Vítejte u třetího dílu velké série pro informační server Cryptosvět. Dnes vás seznámím s tím, co čeká a nemine poslední čtyři kryptoměny, které jsme se rozhodli vybrat. Mezi ně patří EOS, Tron, Binance Coin a Cardano. Výběr to nebyl náhodný, v našem přehledu vycházíme z Yahoo! Cryptocurrency Screener. Neexistuje žádný přesně měřitelný údaj, na základě kterého by šlo určovat “velikosti” jednotlivých kryptoměn. Nicméně to už je téma na celý nový článek. V prvním díle, který si můžete přečíst zde, jsme rozebírali Bitcoin, Ripple a Ethereum. V druhém článku jsme prošli Bitcoin Cash, Stellar a Litecoin. Pojďme se podívat na to, co tyto kryptoměny dělají se svým kapitálem.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

7. EOS (EOS)

Roadmap, se kterou v momentální době EOS operuje, není zrovna detailní, co se týče dat. Dá se nicméně odhadovat, že v roce 2019 se vývojáři zaměří především na financovaní a vytváření decentralizovaných aplikací, jež by fungovaly na EOS ekosystému.

Další odhad, který bychom mohli udělat je, že se tým EOS  bude pracovat na optimalizaci hlavního řetězce, aby vytvořil atraktivní prostředí pro novou generaci vývojářů

Je složité jakkoliv detailněji odhadovat, co EOS čeká příští rok. Jak jsem již zmínil, oficiální roadmap nejde zrovna do detailu a jen vágně hlásá, že EOS čeká jeho pátá a zároveň finální fáze, o které se referuje jako o “Cluster Implemention.” Nicméně bližší datum není známo.

Mohlo by vás zajímat: Akcie Google, Apple, Facebook, Amazon a Tesla budou k dispozici na Ethereum blockchainu

Dalším zajímavým zdrojem, se kterým je třeba počítat je EOS směnárna, kde najdeme další zprávy o tom, na co se budou vývojáři v budoucnu soustředit.

Jak všichni víme, celý trh s kryptoměnami trápí nejvíce přetížení sítě a škálovatelnost. I EOS si našel cestu, jak unikátně tento problém řešit. Vývojáři mají v plánu vytvořit vedlejší a sesterské řetězce, které by měly část transakční váhy nést. Nejdříve bude ale potreba dokončit projekt Inter Block Communication (IBC), který by společnou práci několika blockchainů umožnil.

Nesmí se zapomenout ani na projekt s pracovním názvem “asynchronous Byzantine fault tolerant (aBFT).” Nejlepší způsob, jak porozumět této technologii do dostatečné hloubky je video od Dana Larimera, zakladatele EOS.

8. TRON (TRX)

TRON se od vypuštění své hlavní sítě v červnu roku 2018 ohromně rozrostl. Dosáhl tak pozoruhodného osmého místa podle tržní kapitalizace. Týmu za TRX se podařilo pokořit Ethereum z hlediska využitelnosti decentralizovaných aplikaci. To je na tak krátkou dobu pozoruhodný výkon, který z platformy dělá důležitou postavu na celém trhu.

Navíc, TRON má celý seznam ambiciózních cílů, kterých chce v roce 2019 dosáhnout.

Soukromí uživatele

Ředitel společnosti za TRON Justin Sun nedávno vylíčil, že TRX implementuje technologii zk-SNARKS, která dá uživatelům možnost zmást data na blockchainu, aby nebyly transakční informace nikde dohledatelné. Aktualizace je plánována už na první kvartál roku 2019.

Mohlo by vás zajímat: Žhavý měsíc pro Ethereum: Tři forky, na které dávejte pozor

Fáze 2: Odyssea

TRON v momentální době pracuje s šestistupňovým plánem. Fáze 2 je naplánována na začátek roku 2019.

Hlavnim cílem roku 2018 byla implementace první fáze, která se dá zobecnit na aktivaci hlavní sítě TRON. Druhá fáze se zaměřuje zpevnění a zlepšení uživatelské přívětivosti celého ekosystému.

V rámci druhé fáze s trefným názvem Oddyssea se TRX vydá na výpravu, na konci které by měla na síti operovat řada decentralizovaných aplikací. Navíc programátoři, kteří budou na platformě pracovat, budou odměněni tokeny TRON. Nedávná akvizice webu BitTorrent bezesporu napomůže k dalšímu rozkvětu sítě.

9. Binance Coin (BNB)

Ve vánočním příspěvku na svém blogu CEO Binance Changpeng “CZ” Zhao zhodnotil výsledek vývoje, kterým si Binance za rok 2018 prošla. Dále se rozhodl čtenářům přiblížit, co je v roce 2019 čeká. Příspěvek byl hlavně o směnárně Binance, nicméně něco málo zde najdeme i o samotném Binance Coinu.

Z toho vyplývá, že BNB je pevně spjata s ekosystémem samotné Binance. BNB pobízí uživatele k držení coinu výměnou za to, že sníží poplatky za jednotlivé transakce na směnárně.

Binance v roce 2019

Pokud celý příspěvek shrneme do několika bodů, uděláme si přesný obrázek, co CZ plánuje pro rok 2019.

  • Více párů na Binance.
  • Vypuštění “Binance Chain”, s vysokorychlostní technologií DEX a instantními transakcemi.
  • Až desítku sesterských fiat směnáren po celém světě.
  • Více partnerství s vedoucími postavami průmyslu.
  • Více možností využití a adopce pro BNB
  • Více zajímavých projektů, do kterých bude Binance investovat nebo je vést.
  • Transparentní příspěvky na charitu

Nejen, že Binance pracuje na ztransparentnění svých projektů, ještě k tomu se usilovně snaží najít co nejvíce možností využití pro svůj Binance Coin.

Mohlo by vás zajímat: Analýza: Počet Bitcoin transakcí roste, poplatky klesají

10. Cardano (ADA)

Že vsech kryptoměn, které jsem v této sérii zmínil, má Cardano nejvíce detailní veřejně přístupný roadmap. Ještě k tomu Cardano nabízí odpočet, který ukazuje čas do další roadmap aktualizace.

Charles Hoskinson, zakladatel Cardano, udržuje blízké vazby na svoji komunitu, což dokazuje i to, že pravidelně vydává videa na svém YouTube kanálu.

Cardano si zakládá na pomalém, ale stabilním akademickém postupu. A nabídnout toho do roku 2019 může opravdu dost.

Shelley a Staking

Shelley je formální název pro další fázi vývoje Cardano. Cílem Shelley je vytvoření plně decentralizovaného ekosystému. Aktualizace má být vypuštěná do světa někdy v prvním kvartálu letošního roku a přinese testnet pro systém stakingu a implementaci hlasování.

Experimenty, které Cardano provedlo dokazují, že jejich ekosystém je schpný udržovat tisicovku “staking pools”. Co to pro normálního smrtelníka znamená? Že každý bude mít možnost se svým zařízením zapojit do údržby systémů v rámci velkých těžebních konglomerátů. Ty tím pádem dokážou vytěžit větší počet ADA a následně je nabídnout svým členům. Cardano se nyní tedy rozhodlo maximálně tyto novinky rozšířit mezi uživatele.

Ledger peněženka a podpora Light Client

V čase psaní článku je jediným způsobem, jak udržovat své ADA, desktop aplikace Daedalus, která ale potřebuje, aby uživatel stáhl celý blockchain nebo lehčí peněženka Yoroi. V roce 2019 se pravděpodobně dočkáme Ledger peněženky nebo lehčí verze Daedalus.

Díly článků: 1. 2.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář