCoin – jen další pochybná kryptoměna?
Počet mincí
Kryptoměnový projekt BoodleX by měl nabídnout celkový počet 35 000 000 mincí Boodle. Zajímavé ale je, že 10 000 000 mincí si mohou zájemci nakoupit v ICO projektu. Dalších 20 000 000 mincí bude rozděleno mezi všechny, kteří již nějaký Boodle coin vlastní. Díky faktu, že se bude přerozdělovat 20 000 000 mincí, je poměr rozdělený jasný. Majitelé dostanou do své peněženky dvojnásobný počet mincí.
Stále nám tedy zbývá pět milionů mincí, co tedy bude s nimi? Podle vývojářů si tento počet mincí přerozdělí sami vývojáři. Nazvali to odměna pro vývojáře. Otázka je, zda si vývojáři tento „bonus“ zaslouží. A druhou otázkou pak je, zda budou mít coiny takovou hodnotu, aby to pro vývojáře byla skutečně odměna.
Akceptace plateb a systém odkoupení
Podle stránek vývojářů budou tuto kryptoměnu akceptovat také čeští obchodníci. Nikde není ale známý seznam těch, kteří ji budou skutečně přijímat. Na webovkách jsou sice již uvedeni dva obchodníci, kteří by tuto měnu měli přijímat. Když si ale prohlédnete webové prezentace těchto obchodníků, o možnosti platby pomocí Boodle není ani zmínka. Že by vývojáři záměrně mlžili?
Vedle toho vývojáři také slibují, že od vás mince kdykoli odkoupí. Samozřejmě ne za plnou cenu. Pokud se během ICO (tedy než se prodá 10 000 000 mincí) rozhodnete, že už mince nechcete, vývojáři slibují, že je od vás odkoupí. Dostanete za ně 70% z aktuální tržní hodnoty. Co z toho plyne? Vy přijdete o svých 30% investovaného vkladu, vývojáři 30% vydělají a navíc mohou vámi prodané mince opět zařadit do ICO prodeje. No není to hezky vymyšlené?
Mohlo by vás zajímat: CryptoSky – šikovně schovaný podvodný hedgeový fond?
Závěrem
Boodle se na první pohled tváří jako nový kryptoměnový projekt, který umožní platit kryptoměnou u českých obchodníků. A dokonce se ani na první pohled nezdá, že by bylo s projektem něco v nepořádku. Pokud se podíváme pod pokličku, nalezneme ale několik zvláštních prvků, které ale nemusejí nic znamenat, i když lidé z krpytobranže vědí své.
CryptoSvet.cz/sk si svými recenzemi neklade za cíl poškozovat jakékoli třetí strany ani ovlivňovat čtenáře v rozhodování. Chceme čtenáře pouze upozornit na projekty, u kterých doporučujeme provést si důkladnější vlastní výzkum informací a vyhodnocení.
Za obsah recenzí nesou plnou zodpovědnost jednotliví autoři, nikoli portál CryptoSvet.cz