Mnozí z vás budou jistě znát společnost CryptoSky, ta se pak celým názvem jmenuje CryptoSky Currencies Hedge Fond. Tento fond láká investory na slíbené vysoké zisky, které by se měly každý měsíc navyšovat. Už ze samotného názvu lze vyčíst, že by se mělo jednat o hedgeový fond. Takové fondy prakticky nepodléhají žádné regulaci a investice do nich je vysoce riziková. Správci hedgeových fondů využívají všemožné nástroje finančního i komoditního trhu. Za vaše peníze nakupují dluhopisy, akcie a další potenciálně ziskové finanční produkty. Společnost CryptoSky se ale zaměřila primárně na kryptoměny.

Podezřelé zisky

Každému, kdo alespoň jednou v životě investoval, musí být jasné, že žádná investice není stoprocentní, a mohou přijít jak vysoké zisky, tak vysoké ztráty. CryptoSky ale na webových stránkách slibuje zisk mezi 10 – 15% každý měsíc. To je velmi zarážející. Tento „fond“ totiž říká, že peníze investorů zhodnotí investicemi do kryptoměn, těžbou kryptoměn a také investicemi do ICO. Všichni víme, že kryptoměny jsou samy o sobě volatilní, ziskovost těžby je hodně závislá na aktuální ceně a dalších aspektech. O množství podvodných ICO projektů nemá cenu se ani zmiňovat. Jak tedy může správce fondu zajistit každému investorovi zisk a sám vydělat? Začíná to připomínat Egypt, respektive pyramidy v Gíze.

CryptoSky - je to opravdu fond?Chybějící registrace

Fond CryptoSky je oficiálně vedený v obchodním rejstříku Velké Británie, kde vystupuje jako společnost s ručeným omezeným. Jako její generální manažer je vedený Čech Jakub Němeček. Fond jednoznačně míří mimo jiné i na tuzemské investory. Kamenem úrazu je ale chybějící registrace u ČNB. Všechny fondy, které spravují cizí majetek (v tomto případě peníze investorů, které údajně investují do kryptoměn) takovou registraci potřebují, nejen u nás, ale také v dalších evropských zemích. Tím, že společnost tuto registraci nemá, dokonce porušuje zákon. Horší je, že CryptoSky není vedený ani u žádného jiného evropského registrátora. A to už je značný problém, vzhledem k tomu, že míří na malé i velké investory. Pan Ponzi by měl jistě radost, že se z učně stává mistr.

Mohlo by vás zajímat: VerWay – podvod na důvěřivce?

Webovky CryptoSky nám lžou do očí?

Podle oficiálních webových stránek projektu se kryptoměny stávají součástí každodenního života. Společnost CryptoSky proto zajistí snadný přístup k nim, aby kryptoměny mohli mít opravdu všichni. To chtějí zajistit investicemi cizích peněz do kryptoměn. O ziskovost se mají starat experti na blockchain, kryptoměny a těžební stroje. Nutno dodat, že oficiální web je v angličtině či vietnamštině.

Tak nějak se CryptoSky prezentujePravdou je, že spousta podobných fondů má na výběr světových jazyků mnohem více. Navíc, pokud by se kryptoměny měli stát naprosto běžnou součástí našich životů, proč do nich investovat skrze fondy? To by byla čirá utopie! A letadlo padá a padá…

Mohlo by vás zajímat: DasCoin – jen další podvodná kryptoměna?

Několik posledních slov

Obrázek si o projektu a fondu CryptoSky můžete udělat sami. Pravdou ovšem je, že minimálně zarážející se fakt, že projekt slibuje pravidelný měsíční zisk kolem 10 – 15%. To vám ve světe kryptoměn nemůže garantovat vůbec nikdo! Proto nedoporučujeme do takového fondu jakkoli investovat. Při troše štěstí byste přišli jen o část vkladu, nejspíše byste ale přišli o všechny své investované peníze. Výhodnější tak rozhodně je do kryptoměn raději investovat sami, než s tímto fondem.

CryptoSvet.cz/sk si svými recenzemi neklade za cíl poškozovat jakékoli třetí strany ani ovlivňovat čtenáře v rozhodování. Chceme čtenáře pouze upozornit na projekty, u kterých doporučujeme provést si důkladnější vlastní výzkum informací a vyhodnocení.

Za obsah recenzí nesou plnou zodpovednost jednotliví autoři, nikoli portál CryptoSvet.cz

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář